Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

Malgosik 10:37, 24 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
dzięki za info o cebulkach u Janiny
wykupiłam wczoraj kilka odmian
____________________
Ogród na glinie
agam 10:43, 24 sie 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
ana_art napisał(a)
a ta frontowa będzie miała zmieniany kształt?

jeśli miskanty to posadzone bliżej w stronę trawnika bo za 2-3 lata wlezą na dom. A może dać obódkę z trzmieliny jak z tyłu ogrodu i kulki w różnych wielkościach? bezpiecznie i iiiiligancko

Kształt taki jak jest.
Obwódka w którym miejscu? Chyba lepsza byłaby bukszpanowa, trzmieliny mam na razie dość. Mniejsze kulki będę w stanie nabyć.
Nie mam pomysłu.
Ale tak dumam że skoro tu gdzie kora mam carexy, żurawki, pachysandrę i trzmielinę to tu gdzie kamienie powinno być minimalistycznie i elegancko. Czyli buksiki mi pozostają .
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 10:45, 24 sie 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Malgosik napisał(a)
dzięki za info o cebulkach u Janiny
wykupiłam wczoraj kilka odmian

Ja miałam w ręce "queen of the night" i narcyzy i zostawiłam, poczekam na wyprzedaże .
Byłam w kilku biedrach i jest tego mnóstwo, na razie nikt nie kupuje. I z tego co pamiętam to w zeszłym roku mieli cebulki jeszcze innej firmy, tańsze...
____________________
Aga i Ogródek Agam
Malgosik 10:52, 24 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
dla mnie to i tak taniocha
nie wiem czy coś zostanie na wyprzedaży, myślisz?
niedużo tego jak na sklep, jeden koszyk
czosnek mount everest był tylko 1 i to uszkodzony
może w centrum miasta mniej wykupują, będę zaglądać
____________________
Ogród na glinie
elzbieta_g 10:53, 24 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
cóż by tu napisać...hmmm... po prostu pięknie i elegancko
piszesz ,,nic nowego'' ale codziennie coś się zmienia , choć by nawet hortki się przebarwiają, wrzosy ruszają, albo coś uschnie
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
agam 11:00, 24 sie 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
elzbieta_g napisał(a)
cóż by tu napisać...hmmm... po prostu pięknie i elegancko
piszesz ,,nic nowego'' ale codziennie coś się zmienia , choć by nawet hortki się przebarwiają, wrzosy ruszają, albo coś uschnie

W tym roku nie ma szans że coś uschnie
Właśnie pada.
U mnie hortki strasznie się pokładają, muszę coś wymyślić na przyszły sezon, albo jeszcze drastyczniej je przyciąć.

A tak w ogóle to mam jakiś kryzys ogrodowy, ale za to domek wylizany . Jeszcze tylko prasowanko mi zostało... Jak pralka się zepsuje to kupię taką z suszarką i będę tylko ręką gładzić... tylko muszę koszty zużycia przeliczyć... i eMa namówić....
____________________
Aga i Ogródek Agam
elzbieta_g 11:06, 24 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
u mnie też leje od wczoraj i zimno ...jak na sierpień
moje vanilki choć tegoroczne też leżą
a ja mam i ogrodowy i domowy kryzys...kurcze czy to starość czy depresja jesienna jak pomyślę , że szkoła za tydzień i to odprowadzanie w te i we wte , kanapki , zadania itp. to tym bardziej mam doła
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
ana_art 11:17, 24 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
agam napisał(a)

Kształt taki jak jest.
Obwódka w którym miejscu? Chyba lepsza byłaby bukszpanowa, trzmieliny mam na razie dość. Mniejsze kulki będę w stanie nabyć.
Nie mam pomysłu.
Ale tak dumam że skoro tu gdzie kora mam carexy, żurawki, pachysandrę i trzmielinę to tu gdzie kamienie powinno być minimalistycznie i elegancko. Czyli buksiki mi pozostają .

idąc nowymi trendmi pomyślałam o trzmielinie. Zobacz Danusia w ogrodzie z lustrem zamiast buksów sadzi celowo trzmielinę
Rozumiem, ze chcesz zmienić ten kawałek gdzie kamyki, a tam gdzie kora zostaje? I dlaczego wywalasz pasychandre?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
agam 11:22, 24 sie 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
elzbieta_g napisał(a)
u mnie też leje od wczoraj i zimno ...jak na sierpień
moje vanilki choć tegoroczne też leżą
a ja mam i ogrodowy i domowy kryzys...kurcze czy to starość czy depresja jesienna jak pomyślę , że szkoła za tydzień i to odprowadzanie w te i we wte , kanapki , zadania itp. to tym bardziej mam doła

U mnie to samo, właśnie kupuję książki na allegro, tylko 800zł. A gdzie reszta??? I ta pogoda wrrr...
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 12:00, 24 sie 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Ana_art leci pachysandra rosnąca tu gdzie kamyki. Na zdjęciach może jej nie widać... Wszystko co z korą zostaje, chyba że wywalę właśnie trzmielinę rosnącą pod wiśnią bo zlewa się z pachysandrą i posadzę tam żurawki.
Wyskoczyłam zrobić zdjęcia, coby lepiej zobrazować sytuację.



____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies