Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na wsi

edyta123 10:25, 16 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
mamuska1980 napisał(a)
Witam,
cudny trawniczek ci wyszedł


Dziękuję bardzo .
Nie było łatwo ,ponieważ po zdarciu starej darni postanowiłam nawieźć nowej ziemi,więc pojechałam do miejscowego pana który sprzedaje ziemie ,żeby zamówić.
Oczywiście pan na miejscu pokazał nam bardzo ładny czarnoziem ,nawet stwierdził ,że to najlepsza ziemia pod założenie trawnika.
Zamówiliśmy,nawet gdy przyjechała wydawało się, że jest ok.
Niestety po rozwiezieniu i rozplantowaniu, ziemia wyschła i okazało się, że to ziemia pół na pół z piachem.Trawa bardzo długo wschodziła .Podlewałam codziennie, a mimo to gdy tylko zaświeciło słońce wszystko wysychało na pieprz.Nie wiem jak będzie wyglądał trawnik w tym roku ,na razie nie zachwyca.Pan okazał się nieuczciwy.

____________________
EdytaOgródek na wsi
mamuska1980 10:39, 16 kwi 2017


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Takich sprzedawców nie da się uniknąć.

Wokół trawnika masz bardzo duże drzewa iglaste, może dlatego tej wody brakuje na trawniku, bo one ją zabierają (ale ja tak tylko głośno myślę, bo się nie znam).
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
edyta123 10:59, 16 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
mamuska1980 napisał(a)
Takich sprzedawców nie da się uniknąć.

Wokół trawnika masz bardzo duże drzewa iglaste, może dlatego tej wody brakuje na trawniku, bo one ją zabierają (ale ja tak tylko głośno myślę, bo się nie znam).



Oczywiście masz rację,świerki są duże i korzenie daleko sięgają .
Ale jakoś żal by mi było się ich pozbyć (choć takie zamysły były).
____________________
EdytaOgródek na wsi
Mala_Mi 14:33, 16 kwi 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pelaski masz wypasione.... chyba w tym roku a takie zwisające postawie, bo pionowe mi zabierają pół wysokosci okna

A te będą spadać z parapetu....ha, ha, ha... taki realny scenariusz..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
edyta123 16:35, 16 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
Niestety masz rację lecą na łeb na szyję pod ciężarem kwiatów.Proste też są piękne. ☺
____________________
EdytaOgródek na wsi
edyta123 08:35, 17 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
U mnie na szczęście strat po nocnym -3 nie widać .
ale co przyniosą kolejne dni to się okaże...

serduszka w pąkach

miodunka ma sporo kwiatów

wczesna wiśnia


rozchodniki


orliki wymęczone wczorajszym wiatrem i moja piesia nie wymęczona
____________________
EdytaOgródek na wsi
edyta123 08:45, 17 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
A to moje brzozy za ogrodzeniem i świerki w drugiej części działki no i niezawodna
stara forsycja







tawuły, uwielbiam ten kolor liści wiosną



hortensje ogrodowe wsadzone w tym roku nie wiem jak przetrzymają zimę u mnie bo wietrznie ale bardzo je chciałam mieć więc spróbować nie zawadzi


____________________
EdytaOgródek na wsi
Gruszka_na_w... 08:48, 17 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Bardzo dobra baza do zmian. Masz ładne ogrodzenie i ścieżki oraz wysokie drzewa, które dają ogrodowi wymarzone przez większość z nas najwyższe piętro. Dodałaś trochę koloru sadząc byliny. Na mój pierwszy rzut oka brakuje czegoś pośredniego między drzewami a bylinami. Na jednej z rabat posadziłaś hortensje i świetnie to wygląda.
Życzę powodzenia w ogrodowych rewolucjach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
edyta123 09:08, 17 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
Bardzo Ci dziękuję Haniu.Rzeczywiście masa roboty jeszcze przede mną ale myślę ,ze małymi kroczkami uda mi się cel osiągnąć
____________________
EdytaOgródek na wsi
edyta123 20:58, 17 kwi 2017


Dołączył: 06 mar 2016
Posty: 33
Po południu byliśmy na spacerze z pieskami w naszej okolicy. Spacerując nad wodą odkryliśmy drzewa wycięte przez bobry.
____________________
EdytaOgródek na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies