Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 19:38, 21 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 10:08, 25 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
Sorry dekalogu, ale jak zobaczyłam ten słoneczny żółty to musiałm ja mieć.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Toszka 10:11, 25 lip 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W tych wysokich trawach pięknie by wyglądały równie wysokie kosmosy

A żółta jest "the best"
(zasady są po to by je łamać)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Borbetka 10:15, 25 lip 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Asiu, odkryłam jakiego miskanta mam - Malepartusa. Gracilimus jest delikatniejszy i się tak nie przewiesza.
____________________
borówcowy wizytowka
asica 10:18, 25 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
Toszka napisał(a)
W tych wysokich trawach pięknie by wyglądały równie wysokie kosmosy

A żółta jest "the best"
(zasady są po to by je łamać)

Nie wiem czy dałyby radę, tam z tyłu zawilce japońskie , właśnie zaczynają kwitnąć, ale floksy i dzielżany trawy zagłuszyły. Będę je wysadzać.
Kosmosy kiedyś wysiałam i nie wzeszły, więc poszły na razie w odstawkę,choć bardzo mi się podobają, nawet te najzwyklejsze różowo.wrzosowe. Ale mówisz, że wysokie rosną?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 10:23, 25 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
Borbetka napisał(a)
Asiu, odkryłam jakiego miskanta mam - Malepartusa. Gracilimus jest delikatniejszy i się tak nie przewiesza.

Monia, ja mam zaraz policzę koło 10 odmian, mniejsze i większe i nie mam pojęcie jak je zidentyfikować. Nawet nie wiem,czy mam wśród nich słynnego Gracilimusa. Dziś kupiłam jeżówki. Piękne sadzonki, były w dwóch kolorach. Oczywiście bez nazwy . Teraz zbieram tabliczki doczepione do roślin, ale tak rzadko zdarzają się opisane...
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Toszka 10:26, 25 lip 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do mnie od sąsiadów zaglądają takie po 1,50m czasami...
zwiewne kwiatki w zwiewne trawki

Druga opcja (a czemu nie razem?) to perovskia, ale tylko ta niższa, Little Spirit (60-80cm). Ona cudnie z rabaty nad trawnik wygląda. Pojedynczy krzak byłby bez sensu, ale już chromatyczne nasadzenie... dodatkowo zimą jarzy się srebrnymi łodyżkami i do ścięcia cudnie ją widać spomiędzy suchych traw. Jątrzę, wiem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asica 10:46, 25 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
Toszka napisał(a)
Do mnie od sąsiadów zaglądają takie po 1,50m czasami...
zwiewne kwiatki w zwiewne trawki

Druga opcja (a czemu nie razem?) to perovskia, ale tylko ta niższa, Little Spirit (60-80cm). Ona cudnie z rabaty nad trawnik wygląda. Pojedynczy krzak byłby bez sensu, ale już chromatyczne nasadzenie... dodatkowo zimą jarzy się srebrnymi łodyżkami i do ścięcia cudnie ją widać spomiędzy suchych traw. Jątrzę, wiem

Mam perovskie pod wiazem i jest piękna. Dokupiłam. Ale ma inne listki i kładzie się. Wiec wczoraj nacielam tej z której jestem zadowolona i sadzonkowałam. A nuż sie uda. Wsadzialam jakies 25.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Toszka 10:53, 25 lip 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam tą normalną, i 3 sezon tą Little - ta mała mnie zachwyca.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asica 13:42, 25 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3830
Toszka napisał(a)
Mam tą normalną, i 3 sezon tą Little - ta mała mnie zachwyca.

Zajrzałam na przypiętą tabliczkę znów tylko: Perowskia łobodolistna.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies