Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

la_estrellita 17:32, 30 mar 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Witam serdecznie wszystkich. Mój wstęp nie będzie oryginalny. Jak wiele innych osób podglądam Was od dawna, szukając pomysłów na własny ogród. Obecnie jestem posiadaczką dość leciwego domku i 5500 m2 ziemi, z którą nikt nic nie robił od co najmniej 15 lat. Po doprowadzeniu domu do stanu mieszkalności przyszedł czas na to, co na zewnątrz. Z rzeczy potrzebnych mam jedynie chęci do działania. Brak mi i wiedzy i funduszy, które jak to zwykle bywa, pożarł dom. Mam za to niebywałe zdolności ogrodnicze - ususzyłam nawet kaktusy . Jednak mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się stworzyć miejsce, które zamiast straszyć będzie zdobić.
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 17:34, 30 mar 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Na początek zamieniamy chwastowisko przed domem w trawnik i obecnie wygląda to tak:
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 17:39, 30 mar 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Za stodołą chwastowisko, na razie musi zostać. Poza wiedzą i funduszami brakuje również czasu. Chętnie bym to na szybko odgrodziła czymś zielonym żeby tak nie kuło w oczy. Mam trochę miskanta giganta pod płotem, więc może... Przynajmniej latem nie musiałabym patrzeć na te sterty gruzu.
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 17:44, 30 mar 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Na koniec to, co przed domem. Jedyny fragment, który wygląda "jakoś". Tu też chętnie bym wszystko pozmieniała. Przede wszystkim musi zniknąć kora. Moje koty stwierdziły, że nic lepiej od niej nie nadaje się na kuwetę. Dzisiaj przycięłam lawendę i kostrzewy. Trzymajcie kciuki żeby przeżyły.
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 20:06, 30 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Witaj Agnieszko Masz taki sam kawałek planety jak ja, gdy 4 lata temu zaczynałam startowałam od ornego pola również bez środków na ogród, większość materiałów do ogrodu miałam z odzysku, a rośliny dzieliłam mnożyłam i siałam jak mogłam
Duuuuuużo dostałam od ogrodników z forum Jest taka zakładka " Oddam" przeglądnij może coś Ci spasuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgataM 20:08, 30 mar 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Agnieszko Bardzo dużo pracy Ciebie czeka....Ale wiem że sobie świetnie poradzisz Trzymam kciuki
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Magleska 20:45, 30 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Witaj na forum .....niezły areał do ogarnięcia .....pomalutku zrobisz piękny ogród
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
la_estrellita 22:21, 30 mar 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Dziękuję za miłe słowa.
Sylwia zajrzałam do Ciebie. Przejrzałam początek wątku i wizytówkę. Pocieszyłam się, że jednak można cuda z niczego wyczarować. U mnie na początek też będzie sporo materiałów z odzysku. Mam trochę belek drewnianych, cegły rozbiórkowej i sporo kamieni. Na pewno podpatrzę u Ciebie jak to wykorzystać. Widzę że nawet działki mamy podobnie pod górkę położone.
Kwiatki też już sobie sieję. Na razie na parapetach mam lawendę, kocimiętkę, macierzanki, żagwin i dziwaczka. W zeszłym roku w kącie pod czereśnią znalazłam rozchodnika okazałego, orlika i takie białe wysokie podobne do margarytek. Z trawy wyerastały mi też białe floksy i dzwonki. Z przodu mam sporo rozsianej kostrzewy więc na początek coś będzie. Mam też nasionka napastnicy i... no właśnie nie pamiętam nazwy ale to są takie białe kwiatki o srebrnych zimozielonych listkach. A jutro zamiast żurek gotować będę wałować ziemię pod trawnik .
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 21:05, 04 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Wiosna jest też u mnie. Na moim klepisku pojawiły się krokusy i zajęły teren przeznaczony pod przyszły trawnik. Pilnują go dzielnie. Grabie im nie straszne, podniosły się nawet po walcu. I to dwukrotnie. Nie miałam sumienia ich dzisiaj zasypać .
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 21:22, 04 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ja też zaczynałam od siania trawnikaa potem po kawałku go ubywało pewnie jeszcze ubędzie kibicuję żeby się powiodło ja nasiona siałam plackami wprost na rabaty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies