Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 14:41, 14 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jest tak źle, pięknie skoszona, ja też nie mam w tej chwili idealnej, bo cień i mokra poogoda robią swoje

Tak mnie Twój trawnik intryguje bardzo. Czy pryskałeś całą powierzchnię trawnika? czy rejonami gdzie było więcej chwastów?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbyszek_podk... 15:11, 14 lip 2011

Dołączył: 01 lip 2011
Posty: 9
Dziś u nas niesamowity upał (wczoraj także!) i wieczorkiem zamierzam to moje ściernisko podlać. Jeżeli chodzi o oprysk - pryskałem "mniszkiem" i, z tego co pamiętam, dałem trochę słabszy roztwór, niż zalecano w ulotce, a to dlatego że miałem na uwadze mój młody trawnik (zakładany we wrześniu 2009 r.). Ponieważ dookoła, za ogrodzeniem, w większości mamy łąki, chwasty rozrastają się przy płocie, z każdej strony ogrodu. Najwięcej rośnie koniczyny, mlecza i czegoś, co miejscowi nazywają "dzikim prosem". W zeszłym roku trawnik był bardzo ładny (trawa golfowa), wiosną tego roku, po 2, 3 koszeniu wyglądał jak ciemno-zielony dywan. No i dałem ten nieszczęsny oprysk, równomiernie na całej trawie i po jakimś czasie trawnik zaczął... równomiernie schnąć Myśleliśmy, że to te majowo-czerwcowe upały zaszkodziły trawie (trawnik był podlewany, raz w miesiącu nawożony), ale teraz już skłaniam się ku temu, że tak mi go załatwił ten "mniszek" Tzn. sam sobie go załatwiłem, niestety
Wniosek z tego wszystkiego jest taki: mój półtoraroczny trawnik był za młody na pryskanie go odchwaszczaczem i już. Trawa uschła równomiernie i wszędzie - nawet tam, gdzie słońce najmniej operuje i dotychczas trawa była w tych miejscach najbujniejsza i najładniejsza
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Sebek 18:48, 14 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dzisiaj skosiłem część mojego trawnika i wygląda identycznie jak Twój Jednak sprawdziłem nóż i był tępy - więc może to jego wina. Tak czy inaczej posypałem go hydrocomplexem, a burza od razu mi go podlała. Mam nadzieję, że dobrze zrobiłem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 09:19, 16 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze, jeśli sporo czasu upłynęło od ostatniego nawożenia (co najmniej 3 tyg.)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 14:38, 16 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No właśnie nie pamiętam ile - ale nie zżółkł to chyba upłynęło dość czasu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 09:36, 03 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Teraz ja koniecznie poproszę o pomoc. Mój trawnik zakładany między płytami usycha kępkami. Nie wiem co mu jest, ale bardzo różni się odcieniem od pozostałych i ma wiele żółtych źdźbeł.



Jak widzicie wygląda to strasznie. Tych kępek jest mało, ale ten trawnik w ogóle jakoś nieudany. Ciągle ma takie cieniutkie igiełki i nie chce gęstnieć. Nie wiem co mu zaszkodziło - deszczowa pogoda, zła ziemia, brak składników odżywczych? Nadchodzi pora nawożenia i nie wiem czy to mu pomoże czy mu to zaszkodzi. Help me
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:29, 03 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To wg mnie jest czerwona nitkowatość traw, sprzyja jej wilgotna pogoda, brak przepływu powietrza, nie wysycha.

Tutaj jest więcej info

http://www.ihar.edu.pl/choroby_traw.php
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:30, 03 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dziękuję Ci Danusiu - już czytam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:36, 03 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebku a może za szybko podnawoziłeś trawnik, trzeba zapisywać terminy nawożenia, to i mokra pogoda mogła uaktywnić te grzyby
Z częstym nawożeniem ryzyko wystąpienia chorób wzrasta
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:59, 03 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)
Sebku a może za szybko podnawoziłeś trawnik, trzeba zapisywać terminy nawożenia, to i mokra pogoda mogła uaktywnić te grzyby
Z częstym nawożeniem ryzyko wystąpienia chorób wzrasta

Ten na razie tylko raz nawoziłem - w tym tygodniu chcę drugi raz - nawoziłem 6-go.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies