Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

Madzenka 06:38, 24 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kasja83 napisał(a)
Marzenko Ty sypałaś tym dolomitem?Bo ja zakupiłam i czekam na Twój znak.

Seslerię mam skalną i heulerianę.Heuflerianę ogolić na łyso mimo, że zielona.A skalną skubnąć tylko?


Skalna opitoliłam przy samej ziemi i juz tuszyła, heuflerianę cała wyskubałam, skalna równiez. Wyskubałam wszystko co długie lub podmarzniete, aby zrobic miejsce nowym listkom. Te trawy bardzo szybko roną, nie obaiwaj się cięcia.
Jesli kupie dolomit i jutro nie bedzie padac to sypnę, jesli pogoda pozwoli (trawnik obeschnie) to poprosze aby M wykonała relacje na tarwńiku (wyczesanie żółtych ! uschniętych żdziebeł) niech sobie trawnik powoli odbija.
Dla przypomnienia innym regionom, u nas sniegu nie ma od poczatku lutego a od ponad dwoch tygodnii czujemy wiosne. W innych rejonach Polski na trawę przyjdzie czas w połowie marca
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:44, 24 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
asiak napisał(a)
Marzenko, jaka róża będzie pasować do Queen of Sweden?
Pozdrawiam przy okazji


Mam przy niej inne latawce ale lubię kontrast z purpurami lub posadż intensywny roż Proncess Anne lub Gertrude Jekyll
Pieknie będzie wyglądać z purpurowymi np z JW Goethe, Prince , Falstaff (na tyle Queen) lub posadż przed nia moja ulubioną Munsteda Wood (MW jest niska)

U mnie jednak Queen ma focha i słabo kwitnie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Milka 07:31, 24 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Madzenka napisał(a)


Nie bolą Irenko, dawniej bolał mnie nadgarstek od trzymania, ale pilnuje sie aktualnie aby nie trzymac go juz tak.

Na poczatku bolały mnie opuszki ale po 5 latach przywykły

Tez musze zmienic, bo zacznie się z nadgarstkiem, 3 lata za mna, za 2 przestaną dokuczać; )

Sucho, ale wieje.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
asiak 10:28, 24 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Marzenko, bardzo Ci dziękuję

Chyba zdecyduję się na Munstead Wood
Marzenko, mam jeszcze jedno pytanko... żeby to ładnie wyglądało, to po ile krzaczków wsadzić? Czy dwa krzaczki Queen i przed nimi jeden Munstead starczy? W takim trójkącie? Doradzisz coś, proszę
____________________
AsiaDziałeczka Asi
ren133 11:07, 24 lut 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Marzenko Dzięki Edytce zorientowałam się, ze założyłaś nowy wątek ... witam się więc i ja u Ciebie Dużo mądrości o cięciu traw poczytałam i postaram sie zapamiętać i wdrożyć w życie. Z pracami w ogrodzie poczekam jeszcze troszkę niech pogoda sie uspokoi bo u mnie dziś strasznie wieje i pada
I życzę aby wszelkie troski szybko minęły
Buziaki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Madzenka 19:22, 24 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Podobno przebiśniegi w Jeleniej Górze przysypane śniegiem...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:23, 24 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Milka napisał(a)

Tez musze zmienic, bo zacznie się z nadgarstkiem, 3 lata za mna, za 2 przestaną dokuczać; )

Sucho, ale wieje.


Irenko ćwicz joge, wszelakie psy wpływają bardzo pozytywnie na nadgarstki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:24, 24 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
asiak napisał(a)
Marzenko, bardzo Ci dziękuję

Chyba zdecyduję się na Munstead Wood
Marzenko, mam jeszcze jedno pytanko... żeby to ładnie wyglądało, to po ile krzaczków wsadzić? Czy dwa krzaczki Queen i przed nimi jeden Munstead starczy? W takim trójkącie? Doradzisz coś, proszę


Bedzie dobrze
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:27, 24 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ren133 napisał(a)
Marzenko Dzięki Edytce zorientowałam się, ze założyłaś nowy wątek ... witam się więc i ja u Ciebie Dużo mądrości o cięciu traw poczytałam i postaram sie zapamiętać i wdrożyć w życie. Z pracami w ogrodzie poczekam jeszcze troszkę niech pogoda sie uspokoi bo u mnie dziś strasznie wieje i pada
I życzę aby wszelkie troski szybko minęły
Buziaki



Reniu dzisiaj czytałam, ze marzec będzie zimy w Polsce. Niemal w całej Zachodniej Europie zima będzie nadal walczyć o władze. Chyba dlatego nijak nie czuję jeszcze weny do prac w ogrodzie.



____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
asiak 20:00, 24 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Marzenko, dziękuję Ci pięknie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies