Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

eVka 21:30, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AniazUroczyska napisał(a)


Ewo, to chyba niezupełnie tak! Znaczna część przytoczonej przeze mnie wypowiedzi, to słowa Toszki, więc raczej nie wygląda na to ,żeby kategorycznie odradzała. Chodziłoby mi, o takie porównanie z obornikiem i postawienie kropki nad "I". Jednak TOSZKA gdzieś ostatnio zaginęła... Czy, tylko TU- nie zagląda? Czy,to tylko takie moje odczucie? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.... TOSZKO!

No właśnie nie byłam pewna tej ziemi popieczarkowej. Toszka ni widu ni słychu.
____________________
la_estrellita 16:56, 24 mar 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Poziomki z nasion... Ja dwa razy próbowałam i nic... w końcu kupiłam gotowe. Fajne te cisy.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Mazan 21:10, 24 mar 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dziewczyny, niekiedy patrzę co u innych się dzieje i widzę wielkie wołanie.

Ktoś pisze, że głowy nie da. I bardzo dobrze, jako że ziemia popieczarkowa ma odczyn powyżej pH 7,2. Może to oznaczać odczyn od obojętnego do zasadowego, a wszystko za sprawą wapna, którym okrywa się podłoże przeciw 'chwastom grzybowym' - pieczarka znosi taki odczyn czego grzyby chorobotwórcze nie wytrzymują. Domieszka obornika zwiększa siłę nawozową, ale acidofile na tym nie urosną.
Poziomka z nasion. Należy wyprażyć odpowiednią ilość piasku - odkażanie termiczne - wsypać do pojemnika/donicy, odpowiednio nawilżyć i posiać nie przykrywając tylko lekko poprószyć piaskiem. Okryć kawałkiem folii zabezpieczając podłoże przed utratą wilgoci, gdy powschodzą opryskiwać słabym roztworem nawozu, najlepiej zamgławiaczem/atomizerem. Wzmocnione siewki rozsadzić. Robię tak od niepamiętnych lat i nigdy mnie nie zawiodły, a zmieniam odmiany, jak przysłowiowe rękawiczki.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
la_estrellita 22:00, 24 mar 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Mazanie dziękuję za instrukcję. Już widzę miny moich chłopaków jak będę ten piasek na patelni albo w piekarniku prażyć . A piasek to może być taki jak do piaskownicy? Sam taki tylko? Bez dodatków?
____________________
Agnieszka Gutlandia
AniazUroczyska 01:39, 25 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Mazan napisał(a)
Dziewczyny, niekiedy patrzę co u innych się dzieje i widzę wielkie wołanie.

Domieszka obornika zwiększa siłę nawozową, ale acidofile na tym nie urosną.



Mazan- pomijając kwasoluby- czy podłoże spod pieczarek, może w pełni zastąpić obornik np bydlęcy. Spotykam się z tak różnymi opiniami, że " Wiem ,że nic nie wiem". Polecałbyś? Czy obornik koński z kurzym to dobry wybór , czy należy obawiać się ,że kurzak jest za mocny i utworzy skorupę w ziemi ?

la_estrellita- " Już widzę miny moich chłopaków jak będę ten piasek na patelni albo w piekarniku prażyć"
Miny chłopaków zapewne- bezcenne Pociesz się,że nie będziesz pierwszą " nawiedzoną". Jesienią, w piekarniku suszyłam " tony" liści dębowych pod gunnerę
AniazUroczyska 02:06, 25 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Elu, a co Ty tak zamilkłaś? Goście się u Ciebie panoszą, a gospodyni brak....
Mariposa 22:01, 25 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Mazan napisał(a)

Poziomka z nasion. Należy wyprażyć odpowiednią ilość piasku - odkażanie termiczne - wsypać do pojemnika/donicy, odpowiednio nawilżyć i posiać nie przykrywając tylko lekko poprószyć piaskiem. Okryć kawałkiem folii zabezpieczając podłoże przed utratą wilgoci, gdy powschodzą opryskiwać słabym roztworem nawozu, najlepiej zamgławiaczem/atomizerem. Wzmocnione siewki rozsadzić. Robię tak od niepamiętnych lat i nigdy mnie nie zawiodły, a zmieniam odmiany, jak przysłowiowe rękawiczki.
Pozdrawiam


Nie wiedziałam wcześniej, wysiałam do ziemi, ale na razie rosną. Mogę je wzmocnić OW?
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:01, 25 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Aniu, Goście zawsze u mnie mile widziani
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:08, 25 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Nie ma wpisów, bo brak czasu na O. Obydwa piękne weekendy w pracy, nawet słońca nie widziałam
Nadrabiam w tygodniu po trochu.
Wsadziłam róże i cisy, reszta czeka na lepsze pogody, bo wciąż w nocy przymrozki.
Niestety, zapomniałam obfocić sadzonki róż po otrzymaniu przesyłki. Wszystkie przyszły w dobrym stanie, ładnie zabezpieczone. Po posadzeniu - te z gołym korzeniem

i te z doniczek


Na razie całość przypomina krajobraz księżycowy, same kratery widać
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 22:14, 25 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
Faktycznie jak na księżycu, fajnie, teraz będziesz co trochę sprawdzać czy już coś podrosło. Uwielbiam ten czas
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies