Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

Madzenka 06:47, 10 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
_Martini_ napisał(a)

Marzenko, czy ten liściasty krzew w tle po prawej to piwonia? Jak nazywają się te bladoróżowe tulipki? Piękne są, takie delikatne. I co jest między tulipanami, wygląda jak splątany szczypiorek?
Wszystkie te detale dają fantastyczny efekt.


Tak na tyłach tej rabaty rosna piwonie, częśc ma juz piekne duże pąki.
Bladorózowe tulipanki to Angelique. Pierwszy raz po kilku latach kupiłam oryginalne delikatne i prawdziwie pełne. Marketowe zwykle nie maja tego koloru i rzadko bywaja pełne a w tym roku wyrosly mi brzoskwiniowe....

Ten szczypiorek to czosnek główkowaty, ktory czeka na swoja kolej na kwitnienie z szałwiami w rózach
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:51, 10 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aska napisał(a)
Tak, tak Marzenko chodziło mi o to, że wyglądają zdrowo i kolor jest soczyście zielony. Nie wiedziałam, że przędziorek dopada też bukszpany. Myślałam ,że tylko miodówka bukszpanowa i zawsze robiłam oprysk mospilanem. Muszę to zmienić. Marzenko możesz podać mi dokładną nazwę florovitu, który stosujesz, bo wiem,że są różne rodzaje? Jeszcze zapytam o buka tricolor (też go mam i obok niego rhododendrony Cunningham`s White) wysypałam to podłoże korą i teraz zastanawiam się czy buk może być w korze? Dziękuję i pozdrawiam.


Przedziorek uwielbia bukszpany..... kUpilam M kantacie ukszpanowej wszystkie zainfekowane, miały listki w drobne kreseczki. Szare, srebrzyste spody lisci bukszpanów świadczą o ich obecności.

Do podlewania ogrodu latem uzywam zwykłego płynnego Florovitu - nie ma jakiejś specjalnej nazwy nazwy. Kupuje taki w pojemnikach - butlach 5 litrowych. To ciemnobrązową ciecz o niezbyt przyjemnym zapachu. Stosuje tez sypki Florovit do " kwitnących i warzyw ", kupuję jeden rodzaj do wszystkich roslin (kwitnące i bukszpany) za wyjątkiem zimozielonych.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:53, 10 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
nawigatorka napisał(a)
a ja tyczenie Marzeny w podjeździe nie kojarzę... nasze graby podjazdowe w równym wieku sle moje wiatr by mi położył w mgnieniu oka. Tych i zatem jeszcze pare lat postoją. A swoją droga zapomniałam ostatnio tych grabow focic



Masz rację Asiu. Nigdy tych grabów nie tyczyłam bo i tak cieniutkie paliki orzy moim wietrze by nie pomogły a w podjezdzie i tak mam problem aby tyczki odpowiednio głeboko wbić. Zatem akceptuje krzywizny i nawyżej je linkami wyprostuje
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:59, 10 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
sylwai napisał(a)

Mazenko,co to za białe tulipki na pierwszej force?


Ona tej focie są 4 odmiany białych tulipanów. Na pierwszym planue przy samym takie Mount Tacoma, w głebi rabaty kremowe to White Dream i white Proud (sa identyczne te dwie odmiany...) a na tyłach przy kwadracie z magnolią Ice Age
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:01, 10 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
leon60 napisał(a)
Uwielbiam każdy kąt w Twoim ogrodzie
Masz nowy fotel ?


Nom z Jyska z ekspozycji za 100 zł
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:03, 10 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
eee_taam napisał(a)
twoje graby podjazdowe nie maja juz tyczek? ...chciałam u mnie wyciągnąć ...M nie pozwala i do kolejnej wiosny chyba tyczki będziemy trzymać.

czerwone Eleganty ...ech...z czerwonych mam Dolls Mullet ...nie wiem jak długo beda kwitły ....ale nie moge sie naptrzeć ...mają taki świetny malimnowo-żarowiasty kolor ....no i kształt taka czerwień nie ordynarna mi odpowiada

PS. juz mni sie nawet nie chce twoich fot chwalić bo to nudne jest ciagle jedno i to samo ...pełen wypas ...ale doskonale pamietam ciągłe rewolucje zeby dość do tego miejsca w którym jesteś ...warto było ..od i tyle mam do napisania


Nigdy te graby nie miały tyczek Odpisałam juz Asi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kasja83 07:25, 10 maj 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Marzenka u Ciebie (pomijając bogactwo roślin oczywiście) to faktycznie jakby jedna pora roku do przodu-pięknie!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Zana 07:44, 10 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Cudowne tulipanowo u Ciebie, jak co roku. Z tego ogrodu człek zawsze wychodzi nienasycony widokami.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Dominikaa 10:08, 10 maj 2017


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 20
Madzenka napisał(a)


O trwałość sie nie obawiaj, ja miałam tanie meble i od 7 lat zima, w deszczu, słoncu stały w ogrodzie i nic sie z nimi nie dzieje. Wiec pod ty, zgledem nie musisz miec żadnych obaw.


Bardzo dziękuję za odpowiedź
Kasya 12:56, 10 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42596
co ładnejsze i bardziej godne polecenia, carex montana czy sporobolus ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies