Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród za grosze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród za grosze

Mirka 22:10, 19 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Rosa napisał(a)

Też w taki sposób robię sadzonki pod koniec czerwca:
Fajnie że reaktywujesz wątek
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Rosa 16:15, 20 paź 2020


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
ElzbietaFranka napisał(a)
Ale się zmieniło!!!! Na dobre. Dorobiłam się niezłej kolekcji liliowcow. Ładne są. Ale tak chciałaś tylko o liliowcach mówiłaś że je bardzo kochasz.

Widzę, że ukorzeniasz i róże i hortensje, ale czy coś z tego wychodzi czy są efekty . Dużo ładnych kwiatów nawstawialas,ale nie podpisane.
Ta hortensja różowa pod ścianą pięknie kwitnie.


Nic nie zmieniałam i nie będę zmieniać, Ogród uważam za skonczony. Dosadziłam tylko liliowce, epimedium, psiząb i storczyki ogrodowe. 3-4 lata testowałam rózne rośliny i pozostały te które u mnie chcą rosnąć. Elu na zdjęciu poniżej to Jarzmianka Moulin Rouge, rozsiała się i mam dużo sadzonek tak jak i popikowane ciemierniki białe albo czarne. Wzięłabyś je sobie gdybyś przyjechała.


Na tym zdjęciu widać rodgersję kasztanowcolistnej aesculifolia var. henricii, która u mnie ma złą miejscówkę, już brakuje mi cienia.



Orliki są duże i pełne, kłącza kupione w biedronce sporo się wysiało i przepikowałam na inną rabatę za liliowcami. Więc sobie rosną i kwitną na zmianę z gaurą, dziewanną, werbeną i naparstnicami zdobiąc liliowce.
A liliowce mają jeszcze pąki i czekają na słońce by dalej kwitnąć do mrozów.


Elu covid jest i będzie i musimy się do tego przyzwyczaić, tak jak jest wirus grypy, opryszczki czy brodawczaka. Wirus ten daje mniej powikłań niż grypa, ale…. jest genetycznie zmodyfikowany przez człowieka i niebezpieczny dla ludzi zbędnych ekonomicznie. Takich jak ja i Maja. Resztę sobie sama dopowiedz.
Elu ja nie kuszę i nie przekupuję. Liliowce tak się rozrosły, że można je dzielić i wtedy ładniej kwitną, ale ja nie mam już na to siły. Szukam więc chętnych do tej roboty w zamian za rośliny. Rok temu te starsze dzieliłam i oddałam 2 worki po korze kłączy zupełnie obcym osobom. Moje Liliowce to ciekawe odmiany i niektóre rzadko spotykane, kupione od kolekcjonerów. Mam też czerwoną odmianę Ruby Stella, jest siostrą od dawna znanej odmiany liliowca 'Stella de Oro' cenionej za rekordowo długie kwitnienie i kompaktowy wzrost. 'Ruby Stella' zachwyca pięknymi kwiatami w kolorze czerwonego wina z żółtym gardłem. Kwitnienie trwa bardzo długo, zwykle od czerwca aż do jesiennych przymrozków, trzyletnia kępa tej odmiany potrafi wytworzyć aż 400 kwiatów w ciągu jednego sezonu. Należy do odmian niskich, kępy liści osiągają około 30 cm, a w czasie kwitnienia wysokość wzrasta do 50 cm.


Tak, bardzo lubię liliowce, bo to łatwe rośliny, wszędzie rosną i wszystko wybaczają i brak nawożenia i podlewania. Mam swojego pupila Arabian Girl wyhodowanego przez polskiego zakonnika i wybitnego ogrodnika brata Franczaka.


Jeśli dotrwamy do przyszłego roku to zapraszam.
Rosa 16:31, 20 paź 2020


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Mirka napisał(a)
Też w taki sposób robię sadzonki pod koniec czerwca:
Fajnie że reaktywujesz wątek


sadzonki róży eden rose

Mirko nie reaktywuję wątku, nie mam czasu na pierdoły, wpadłam tylko na chwilkę. Tak dużo dzieje się wokół, świat się zmienia i pędzi w przepaść, mam inne powinności. Ja jestem już obudzona. Pozdrawiam serdecznie i żegnam jesienną kompozycją.

p.s.
endywia (podobno zimuje w gruncie)
trochę witaminek dla rekonwalescentki covidowej


ElzbietaFranka 21:57, 21 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Dzięki Ewo za wykładnię. Trzymaj wszystko to zabiorę lub zabierzemy. Mam nadzieję,że się spotkamy w przyszłym sezonie.
Może wyciągnę Mirkę to przyjedziemy ona jeżdżąca samochodem.

Jeszcze u mnie napisz kiedy jest najlepsza pora na te lilie aby je rozsadzić i wsadzić w glebę.

Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 22:09, 21 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Przepiękne masz te liliowce, cała kolekcja obłędna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rosa 08:02, 16 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Kocie wspomnienia
Puzon i Efee


Rosa 08:22, 16 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Rosa 08:25, 16 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Rosa 08:27, 16 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Rosa 08:55, 16 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies