Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Johanka77 10:06, 01 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A lilak bardzo ładny
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
inka74 20:07, 01 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia, wielkie dzięki za dzisiejsze spotkanie!! Zmiany wszystkie na plus. Okno na ogród mnie zachwyciło ) i widok z niego na całą nową część.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 22:03, 01 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7569
ładny krzaczek, tez posiadam, kwiaty ma dorodne, pachnace i dlugo kwitną, swojego juz wyprowadziłam na niskie drzewko. Wszystkie moje lilaki przesadzone z dorodnej ziemi w ugory znowu beda kwitły. Jednak to prawda, ze lilaki nie lubia zbytniej dobroci, wtedy bywa ze nie kwitna lub bardzo slabo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sylwia_slomc... 23:00, 01 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Ładny ten lilak to jeden z pierwszych które kupiłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 04:39, 02 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10270
To jak szybko ogarnęłaś nową część ogrodu, wzbudza mój głęboki podziw za każdą wizytą Ogród na dobrą sprawę można by uznać za ukończony. Bylinki to już taki miły dodatek, którym się można powolutku delektować. Szkielet ogrodu świetny.
Przesłodkie twoje łobuziaki, nie myślałam że aż tak
Dzięki za gościnę
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 07:32, 02 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Słuchajcie, ja mam takie lilak-story:

kupiłam jakiegoś w kartoniku w Biedronce w 2014 jak się budowaliśmy.
Posadziłam z córeczką 5-letnią w rogu ogrodu tam, gdzie dziś brzozowa.

Lenka mówiła, że to jej BEZA

Potem okazało się, że rośnie w granicy, więc trzeba było przesadzić obok.

A za jakiś czas zrodziła się koncepcja brzozowej i BEZA wylądowała pod płotem sąsiada w rogu. przy śmietniku.
Tam, gdzie. dziś stipowisko.

Zbuntowała nam się za te przesadzanki i przez 5 kolejnych lat nie rosła.
Wypuszczała tylko listki i miała może ze 30cm wzrostu.

Dwa lata temu wpadła mi pod sekator. Potraktowałam ją ostro.
W ubiegłym roku osiągnęła pół metra, a w tym roku ma już około 80cm i pierwszy w życiu kwiat!
Jak go wczoraj zauważyłam, to moja Lenka mało z kapci nie wypadła, tak biegła.
7 lat czekała na swoją BEZĘ

U siebie wrzucę zdjęcia.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
UrsaMaior 07:54, 02 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8297
Haha dobre
____________________
ogród pod lasem
Johanka77 07:56, 02 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
UrsaMaior napisał(a)
Haha dobre


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 09:18, 02 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18110
Iwonka, Jola, Ania, dziękuję bardzo za odwiedziny! Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała, ten deszcz był zupełnie niepotrzebny! Cieszę się, że tak miło piszecie o moim ogrodzie. Ja oczywiście widzę bardziej to czego jeszcze nie ma niż to co już jest .
Ale ilość doniczek do posadzenia rośnie (niedługo skończy mi się miejsce na cienistej ) więc i rabaty będą się wypełniać. Ma w tym swój udział April, która przytargała do mnie wczoraj z 10 wielkich kęp carexa Variegata i drugie tyle innych roślinek - seslerii, bodziszka i ułudki. Cmok!!!

Na pierwszy ogień, zgodnie z radą Iwonki idzie mała środkowa bo jest widoczna z nowego okna w kuchni i w związku z tym najczęściej oglądana.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:39, 03 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18110
Dziś miałam bardzo fajny poranek. Umówiłam się z Jolanką na buszowanie w szkółce, która jest w połowie drogi pomiędzy nami. No i trafiłyśmy na fajne cisy baccata . Jolanka wzięła 3 a ja 5 .
Tak wyglądają moje po wstępnym przycięciu:

A taki był stan wyjściowy

Upitoliłam niemal połowę. Dwa sezony i będą z nich fajne kule .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies