Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

Diana 16:26, 30 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
najprawdopodobnie jest to odmiana lawenda wąskolistna hidcote pewna niestety nie jestem.Tak wygląda Opisują ją jako,zwartą,gęstą krótkie łodyżki i kwiatostany 3cm o bardzo intensywnej barwie i zapachu !!mam jeszcze jedną sporą kulę i jest dużo jaśniejsza, łodyżki ma długie i mało kwiatów i słabo pachnie.Mam porównanie i wygląda na hidcote........
Basia_1987 16:11, 07 lip 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Agnieszko oczko wodne wymarzone! i jak pięknie je obsadziłaś roślinkami.Ile ma litrów/m 3?U mnie narazie przestój w ogrodzie nic nie sadze w zaplanowanej części ogrodu,czekam na zakończenie prac elewacyjnych i na ochłodzenie ,bo na takim skwarze nie wiem czy roslinki się przyjmą
____________________
" Baśniowy" ogród
agam 19:29, 07 lip 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Diana dzięki.

Basia_1987 o oczko muszę spytac M. Dzisiaj budował takie malutkie dla żółwia Nie możemy wpuścic go do dużego bo goni rybki i obgryza roślinki.

Też mało robię w ogródku. Upał u nas straszny. Wczoraj pierwszy raz padało od kilku tygodni. Wszystko wyschnięte na wiór. Jeszcze mam spory problem z trawą. Wysycha całymi plackami, nie wiem co robic. Paskudnie to wygląda.
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 13:46, 18 paź 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Rozrysowałam kiedyś plan mojej działki. Kształt rabat niezbyt fajny. Coraz bardziej skłaniam się do prostych linii.
Co o tym myślicie?


____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 17:31, 18 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A co to ten nosek z lewej, jakaś skarpa?

Wg mnie za dużo jest pofalowane, spróbuję Ci pomóc, tylko proste linie ok, ale oczko owalne i tu jest problem, ale może da się coś zrobić.

Co to jest puste przy ogrodzeniu u góry z lewej, przejście?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agam 21:37, 18 paź 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Ten nosek to taka wystająca rabatka Do zlikwidowania.
Oczko jest owalne rzeczywiście i zdaję sobie sprawę że to nie za bardzo pasuje do prostych lini.
U góry po lewej to część do zagospodarowania. Po lewej rosną pęcherznice któe po mału likwiduję.

Ostatnie zdjęcia jakie robiłam.
Myślałam o przesadzeniu tych kulek bukszpanowych i zasianiu na ich miejscu trawy, aby można było wejść do "ogrodu" z chodnika.







____________________
Aga i Ogródek Agam
nieszka 21:53, 18 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Witam,
Ja bym chyba nie zmieniała lini na proste tylko złagodziła fale.
Bardzo ładnie jest już - zwłasza ta rabata z horensjami i oczko wodne
Bukszpany można by rzeczywiście przesadzić i dać w to miejsce po rawej stronie zamiast jałowców(?)
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
agam 22:10, 18 paź 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252








____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 22:21, 18 paź 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
nieszka napisał(a)
Witam,
Ja bym chyba nie zmieniała lini na proste tylko złagodziła fale.
Bardzo ładnie jest już - zwłasza ta rabata z horensjami i oczko wodne
Bukszpany można by rzeczywiście przesadzić i dać w to miejsce po rawej stronie zamiast jałowców(?)


Dziękuję za opinię
Sama nie wiem, mam proste ścieżki i te falujące linie coraz bardziej mi nie pasują,

Bukszpany pójdą w inne miejsce, a jałowce do wykopania. Narazie urabiam M.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 22:35, 18 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może dwie propozycje linii do wyboru?
Przemyślę to, nie obstaję przy liniach prostych, ale mogłoby być interesująco. Zrobiłam znów ogrodek o liniach prostych. (mały preriowy).
Wyszedł ciekawie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies