Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 20:16, 03 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Sylwia rozrasta się wszystko, dużo chciałabym poprzesadzać, ale nie wiem czy znajdę czas, bo jeszcze taras i barierkę musimy pomalować przed zimą.
Werbenę oczywiście kupiłyśmy sobie z mamą. Liczę, że przezimuje.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:25, 03 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Ula te miodunki fajne są i szybko przyrastają. Jak je posadziłam, to kiepsko wyglądały, bo akurat temperatury poszły w górę. Bardzo rozjaśniają to miejsce.
Liliowiec od ciebie kwitnie, a pierwiastki nawypuszczały młodych listków. Ciekawe czy zakwitną tak obficie Jak u ciebie. Posadziłam je pomiędzy paprociami, które wiosną dość późno ruszają.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Monia81 20:41, 03 wrz 2023


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8035
No rabaty coraz gęstniejsze, wszystko się pięknie rozrasta ta miodunka ładna kolorystycznie i wśród tej zieleni się super wyróżnia piękną wycieczkę miałyście z mamą, chętnie bym raz jeszcze na Przypki pojechała, może w przyszłym roku
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Basieksp 21:00, 03 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Miodunka bardzo ładna ja mam u siebie te nakrapiane, pozwalam im chwilę kwitnąć, potem obcinam kwiaty i one wtedy ładnie w liście rosną ale ta Twoja bardzo mi się podoba fajnie się wyróżnia tym jasnym kolorem
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:07, 03 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Fajna ta jasnolistna miodunka. Pamiętasz może jej nazwę? Brzozowa Agatka polecała kiedyś Silver Bouquet, ale ona ma nieco nakrapiane listki. Twój sadziec wielkością nie ustępuje tym Danusiowym.
Przepiękny masz widok z domu na rabaty. Nierówności terenu mają swój urok.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:23, 03 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Gosia, fajną wycieczkę do Danusi miałyście, pozazdrościć
Ale i u Ciebie coraz bujniej się robi, no i ta okolica
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
anabuko1 10:46, 08 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Gosialuk napisał(a)
Werbena Bampton cudna. Widziałam ją już kiedyś u Ani (Za drzwiami ogrodu). Wtedy to była nowość i Ania też nie wiedziała czy przeżyje u nas zimę.
U pani Danusi obficie się wysiewa, podobnie jak inne werbeny. Czy u mnie też tak będzie?





Piękne widoczki Gosiu
Werbena Bampton i ja mam. Już chyba 3 sezon jest u mnie. Jak dobrze przeżyję ta zimę na wiosnę chcę ja przesadzić , bo mocno się rozrosła i zasłania mi róże

U Danusi, jak widać ma sporo miejsca.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anda 12:12, 10 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Piękną wycieczkę sobie i mamie zafundowałaś Cudnie tam prawda?

U ciebie w ogrodzie wszystko bardzo bujne, trochę dzikie, podoba mi się bardzo

Też mam tą miodunkę o jasnych listkach i lubię ją najbardziej ze wszystkich - mimo tego, że trochę mniej obficie kwitnie.


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Alija 22:41, 10 wrz 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Gosia, ale miałyście wspaniałą wycieczkę, byłam tam dwa lata temu, już wtedy bardzo mi się podobało chociaż nie było pewnie połowy tych rabat, które są teraz.
W Twoim ogrodzie też pięknie, bujnie, wspaniale wszystko rośnie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gosialuk 23:26, 10 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Monia81 napisał(a)
No rabaty coraz gęstniejsze, wszystko się pięknie rozrasta ta miodunka ładna kolorystycznie i wśród tej zieleni się super wyróżnia piękną wycieczkę miałyście z mamą, chętnie bym raz jeszcze na Przypki pojechała, może w przyszłym roku

Zagęszcza się, pasowałoby poprzesadzać co nieco, ale na razie co sobotę szykuję miejsce na nowe.
Ogród Danusi na pewno warto odwiedzić. Czy zwróciłaś uwagę na wernonię? U mnie ona bardzo późno startuje i przez to prawie wcale nie zachwyca. Muszę przesadzić ją na pełne śłońce, bo kolor ma świetny.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies