Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 11:26, 25 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Luki napisał(a)
Asiu na ten warzywnik to aż patrzeć nie można, jest okrutnie doskonały perfekcyjny przykład warzywnika idealnego genialnie wkomponowanego w ogród. Podziwiam za każdym razem.

Tak pięknie dziś słońce rano przyświeciło w niego. Zresztą w słoneczne jesienne dni zieleń w ogrodzie jest piękniejsza niż latem.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Ewik 12:54, 25 wrz 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Cudnie, poprostu cudnie,nie mogę się napatrzeć
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
HannaR 19:29, 25 wrz 2015


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ja również podziwiam.
Pozdrawiam
Hania
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
asica 13:03, 26 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Ewo, Haniu, a mi jak zawsze radość sprawia, że się podoba.

Ja dziś zajrzałam na wątek o rozmnażaniu cisów i zastałam tam zdjęcia Przemka przedstawiające Taxus 'Fastigiata Sibirica'. Pozwolę sobie zacytować (na pewno Przemo się nie obrazi :
ele2001 napisał(a)
Przycinałem taki możecie nie wierzyć ale od małej sadzonki 40cm w 9 lat urósł 2,5m to odmiana 'Fastigiata Sibirica'
]

Wiem że odmiany kolumnowe słabo zagęszczają się od dołu ale ta odmiana jest ciekawa i dość szybko rośnie.

(więcej w wątku: http://www.ogrodowisko.pl/watek/556-zywoploty-strzyzone-z-cisa?page=24&quoted_post_id=1862669
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 13:10, 26 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Wiosną tego roku kupiłam kilka odmian tego cisa, i wybrałam go w szkółce ponieważ bardzo ładnie zagęszczony był od dołu. To była jedyna odmiana tak fajnie zagęszczona. A żywopłot pokazany przez Przemka Tak mnie zauroczył, że tadam:
przygotawałam stoo sadzonej Cisa odmiany 'Fastigiata Sibirica'


Cisy miały spory przyrost a na każdym przyroście po kilka gałązek "z piętkami". Tak więc większość gałązek udało pozyskać się z piętką.

Równocześnie przeprowadzam swój nietypowy eksperyment, bowiem rok temu ukorzeniałam gałązki bukszpanu. Wtedy chwyciłam dość dużą donicę, i zastanawiałam się czym ją wypełnić, żeby nie zasypywać całej ciężką ziemią. Niewiele myśląc rozejrzałam się po składziku i zobaczyłam kawałek gąbki. Ułożyłam ją na dno, zasypałam ziemią ogrodową wymieszaną z piaskiem wsadziłam bukszpany i postawiłam koło kranu, żeby pamiętać o podlewaniu. Ogromne było moje zdziwienie, kiedy wiosną wyciągnęłam sadzonki z korzonkami, jakich nigdy wcześniej nie udało mi się uzyskać w domowej rozmnażarni. Jeszcze większe było moje zdziwienie, jak zobaczyłam gąbkę na dnie, o której zupełnie zapomniałam. Czyżby korzonki szukały wody w gąbce?
Więc już teraz zupełnie świadomie ułożyłam kawałki gąbki na dno skrzynki. Za jakiś czas napisze jak udał się eksperyment.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
makkasia 14:16, 28 wrz 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877

Jak zwykle to wyjątkowy czas dla Twojego ogrodu ze względu na trawy - obłęd trawiasty, obłęd !!!Róże bezobsługowe te obok warzywnika są i u mnie ale będę musiała sie z nimi pożegnać bo nie ma dla nich miejsca. Mam je w trzech miejscach a one najlepiej wyglądają posadzone na kupie tak jak u Ciebie. ...ale jeszcze pomyślę
macham
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
asica 17:45, 29 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Stipy znakomicie podkreślają urodę bylin. Bardzo mi sie podobały z kremowymi jeżówkami, później z jarzmiankami, a teraz z rozchodnikiem, tutaj odmiana "Thunderhead". Tak tak, nauczyłam się zapisywać m jaką odmianę kupuję
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 17:46, 29 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 17:49, 29 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 17:55, 29 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies