Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

ane3ka 16:24, 12 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Asiu, śliczności pokazujesz!
____________________
Ania - Ogród z pompą
Kondzio 16:25, 12 sie 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Bardzo lubie twój ogród i do niego wracać pieknie komponujesz rabaty i dbasz o ogród powodzenia i oby tak dalej
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
asica 16:30, 12 sie 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Cieszy mnie to. Idę w takim razie na kawkę w cieniu milina . Czy Wy też tak macie że do domu wchodzicie latem z ciemną nocą? Ja całe popołudnia spędzam na dworze. Nie wyobrażam sobie, że można mieć ogród i nie korzystać z niego
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
ane3ka 16:53, 12 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 353
Gdyby nie dzieci, to pewnie nie znałabym umiaru. Ale gdyby nie one nie byłoby mnie od rana w domu, a wracałabym popołudniami.
Ale gdy tylko jest okazja to korzystam. Jam blokowa dziołcha, więc teraz czuję się jak spuszczona ze smyczy.
____________________
Ania - Ogród z pompą
Ewik 16:53, 12 sie 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Trawy cudne,a z żurawkami dobry pomysł.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Pszczelarnia 17:22, 12 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A nie mogę znaleźć ronda Przemka?
Jak kocimiętka to raczej 'Six Hills Giant'.

Ja chcę taki trawnik - poproszę o instrukcje. Serio.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
asica 18:10, 12 sie 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
zastanawiałam się nad kocimiętką , widziałam u Marty w sklepie 2 różne i nie wiedziałam ku której się skłonić
Rondo Przemka jest tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=36
Co do trawnika zaraz napiszę.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 18:33, 12 sie 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Jeśli chodzi o trawnik : wertylkulację i areację przeprowadzamy wiosną.

W tym roku zaniedbaliśmy. Z czystego lenistwa nie zrobiliśmy tego zabiegu. Do tego doszła susza i rozsypany byle jakim siewnikiem nawóz (w kilku miejscach z powodu nierównomiernego przepuszczania wypaliło trawę na amen). Efekt tego był taki, że trawa wyglądała jak na zdjęciu.

Z początkiem lipca M. wyjął werykulator, przejechał trawnik (za dużo już go nie mamy . Kupił nawóz interwencyjny substrala i podlał nim trawnik (tym dozownikiem do węża). Z nieba ku naszej uciesze spadł deszcz i nasz dywanik został uratowany.
Po dwóch tygidniach opryskaliśmy trawnik bofixem.
Teraz podlewamy substralem co 2 tygodnie.

Prócz powyższych prac nasz trawnik jest regularnie koszony (nawet 2 razy w tygodniu) trochę tylko podlewany, i w miarę potrzeb opryskiwany bofixem na chwasty - raz lub 2 razy w roku.

Reasumując:
wertykulacja i areacja wiosną, nawóz zgodnie z zaleceniami producenta (normalnie używaliśmy florovita i świetnie się sprawdzał). Oprysk bofixem lub podobnym preparatem 1-2 razy w roku. Regularne koszenie i trochę pdolewania w czasie suszy.


Nie mam nawadniania i nie mam studni. Prócz okresów suszy trawnik radzi sobie sam
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
margi 09:09, 15 sie 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Asia Twój trawnik wygląda super,u mnie chwastnica zagościła na dobre w następnym roku trzeba zakładać nowy
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
asica 22:07, 18 sie 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Jest szansa, że i w tej części niebawem będą następować powolne zmiany


Na razie wiem tylko, że muszę zacząć od wykopania roślin.
To strona północna ogrodu.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies