Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogródek, duże wyzwanie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek, duże wyzwanie :-)

Nataszka 23:25, 14 sie 2017

Dołączył: 14 sie 2017
Posty: 6
Moi drodzy, już od dłuższego czasu zaglądam na Ogrodowisko. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych ogrodów i ich metamorfoz, cierpliwości oraz pracy , którą włożyliście w Wasz mały raj.
Teraz przyszedł czas na mnie...Potrzebuję Waszej pomocy. Jestem szczęśliwą posiadaczką skarpy w malutkim ogrodzie. Skarpy- ogrodu tarasowego (sam ogródek opiszę później) . I tu pojawia się moja prośba : proszę doradźcie mi jak mogę obsadzić tą skarpę?
Wrzucę kilka fotek Już nie raz widziałam jaka jest moc sprawcza tego forum!
____________________
Nataszka Mały ogródek, duże wyzwanie
Nataszka 23:34, 14 sie 2017

Dołączył: 14 sie 2017
Posty: 6
____________________
Nataszka Mały ogródek, duże wyzwanie
Nataszka 23:35, 14 sie 2017

Dołączył: 14 sie 2017
Posty: 6
____________________
Nataszka Mały ogródek, duże wyzwanie
Nataszka 23:44, 14 sie 2017

Dołączył: 14 sie 2017
Posty: 6
Skarpa o ekspozycji południowo-zachodniej, ma szerokość łącznie 6,16 m. Pola na skarpie są prostokątne, te po prawej stronie mają wymiary ok. 2,73 m x 1,5 m. Te po lewej stronie mają wymiary 2,93m x 1,5 m. Na jedną stronę są 3 "poletka".
Pomysłów mam troszkę Myślałam o posadzeniu trzmieliny, kostrzewy niedźwiedzie futro, szałwii i kocimiętki, kulistych małych iglaków. A może wrzosowisko?
____________________
Nataszka Mały ogródek, duże wyzwanie
MirellaB 08:14, 15 sie 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witaj. Wejdź na wątek tematycznym o skarpach w ogrodzie i poszukaj inspiracji.
Obejrz wizytówki, poszukaj na wątkach.
Dużo dziewczyn na O ma skarpy w ogrodzie.

Nie masz podpisu w linku. Również na wątku tematycznym dokładny opis z zdjęciami jak go zrobić. Bez podpisu trudno do Ciebie trafić.

Asia teraz tworzyła i obsadzała skarpę - tutaj link http://www.ogrodowisko.pl/watek/7059-ogrod-pierwszy-nie-wielki-projekt?page=186#post_5
Od góry na tej stronie 186 masz zdjęcia

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 10:16, 15 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam ogród pod górkę, to akurat mój projekt w ogrodzie Kasi. Popatrz jak go robiła

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5161-moj-ogrod-pod-gorke?page=98


Jeszcze wątek skarpa w ogrodzie http://www.ogrodowisko.pl/watek/246-skarpa-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nataszka 10:54, 15 sie 2017

Dołączył: 14 sie 2017
Posty: 6
Dziękuję, już zaglądam w polecane wątki. Dziś święto więc więcej czasu na szukanie inspiracji
____________________
Nataszka Mały ogródek, duże wyzwanie
Nataszka 19:57, 15 sie 2017

Dołączył: 14 sie 2017
Posty: 6
Stworzyłam swój pierwszy projekt Tylko teraz nasuwają się pytania. Czy kompozycja roślin jest dobra? W projekcie dałam berberys kolumnowy ponieważ brakowało mi czegoś wysokiego. Na samym szczycie w przyszłości będzie ogrodzenie drewniane z desek poziomych a za nimi nasz ogródek. Obsadzone będą dwa piętra, na trzecim planuje mały warzywnik. A to spis roślin:
-lawenda wąskolistna,
-kostrzewa sina,
-kostrzewa "niedźwiedzie futro",
-szałwia omszona,
-berberys Admiration,
-berberys Red Pillow,
-trzmielina z białą obwódką( nie znam nazwy),
-jakaś mała kosodrzewna- jaką polecacie? albo coś innego małego o zgrabnej bryle?




____________________
Nataszka Mały ogródek, duże wyzwanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies