Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na wsi

edyta123 21:04, 17 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
A to ich zeremie Moja suczka była w swoim zywiole.Uwielbia wodę. A tutaj zejścia do wody wydeptane przez bobry
____________________
EdytaOgródek na wsi
Dorota123 09:27, 18 kwi 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Rozejrzałam się po Twoim ogródku, u mnie ubiegłego lata nowo założony trawnik wyglądał jak przyrośnięte siano, więc w tym roku postanowiłam go wzmocnić i wcześnie wysiałam nawóz z anty mchem. Już dwa razy go kosiłam tak pięknie rośnie trawa.
Jak na dwudziestoletni ogródek to mało masz starych roślin , ale widzę, że w ubiegłym roku sporo dokupiłaś. Ktoś już zrobił Ci wpis, że brakuje u Ciebie średniego piętra, ja też to zauważyłam, musisz pomyśleć o tym, proponuję trawy ozdobne, ale kupuj chociaż po trzy sztuki i sadź w grupie wtedy osiągniesz wymarzony efekt. Rośliny kwitnące też pogrupuj, nie rozrzucaj ich po całej rabatce, wtedy osiągniesz efekt uładzenia rabat.

No to dosyć tego mojego wymądrzania, bo przecież ja jestem najbardziej niekonsekwentną osobą jeśli chodzi o zakup i sadzenie roślin. Tu na Ogrodowisku ciągle się czegoś uczę, ale konsekwencja to moja kula u nogi.
O rh odpisałam u mnie. Pozdrawiam wiosennie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
edyta123 10:28, 18 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
Dziękuję , ze zjrzałaś do mnie.Trafnie zauważyłaś , że jak na tak wiekowy ogródek mam mało starych drzew. Masz rację. Kiedyś posadzilismy tuje ,cyprysy ,świerki i wydawawło się że i tak jest pięknie.Przez lata nic nie dosadzalismy .Ogródek żył swoim źyciem,a my ograniczaliśmy sie jedynie do koszenia trawnika, o ile można go tak nazwać. Aż przyszedł czas na zmiany,przy zdecydowanym sprzeciwia mojego M bo on cały czas uważał, że jest pięknie. Co do drugiego piętra,pod tujami mam posadzone 7 hortensji lime Light 3 krzewuszki, jasminowca.parzydlo leśne rząd tawuł i źurawki mocno podzielone.Niestety wszystko jeszcze bardzo małe więc ich nie widać. No właśnie co posadzić pod tymi nieszczęsnymi świerkami,mam tam paprocie ,kilka jalowcow,orliki,hosty.Te rośliny nie utworzą wysokiego piętra.Ale się rozpisałam juź kończę ale jest tyle wątpliwości. Pozdrawiam Cie Dorotko. U mnie też sypie śnieg.
____________________
EdytaOgródek na wsi
Margarete 13:29, 18 kwi 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
edyta123 napisał(a)

Tutaj moje hortensje limki, ogrodowiskowa inspiracja.

Sorry za jakość zdjęć.
Posadzone wiosną, niestety bardzo póżno zakwitły.
Niektóre wogóle nie zdążyły rozwinąć pąków.

Witaj Edytko,
wpadam z rewizyta - masz bardzo ładny i zadbany ogród, a trawnik to juz naprawde pierwszoklasny
Hortki młode - to pewnie dlatego kwitły póxno, a do tego troszke w cieniu. W tym sezonie powinno byc duzo lepiej.
ładnie porobiliście te rabaty o prostych liniach, nasadzenia też powtarzalene a to wprowadza taki ład i porządek w ogrodzie.
Będe zagladać
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 13:31, 18 kwi 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
A i zapomniałam dodać że okolica obok ciebie piekna, ta rzeka, te zakola...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
edyta123 11:24, 19 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
Dziękuję Ci Małgosiu,Twoje słowa to miód na serce dzisiaj bardzo obolałe ze względu na widoki za oknem .Rośliny przykryte grubą warstwą śniegu ,nie sadze by nie ucierpiały.
____________________
EdytaOgródek na wsi
Tess 11:51, 19 kwi 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witaj, Edyto
ładnie działasz, a trawnik pierwsza klasa.

Dziewczyny już Ci to napisały, ale i ja napiszę - rzuca się w oczy brak pośredniego piętra.
Też zagospodarowywałam rabaty pod wysokimi tujami, więc wiem, że to trudne, bo na takich rabatach jest niedostatek wilgotności (myślę, że niedostatek wody spowodował późne i mniejsze kwitnienie hortensji).

Jeśli zapewnisz tam dostatecznie dużo wilgotności to polecam trawy wysokie. Nawet zimą będą zdobic, choć w formie zasuszonej.
Z moich ulubionych cienistolubnych polecam też rodgersję kasztanowcolistną, ale ona nie jest zimozielona i niedostatecznie chyba wysoka - z kwiatostanami ma ok 1-1,20, ale bez nich - 0,60 m.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
basia3 21:11, 19 kwi 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Hej witam jak widzę kwadraty i prostokąty bardco mi się podoba dodaję do ulubionych
____________________
JEST DOBRZE :D
edyta123 08:15, 02 kwi 2018


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
Witajcie ponownie po tak długiej przerwie.Mimo że nic nie pisałam u siebie to i tak często odwiedzalam Wasze ogrody.Kilka zdjęć z zeszłego lata
____________________
EdytaOgródek na wsi
Gosia_S 07:20, 20 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
edyta123 napisał(a)
Witajcie ponownie po tak długiej przerwie.Mimo że nic nie pisałam u siebie to i tak często odwiedzalam Wasze ogrody.Kilka zdjęć z zeszłego lata

Witaj, znalazłam Cię w mapie ogrodów, myślę sobie że zobaczę co się dzieje w okolicy i proszę taka perełka Pięknie. Uwielbiam białe hotensje, a te u Ciebie prezentują się wspaniale. Czekam na więcej...
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies