Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oczko w głowie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczko w głowie :)

Anda 21:46, 11 cze 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
Witaj Szafirku Twoja pnąca róża kiepściutka. Ona tam ma trochę słońca? Nawozilas ja w tym roku już? Wygląda na zaniedbaną. Słabe rośliny mocniej atakowane są przez szkodniki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Szafirek 21:54, 11 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Witam Anda Moja róża została zmasakrowana przez mszyce. Pierwszy raz goszczę u siebie róże i przeoczyłam te zielone paskudztwa.. A kiedy zaczęłam robić opryski moje maleństwa zaczęły marnieć w oczach. Nawoziłam dwa razy. Dużo czytam teraz i myślę, że po 1 wsadziłam ją w korę a nie powinnam.. A po 2 ma bardzo mało słońca.
____________________
Oczko w głowie :)
sylwia_slomc... 22:02, 11 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Róże bez słońca będą słabe zrób gnojówkę z pokrzyw to ją wzmocni , jak dwa razy nawoziłaś? czym?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 22:04, 11 cze 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
Szafirku, nawet jeśli mszyce tak bardzo atakują roślinę, to nie powinno się pryskać za często. Ta Twoja różyczka jest taka mała że bez problemu możesz róże zmyć wodą, po prostu silniejszym strumieniem wody z węża.
Na szczytach pędów są wyjedzone miejsca. Jeśli tego nie przytniesz, to róża nie zakwitnie. Przytnij ją do następnego pięciolistkowego liścia. Teraz róży przydałaby się gnojówka z pokrzywy i opryski wzmacniające dla róż. Na pewno coś znajdziesz w handlu. Róże powinny mieć minimum 6 godzin słońca dziennie.
Podlewaj ją rzadko ale bardzo obficie, tak ze 20, 30 L na jedno podlewanie.
Korę odgarnij. Posyp w tym miejscu kompost (możesz pewnie kupić w kompostowni miejskiej) i lekko wzrusz i przemieszaj z ziemią, tak powierzchownie. W tym roku nie spodziewaj się cudów, ale w przyszłym powinno już być lepiej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Szafirek 22:09, 11 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Nawóz do róż Compo. Na opakowaniu jest, że od marca do października nawozić nawet raz w tygodniu..
Moja gnojówka już 4 tydzień się robi. Teraz w długi weekend będziemy pryskać, bo mszyca zaczyna się pojawiać na innych roślinach..
____________________
Oczko w głowie :)
sylwia_slomc... 22:11, 11 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Szafirek napisał(a)
Nawóz do róż Compo. Na opakowaniu jest, że od marca do października nawozić nawet raz w tygodniu..
Moja gnojówka już 4 tydzień się robi. Teraz w długi weekend będziemy pryskać, bo mszyca zaczyna się pojawiać na innych roślinach..

Już po około dwóch tygodniach od nastaqwienia powinna się nadawać do stosowania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Szafirek 22:16, 11 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Czytałam gdzieś, że minimum 21 dni. Moja wiedza jest czysto teoretyczna, dopiero zaczynam wykorzystywać ją w praktyce. Widzę jednak, że tutaj nauczę się dużo więcej dziękuje
____________________
Oczko w głowie :)
Anda 22:17, 11 cze 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
Szafirek napisał(a)
Nawóz do róż Compo. Na opakowaniu jest, że od marca do października nawozić nawet raz w tygodniu..
Moja gnojówka już 4 tydzień się robi. Teraz w długi weekend będziemy pryskać, bo mszyca zaczyna się pojawiać na innych roślinach..


Ten nawóz jest w płynie?
A z czego ta gnojówka? Bo pokrzywa to do podlewania jest
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 22:26, 11 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Szafirek napisał(a)
Czytałam gdzieś, że minimum 21 dni. Moja wiedza jest czysto teoretyczna, dopiero zaczynam wykorzystywać ją w praktyce. Widzę jednak, że tutaj nauczę się dużo więcej dziękuje

Pokrzywą możesz podlewać jak przestanie się pienić czyli po ok 2 tygodniach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
marzena_p 10:22, 12 cze 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Druga różyczka jest piękna , znasz jej nazwę ?
W pierwszym roku jak sadzisz rośliny to nie śpiesz się z nawożeniem . Roślina musi się dobrze ukorzenić żeby mieć siłę do wzrostu . Gnojówka z pokrzyw nie zaszkodzi . Jak masz dużo skrzypu to też można zrobić gnojówkę jest bardzo dobra dla roślin .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies