Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 23:31, 10 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Basieksp napisał(a)
Miodunka bardzo ładna ja mam u siebie te nakrapiane, pozwalam im chwilę kwitnąć, potem obcinam kwiaty i one wtedy ładnie w liście rosną ale ta Twoja bardzo mi się podoba fajnie się wyróżnia tym jasnym kolorem

Basiu też mam tą nakrapianą, ale ona brzydnie potem, bo ja oczywiście przeważnie nie obcinam kwiatostanów. Ciekawa jestem jak się ta będzie sprawować w następnym sezonie.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:45, 10 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Fajna ta jasnolistna miodunka. Pamiętasz może jej nazwę? Brzozowa Agatka polecała kiedyś Silver Bouquet, ale ona ma nieco nakrapiane listki. Twój sadziec wielkością nie ustępuje tym Danusiowym.
Przepiękny masz widok z domu na rabaty. Nierówności terenu mają swój urok.

Haniu moja miodunka, to chyba Moonchine. Sadźce są skromniejsze, to tylko na zdjęciach tak wygląda. Ja mam glebę IV klasy i do tego mocno gliniastą, co nie wszystkim roślinom pasuje. U Danusi w glebie pełno dobroci.
Na nierówności nie narzekam, lubię pagórki. Największym problemem jest glebą, ale w momencie zakupu wcale o tym nie myślałam.
Teraz dodaję kompostu, za każdym razem jak coś sądzę, ale ile jeszcze czasu musi upłynąć zanim obsadzę wszystkie zaplanowane miejsca?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:55, 10 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Magara napisał(a)
Gosia, fajną wycieczkę do Danusi miałyście, pozazdrościć
Ale i u Ciebie coraz bujniej się robi, no i ta okolica

Daga spełniłam jedno że swoich marzeń.
Bujnie, to jeszcze może za dużo powiedziane, ale zawłaszczam kolejne skrawki pod moje kwiatki. Mojego *trawnika* nikt nie broni, a im mniej koszenia tym lepiej.
Okolica bardzo mi odpowiada, żadnych sąsiadów w pobliżu. Jednak problematyczny dojazd ma swoje ukryte zalety.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:59, 10 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
anabuko1 napisał(a)

Piękne widoczki Gosiu
Werbena Bampton i ja mam. Już chyba 3 sezon jest u mnie. Jak dobrze przeżyję ta zimę na wiosnę chcę ja przesadzić , bo mocno się rozrosła i zasłania mi róże

U Danusi, jak widać ma sporo miejsca.

Aniu, to bardzo dobra wiadomość. U ciebie ma podobne warunki.
Zobaczymy w przyszłym roku jak sobie będzie radzić u mnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:17, 11 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Anda napisał(a)
Piękną wycieczkę sobie i mamie zafundowałaś Cudnie tam prawda?

U ciebie w ogrodzie wszystko bardzo bujne, trochę dzikie, podoba mi się bardzo

Też mam tą miodunkę o jasnych listkach i lubię ją najbardziej ze wszystkich - mimo tego, że trochę mniej obficie kwitnie.



Ewa ogród piękny, ale nie mój. Moje serce pika szybciej do takich bardziej naturalnych ogrodów, choć inne też mi się podobają i to często zupełnie odmienne. Z relacji dziewczyn, to chyba najbardziej klimatem pasowałby mi ogród Izy Ursy, ale nie widziałam żadnego na żywo, więc trudno powiedzieć.
Na pewno takie zwiedzanie dużo wnosi i odciska swoje piętno na naszym postrzeganiu ogrodów.
Moja łąka zawsze będzie trochę dzika. Ja pozwalam się roślinom panoszyć, konkurować ze sobą. Czasem interweniuję,ale jestem tam na tyle mało, że i tak rośliny są górą.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:25, 11 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Alija napisał(a)
Gosia, ale miałyście wspaniałą wycieczkę, byłam tam dwa lata temu, już wtedy bardzo mi się podobało chociaż nie było pewnie połowy tych rabat, które są teraz.
W Twoim ogrodzie też pięknie, bujnie, wspaniale wszystko rośnie.

Wrażenia niezapomniane, nowe rośliny i inspiracje wróciły ze mną. Jeszcze się tam wybierzemy - może tym razem na ogrodowiskowy zlot?
Jak wszędzie są miejsca, które cieszą i takie które bym chciała przerobić. Na razie jednak priorytetem jest pozbycie się wszystkich doniczek z balkonu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ewsyg 22:30, 12 wrz 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Małgoś, ale miałaś wspaniałą wycieczkę. Przyznam się, ze jeszcze tam nie byłam. Może uda mi się w przyszłym roku. Oczywiście najbardziej chciałabym w okresie kwitnienia róż. Ja w tym roku tez zaprosiłam do ogrodu werbenę, ale tą pospolitą.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 02:52, 13 wrz 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Gosialuk napisał(a)
Sylwia rozrasta się wszystko, dużo chciałabym poprzesadzać, ale nie wiem czy znajdę czas, bo jeszcze taras i barierkę musimy pomalować przed zimą.
Werbenę oczywiście kupiłyśmy sobie z mamą. Liczę, że przezimuje.

Pszczółka pisała, że u Niej słabo zimuje, ale sieje się za to. Zobaczymy jak to u nas będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 19:03, 13 wrz 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Gosialuk napisał(a)
Ula te miodunki fajne są i szybko przyrastają. Jak je posadziłam, to kiepsko wyglądały, bo akurat temperatury poszły w górę. Bardzo rozjaśniają to miejsce.
Liliowiec od ciebie kwitnie, a pierwiastki nawypuszczały młodych listków. Ciekawe czy zakwitną tak obficie Jak u ciebie. Posadziłam je pomiędzy paprociami, które wiosną dość późno ruszają.


Pierwiosnki cudnie kwitną w słońcu, w cieniu nie miałam. Sama zobaczysz, poza tym po kwitnieniu dziel.
Liliowce to terminatory

Fajnie że posadziłaś rośliny, ja ciągle mam z lata zaległości.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agatorek 20:11, 13 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Gosia, fajny wyjazd . Trafiłyście super pogodę

W Twoim ogrodzie piękny busz, połączony z naturalnym krajobrazem. Super to wygląda
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies