Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oczko w głowie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczko w głowie :)

Szafirek 17:16, 12 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Anda napisał(a)


Ten nawóz jest w płynie?
A z czego ta gnojówka? Bo pokrzywa to do podlewania jest


Tak nawóz w płynie jest.
Gnojówka z pokrzywy. Pokrywa zebrana, pociachana, zalana wodą i odstawiona na słońce. Ponoć na mszyce idealna.

____________________
Oczko w głowie :)
Szafirek 17:21, 12 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
marzena_p napisał(a)
Druga różyczka jest piękna , znasz jej nazwę ?
W pierwszym roku jak sadzisz rośliny to nie śpiesz się z nawożeniem . Roślina musi się dobrze ukorzenić żeby mieć siłę do wzrostu . Gnojówka z pokrzyw nie zaszkodzi . Jak masz dużo skrzypu to też można zrobić gnojówkę jest bardzo dobra dla roślin .


Druga to Paramount Ma cudowny odcień, delikatny zapach. Jest cudna


____________________
Oczko w głowie :)
Szafirek 18:03, 12 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Cały ogródek został właśnie spryskany pokrzywą. Zapach w okolicy niesamowity... Coś czuję, że sąsiedzi przestaną się do nas odzywać



____________________
Oczko w głowie :)
Anda 18:14, 12 cze 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Jeśli Ci jeszcze z tej gnojówki coś zostało, to użyj jej do podlania roślin
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kamcia 19:03, 12 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Dzien dobry,
zagladam z wizyta.


Co do rozy, to moze powinnas pomyslec o zmianie miejsca. Bez slonca to ona Ci raczej kwitla nie bedzie.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Szafirek 20:32, 12 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Podlałam nią róże i kilka innych krzewów.
Witaj Kamcia W weekend będę prowadzić obserwację na temat "Ile słońca ma moja róża" i po tym zdecyduje co z nią dalej. Przyznam, że wcześniej nie zwróciłam na to uwagi jak dużo słońca do niej dociera.
Trawa skoszona, nawieziona. Deszczowa pogoda sprzyja, więc czekam na efekty pięknej trawy. Muszę tylko na dwulistną coś zakupić.
____________________
Oczko w głowie :)
Ivvvona 20:59, 12 cze 2017


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Przychodzę z rewizytą i witam się w Twoim wątku. Oczko już ładnie się prezentuje i z każdym rokiem będzie lepiej. Róże to piękne kwiaty ale wymagające. Powinnaś jednak zabrać korę spod tej pnącej i dać kompostu. Kompostem nie przenawozisz. To młody krzew więc z nawozami gotowymi bym uważała.
____________________
W ogródku Iwony
Kamcia 08:53, 13 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Szafirek napisał(a)
Podlałam nią róże i kilka innych krzewów.
Witaj Kamcia W weekend będę prowadzić obserwację na temat "Ile słońca ma moja róża" i po tym zdecyduje co z nią dalej. Przyznam, że wcześniej nie zwróciłam na to uwagi jak dużo słońca do niej dociera.
Trawa skoszona, nawieziona. Deszczowa pogoda sprzyja, więc czekam na efekty pięknej trawy. Muszę tylko na dwulistną coś zakupić.


Bardzo dobry pomysl.

Ja mojej pnacej rozy to w zeszlym roku trzy razy zmienialam miejsce bo za kazdym razem bylo cos nie tak. Czasem trzeba poeksperymentowac, zeby znalezc najlepsza opcje.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
marzena_p 09:25, 13 cze 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Jeśli masz ogród jeszcze nie zadrzewiony to w każdym miejscu jest wystarczająca ilość słońca dla róży . Często się zdarza że róże zakupione w szkółkach w pierwszym roku bardziej chorują , w drugim roku są już wzmocnione i pokazują nam swoje możliwości .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
Szafirek 19:55, 15 cze 2017

Dołączył: 10 cze 2017
Posty: 20
Moje obserwacje pokazały mi dziś, że róża musi zmienić miejsce. Od rana cień robi jej dom, a popołudniu płot. Właściwie słońca to ona nie ma.. Ale już mam pomysł gdzie ją dam przy oczku zrobię ławeczkę, nad nią pergolę i dookoła białe róże
____________________
Oczko w głowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies