Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

agam 10:41, 31 maj 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
ania_wesola napisał(a)
Cześć Aga! Ślicznie u Ciebie i ten las na przeciwko piękny! Według takiego laika jak ja nowy kształt rabat prezentuje się bardzo dobrze


Dzięki Aniu za odwiedziny i ocenę . Ja cały czas się wacham, chociaż rozpoczęłam już usuwanie trawnika pod lewą rabatę. Największy problem mam z rabatą przed wejściem do domu. Nie pasuje mi to i już.

Kilka fotek jak jeszcze tulipki kwitły:







____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 11:10, 04 cze 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Wyrysowałam dzisiaj rabatę przed wejściem do domu. Te trzy zielone kulki to rh. Mogłabym obsadzić je pasychandrą. Może żurawki na obwódkę?

____________________
Aga i Ogródek Agam
dajana 13:31, 04 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Aga przeciez ty masz przesliczny ogród To co teraz robisz to najprzyjemniejsza kosmetyka .Juz wyobrazam go sobie po zmianach Wszyscy juz wszystko pochwalili cóż mogę dodać? Ogromnie mi sie u ciebie podoba, piesiu też .Trawą jestem zauroczona, wygląda jak dywan Wiem, zasługa meża Męzu Agusiu przyjmnij gratulacjei i wielkie słowa uznania Pozdrawiam !
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
agam 18:28, 04 cze 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
dajana ogród cały czas się zmienia i zmieniać będzie po ogrodowiskowemu. Trawa była piękna kiedyś teraz mam z nią problem. Po wielu poszukiwaniach informacji już wiem że zasiała się chwastnica lub inny rodzaj brzydkiej trawy i niestety trawnik padł. Porobiły się placki i teraz cały czas dosiewamy kawałek po kawałku. Nie wiem jak ta przygoda się skończy bo te wredne chwasty cały czas siedzą w moim trawniku.

Kilka porównań bardzo lubianych na tym forum

kwiecień



czerwiec



kwiecień



czerwiec


____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 18:42, 04 cze 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252








____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 19:32, 04 cze 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Z tej rabaty zniknęły wszystkie jałowce, będą na 99% serby. Zastanawiam się jedynie czy serby nie będą za duże.



Mahogany



Palace purple



Peach crisp





____________________
Aga i Ogródek Agam
atena35 09:27, 05 cze 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Brawo, brawo. Porównania kwiecień - czerwiec, bardzo zaskakujące. Czy aby napewno ten sam rok?
Widać, że masz wszystko przemyślane. Realizuj i pokazuj.
A propos serbów, chcesz je sadzić teraz?
Pytam bo mi powiedziano, że należy sadzić do końca kwietnia albo potem dopiero jesienią.

____________________
Ogród Tosi
agam 11:45, 06 cze 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
atena35 rok ten sam, na pewno Żurawki bardzo urosły, karmione Florovitem. Rabatka bylinowa się rozrosła. Robi się coraz fajniej.
Co do serbów to mam już kupione takie małe w doniczce. Nie stać mnie obecnie na większe, więc na efekty będę musiała poczekać.

atena35 napisał(a)
należy sadzić do końca kwietnia albo potem dopiero jesienią

może chodzi o te kopane z gruntu.
____________________
Aga i Ogródek Agam
atena35 14:20, 06 cze 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
agam napisał(a)
atena35 rok ten sam, na pewno Żurawki bardzo urosły, karmione Florovitem. Rabatka bylinowa się rozrosła. Robi się coraz fajniej.
Co do serbów to mam już kupione takie małe w doniczce. Nie stać mnie obecnie na większe, więc na efekty będę musiała poczekać.


może chodzi o te kopane z gruntu.


Napewno o kopane chodzi
____________________
Ogród Tosi
dajana 09:58, 18 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Agusiu masz sliczne rabaty a żurawki w takiej ilosci przepięknie wygladają, masz ich mój ulubiony kolor Co prawda mam tylko trzy póki co jedną podzieliłam dla nauki ale udało mi sie Wiem juz jak je mnozyc .Te bordowe to moje ulubione .Jesli chodzi o trawe to ja eksperymentuje aby miec ładna na lata za duzo pracy jej poswieciłam aby ,wydzielam spore prostokaty i od przygotowuje glebe tak dokładnie jak jakies dzieło Nie ma na niej jednego chwasta nawet Ziemia jest zasilona dokładnie przekopana, nawieziona nowa utwardzona ,zasiana trawka i codziennie obficie podlewana Dlaczego kawałkami? bo nie pozwalam nikomu na nią wchodzic dopóki trawa nie bedzie na tyle mocna aby ją mozna deptac.Pierwszy kawałek wyszedł mi super ale trwało to troszkę czasu Wczoraj zrobiłam następny kawałek i tak bede jechac do konca lata w przed ogródku Tyły dopiero w nastepnym roku . Jesli chodzi o kotki to wczoraj nie zdażyłam zrobic im zdjecia Było juz ciemno jak jeszcze podlewałam rosliny Niestety wszystko robie sama i nie nadażam.Moje kicie są słodkie jak lalunie ,wspinaja sie po nomojej nodze aby je piescić jedza strasznie duzo Gotuje im mieso z kurczaka ,czasami surowej wołowinki kawałek ,żołtko scięte na masełku i drobniutki pokarm suchy ale jeszcze za nim nie przepadają, czytałam ze mozna je oddac dopiero kiedy skonczą 12 tygodni To wazne bo one cały czas jeszcze są karmione przez mamusię To dla nich szczepionka .Oprócz tego mama uczy ich radzenia sobie w nowym srodowisku juz bez niej . Na dwa kotki mam chętnych innych niz wczesniej deklarowali . Poprzedni nie mogli sie doczekac i juz sobie gdzies załatwili kocieta Na pozostałe dwa szukam chetnych .Kiedy juz przejdę ten etap adopcji zawiozę kotkę na zabieg bo nie wyobrazam sobie jej nastepnej płodnosci za chwilę .Najbiedniejszy jest teraz mój piesek bo nie moze biegac jest prowadzany na smyczy dla ich bezpieczenstwa ale w tym wszystkim to ja mam najbardziej przechlapane Ona jest tak zazdrosna ze na chwile nie moge sie od niej oddalic ,no i te więzienie jej mnie przeraża. Wynagodzę jej tę dole kiedy sie z nimi pożeganam. Tylko ze tez mi zal bo pokochałam te kiciusie całym sercem a one mnie .Nie mogę jednak wszystkiego przygarniac ,musze sie nauczyc i zegnać bo inaczej wciąz będe mieć kłopoty.Wczoraj przyszedł ojciec Wielki czarny kocur wylizał mamusie dzieci równieą, zjadł miche i co zobaczyłam na koniec ?Obsikał mi elewacje domu O! to mi sie nie podobałko bo to znaczenie terenu bardzo śmierdzacym płynem nie bylo miłe dla kota to norma ale nie dla ,mnie Spłukałam węzem ale bedzie to robił zawsze .mam nadzieję ze kiedy kotka nie bedzie juz płodna to on przestanie przychodzic .Ale sie rozpisałam o rany ,zanudzisz się czytając .Pogoda cudna, jutro biorę wolne .Miłego dnia Agusiu pozdrawiam serdecznie .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies