Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

nawigatorka 00:30, 29 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ja myślałam ze carpinus to szkółka
A rabata ekstra będzie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anna_t 12:25, 29 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Zana napisał(a)
Ja Cię bardzo dobrze rozumiem z tą feerią barw. Zaczynam doceniać zieleń samą w sobie i jej różnorodność, różnorodność faktur zieleni. Przyczajam się na zrobienie na moim jedynym słonecznym, jeszcze pustym placu, do zrobienia rabaty głównie z trawami i niewielkimi plamami z bylin. A z drugiej strony kokoszenie kusi, oj kusi...

oj kusi zwłaszcza po zimie gdy nam brakuje kolorów i te soczyste rabaty cieszą w pierwszej połowie roku ale potem to zieleń jest piekna sama w sobie
nowa rabata na wiosnę? moze znowu jakiś krokodyl się trafi
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 12:37, 29 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Margerytka40 napisał(a)
Aniu,dojrzewasz ogrodniczo. Fajne decyzje i jakie szybkie. Zazdraszczam bo ja jeszcze się czaję z decyzjami jakby życie od tego zależało ale też chyba blisko mi do minimalizmu. Może nie takiego na 100% ale jednak.

powera dostalam po tym urlopie. ale chodzilam kolo niej 3 dni pokolei przesadzając rośliny w inne miejsca aż zostały mi kwitnace liatry i trochę zwątpiłam czy nie poczekać aż przekwitną. i nie wytrzymałam ryzyk fizyk!

Asia myślę ze jestes na etapie moim sprzed roku, pewnie za jakis czas bedziesz minimalizować swoje rondo chyba ze Ci się busz spodoba mnie po 2 latach zmęczył
Pomaga ogladanie takich ogrodów jak carpinus, Navi czy Malkulki

p.s. podziwiam za walke z jalowcami
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 12:51, 29 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
lindsay80 napisał(a)
Matko, jakie wykopki!
Dawno nie byłam, czy ta rewolucja dotyczy miejsca, gdzie z Lukim wymyślaliście obsadzenia?

Liatrę miałaś piękną, mam nadzieję, że wszystka przeżyje.

Zazdroszczę wizyty u Magdy i myślę, że dobrze zdecydowałaś z grabami.

Ile się trzeba wracać, żeby doczytać co małej jest? Zdrówka dla niej!


Edyta moja mala na wakacjach dostała zapalenia nerek, do szpitala nie trafila pewnie tylko dlatego ze przyjezdni byliśmy. ale dostała antybiotyk i zakaz wychodzenia na dwór bo wystraszyli nas sepsą więc decyzja o powrocie do domu była automatyczna.
Liatry przeżyją powiem Ci ze po tym jak przesadzałam zapączkowana jeżowki mimo odradzania MalejMi a one zakwitły stwierdzam że byliny to proscizna ;p bardziej się drzew boję..
miejsce planowane z Lukim narazie przekopane po gorczycy, która sialam przed urlopem.


tutaj będą kolejne 2 drzewa (październik), hortensje, przywrotnik, rozplenice, jeżowki i przetacznikowiec
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 12:52, 29 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nawigatorka napisał(a)
Ja myślałam ze carpinus to szkółka
A rabata ekstra będzie

oby mi tylko rozplenice przezimowały bo chyba trochę późno na dzielenie było :/
dzięki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
nawigatorka 13:44, 29 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ale u Ciebie sucho. Az niemożliwe. U nas zapaść się można.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 13:44, 29 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Chyba ze u Ciebie mokra ziemia ma taki kolor....?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
_Martini_ 14:25, 29 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Aniu, bardzo dobry ruch wykonałaś z rabatą rozchodnikową. Widzę, że podobnie jak ja, ograniczasz gatunki. Ja za bardzo się rozbujalam w tym roku i jednak mi to nie pasuje. Bardzo lubię ogladać u innych bylinowy busz, ale u siebie wolę minimalnie.
Jaka wysoka jest Twoja Pashmina?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
anna_t 16:19, 29 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia sucho strasznie, ostatni raz padało we wtorek. od tamtej pory upały i niby caly tydzień taki ma być. wolałabym wiecej deszczu bo na zwolnieniu będe siedzieć to pokopalabym trochę a jak upał to się nic nie chce

Martyna pashmina ok 1,2m ma
ja w tamtym roku taka rozbujana byłam a teraz taczkami kwitnące wywoże bo mnie drażnią. jak żyć?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 16:43, 29 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
anna_t napisał(a)

powera dostalam po tym urlopie. ale chodzilam kolo niej 3 dni pokolei przesadzając rośliny w inne miejsca aż zostały mi kwitnace liatry i trochę zwątpiłam czy nie poczekać aż przekwitną. i nie wytrzymałam ryzyk fizyk!

Asia myślę ze jestes na etapie moim sprzed roku, pewnie za jakis czas bedziesz minimalizować swoje rondo chyba ze Ci się busz spodoba mnie po 2 latach zmęczył
Pomaga ogladanie takich ogrodów jak carpinus, Navi czy Malkulki

p.s. podziwiam za walke z jalowcami


Powiem Ci,że dopiero obsadziłam to moje rondo a już wiem ,że mi nie pasuje. Kusi mnie ten minimalizm a jednocześnie boję się nudy. Nawet zbytnio na tę rabatę nie patrzę bo to nie tak a muszę sobie poukładać w mózgownicy dopiero jak. Chciałabym umieć podjąć decyzję tak jak Ty.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies