Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

Pszczelarnia 11:49, 02 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale wirusa na funkii trudno zbadać bez narzędzi. Ja mam tak z jedną odmianą host (3 szt). Obserwuję drugi rok - niezależnie od tego co to jest wyrzucam. Wiosną liście są prawidłowo wybarwione, latem już produkuje liście całe w kolorystycznej "mazi" zielonkawej (a powinna być zielona z białym obrzeżeniem).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
asica 19:21, 02 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
Carex sadzonka trzyletnia:


Jedną z trzyletnich sadzonek podzieliłam zeszłej jesieni i jedna z nich wygląda tak jak powinna:

a w drugiej część źdźbeł jest zupełnie zielona:



____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 19:23, 02 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
I funkia:

kolor prawidłowy:



i zzieleniała:


Pewnie tak zostanie, bo cóż ja z nimi pocznę Myślałam, że to może niedobory składnikowe.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 19:26, 02 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
Na pociechę zupełnie prawidłowo wybarwione wanilki:
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
margi 19:18, 09 wrz 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Wiosną zrobiłam sadzonki z patyków wanilek,przyjęły się2szt,z nagiętych mają korzonki,posadzić na miejsce stałe w tym roku czy na następny wiosną?
Asia nie mam werbeny pat.masz może na zbyciu nasiona?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
asica 19:42, 09 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
Czytałam ostatnio, żeby zostawić przygięte do wiosny i wiosną wysadzić. A te które wiosna sadzonkowałam wysadzałam na stałe miejsce już jesienią.

Ja tez kilka przygięłam. Jakbyś jechała koło mnie to spójrz w stronę domu. Ciekawe czy wypatrzysz zmianę widoczną z daleka? ? Dziś się ona wydarzyła i jeszcze w planie jest zmiana dalsza

Werbenę mam, będę zbierać jak wyschnie, jeszcze nie czas, będę pamiętać o Tobie.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
margi 20:04, 09 wrz 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Dzięki Asia jutro jadę do pracy,wezmę trasę koło Twojego domu,zobaczę co wyczyniasz
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
ele2001 20:29, 09 wrz 2014


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Asiu piękne zdjęcie z vanilkami w oddali rozchodniki pięknie to wszystko się komponuje- jeszce coś dodam czasami na roślinach czy to byliny czy krzewy powstaje tzw. rewers czyli odmiana tutaj turzyca pstrolistna wraca do swojej pierwotnej postaci,koloru tak czasami bywa i tak naprawdę nikt nie wie dlaczego tak się dzieje to zielone po prostu oderwij i wyrzuć.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
nieszka 21:28, 09 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
asica napisał(a)
Na pociechę zupełnie prawidłowo wybarwione wanilki:


Bardzo ładnie przebarwione. Moje w tym roku zakupione jakieś takie "brudniejsze".
A limelight to wogóle jakaś porażka z przebarwieniem. Poprzypalane słońcem brudno-różowe. Dostaną chyba eksmisję w bardziej mokre i cieniste miejsce...
A Twoje limki jak o tej porze wyglądają??
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
asica 21:46, 09 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
Te hortki rosną od wschodu. Więc koło 13-14 słońce ich już nie pali.
W zeszłym roku spaliło mi wanilki w największe upały. W tym roku w upały (ale takie 30 stopniowe w górę) wbijałam 3 kije i rozwieszalam nad nimi prześcieradła. Nie wygląda to wyjściowo, ale to tylko kilka dni, i przede wszystkim pomogło.



____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies