Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 22:07, 02 cze 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
hanka_andrus napisał(a)
Twoje różyczki piękne! A ta ostatnia co Tobie się nie podoba, to mnie bardzo!
Moje róże zapączkowane, a po sztormie jedna do skrócenia o 2 pędy. Czekam, może kilka kwiatów jeszcze się otworzy, bo tuż, tuż przed rozkwitem.

Pomysły na kącik/rabatę z drabiną świetny! I przy tych drzwiach z lampionikami super będzie wyglądać!
Czekam na końcowy efekt! No i trzynan kciuki za świadectwo!


Kciuków Haniu nie trzymaj bo przydadzą się podczas pracy na działeczce ale dzięki Nie jest tak źle czerwony pasek będzie

Drabina też się mi podoba chociaż pierwotnie nie miała byś w tym kolorze- miała być miętowa ale nie mogłem znaleźć takiej farby więc wybór padł na ten kolorek. Po jednej stronie wrót są lampiony a po drugiej myślałem żeby też powiesić takie słoiczki ( tylko że w całości pomalowane) a do środka razem z doniczką wsadzić lobelie czy coś tam innego
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
barbara_kraj... 22:25, 02 cze 2017


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Na strychiu zawsze znajdzie się jakieś skarby. Odnowione zadziwiają. Niebieski kolor pięknie się w ogrodzie prezentuje.
Śwetne masz pomyśły, Radziu.

Zaskoczona jestem, że róze już tak pęknie kwitną.
A róża przez przypadek spryskana za jakiś czas się odnowi. Zetnij szybko pędy, które marnieją, aby przeparat do korzeni się nie dostał. A nawet jeśli, i tak róża przeżyje. Ja kiedyś swoje wszystkie! przez pomyłkę spryskałam preparatem na chwasty i wszystkie żyją! Ale musiałam uzbroić się w cierpliwość, bo to trochę trwało.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Radziu2013 22:37, 02 cze 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
barbara_krajewska napisał(a)
Na strychiu zawsze znajdzie się jakieś skarby. Odnowione zadziwiają. Niebieski kolor pięknie się w ogrodzie prezentuje.
Śwetne masz pomyśły, Radziu.

Zaskoczona jestem, że róze już tak pęknie kwitną.
A róża przez przypadek spryskana za jakiś czas się odnowi. Zetnij szybko pędy, które marnieją, aby przeparat do korzeni się nie dostał. A nawet jeśli, i tak róża przeżyje. Ja kiedyś swoje wszystkie! przez pomyłkę spryskałam preparatem na chwasty i wszystkie żyją! Ale musiałam uzbroić się w cierpliwość, bo to trochę trwało.


Ze strychu jeszcze z niosłem dwie ramy okienne ( takie małe) i zastanawiam się czy by z nimi coś nie zrobić ( w ogrodach Kapias były fajnie wyeksponowane na rabacie) Jest jeszcze duży wiklinowy kosz ( chyba na bieliznę) i jeszcze jakiś tam kwietnik, no i ten magiel z którym chciałbym coś zrobić ale nie wiem co

Dobrze że piszesz o tych różach- jutro postaram się przyciąć tylko nie wiem co robić z tymi pędami na których są pąki i rozwijają się kwiaty Aaaaa najwyżej zakwitnie później albo za rok ( i tak jest takim chochołem to może się zagęści po przycięciu)
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Katkak 22:43, 02 cze 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Radzio genialny pomysł z tymi drabinami :-7.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Radziu2013 22:49, 02 cze 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Katkak napisał(a)
Radzio genialny pomysł z tymi drabinami :-7.


Cieszę się że ci się podoba
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Katkak 22:55, 02 cze 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Jeszcze jak . Zdolniacha .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Radziu2013 22:59, 02 cze 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Katkak napisał(a)
Zdolniacha .



Aż takiej filozofii w tym nie było- pędzel farba i do boju Tyle że pomysł akurat trafił się
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
barbara_kraj... 23:07, 02 cze 2017


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Radziu2013 napisał(a)

(...)
Dobrze że piszesz o tych różach- jutro postaram się przyciąć tylko nie wiem co robić z tymi pędami na których są pąki i rozwijają się kwiaty Aaaaa najwyżej zakwitnie później albo za rok ( i tak jest takim chochołem to może się zagęści po przycięciu)

Jeśli pędy z pąkami dobrze wyglądają, zostaw. Obficie i często podlewaj tę różę, szybciej poradzi sobie z tą chemią.

Wstaw fotki kosza i magla. Zawsze coś wspólnie się wymyśli.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Radziu2013 23:10, 02 cze 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Ok to jutro zrobię foty
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:50, 03 cze 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Najpierw z tym maglem i koszem - co wczoraj o nich mówiłem- Basiu jakbyś mogła to podpowiedz Słabo widac bo stoją na strychu a tam trochę przyciemno Aaaa mam jeszcze taką maszynę do szycia- ale nie wiem czy jej nie poddać renowacji i po remoncie zrobić z niej jakąś konsole czy kwietnik




A w ogóle to w lutym sprzątałem na strychu- babcia krzyczała że gdzie w takim zimnie sprzątać, że to się robi latem ale ja wiedziałem że wtedy to nie będzie czasu na sprzątanie. No i jak sprzątałem to poprzestawiałem meble i inne i powstał taki "salon" - nie wiem czemu ale jakiś przytulny się mi on wydaję
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies