Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

AniazUroczyska 12:39, 08 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Dziewczyny, są cisy . Dokładniej, co i jak, napiszę Wam później na priv.
Zakrecona 12:43, 08 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A mnie napiszesz ?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
AniazUroczyska 13:43, 08 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Oczywiście Magdo! Nie wiem , czy odległość będzie Ci odpowiadać, bo to jest w

Zelowie, a coś mi się kojarzy ,że Ty mieszkasz trochę dalej od Łodzi?
Zakrecona 13:46, 08 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Lepsze to jak pod Kutnem, ciocię mam w Łasku, to odwiedzę przy okazji
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Kojak 14:02, 08 mar 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Też poproszę o namiary....
____________________
TomekSosnowe zacisze
Dragonka 18:25, 08 mar 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Cześć Elu dziękuję przede wszystkim za wizytę u mnie, wracam i biegam po O. i widzę, że u Ciebie pierwsze wybory już są, pierwsze zakupy też..super Zaczyna się wszystko składać na całość- wiem, że będzie ona piękna, oglądam ostatnie plany, bardzo zgrabnie to wymyśliłaś i dziewczyny bardzo pomogły. Będę z radością podglądać jak powstaje Twój ogród, ja nie dam rady w tym roku jeszcze chyba
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
AniazUroczyska 03:16, 13 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Kojak napisał(a)
Też poproszę o namiary....


Sprawdź pocztę. A podobno iglaków miałeś nie sadzić
Kojak 21:20, 13 mar 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Złamałem się..... Zresztą mam miejsca gdzie tylko cisy dadzą radę
____________________
TomekSosnowe zacisze
AniazUroczyska 15:03, 14 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Elu ,podziw i gratulacje za kawał dobrej, ciężkiej roboty!
Widzę ,że masz już plan nasadzeń! Dałaś radę przekopać całą ziemię ze wszystkimi dobrociami? Mnie , niestety nie udało się jesienią przygotować gleby. Pan od obornika wystawił mnie do wiatru, nie znalazłam już innego źródła w okolicy. Siłą rzeczy, prace zostały przełożone na wiosnę. Teraz mam możliwość kupienia podłoża spod pieczarek . Tu miałabym pytanie do TOSZKI: co wybrać, pieczarkowe, czy obornik?
Aby zaoszczędzić pisania wklejam to , co już wiem:
„Podłoże spod pieczarek.
„ Koniecznie dowiedz się czy zostało zdezynfekowane obróbka termiczna (robi się to parą), Bardzo ważne jest, aby pozbawić to podłoże wszelkich możliwych szkodników z rodziny grzybiarkowatych, grzybów chorobotwórczych oraz nasion chwastów, które nie będą w przyszłości źródłami infekcji. To podłoże może być idealne do przygotowania ziemi pod trawnik i na rabaty. Jednak ponieważ ma zasadowe ph7 nie nadaje się pod wszystkie rosliny. Mozna je wykorzystać, ale trzeba by było zastosować dodatki zakwaszające - kora, siarka. Aczkolwiek więcej będa mogła podpowiedzieć jeśli zbadasz ph swojej ziemi pod konkretne rabaty/rosliny. Na pewno nie nadaje się pod kwasoluby (magnolie, rodki, azalie etc).
Jednak niezaprzeczalnie łap okazję i doskonale przekop ziemię +dodatki tj. kora, mączka.
„dobry materiał nawozowy i szczególnie cenne źródło substancji organicznej oraz wysokiej zawartości makro- i mikro- składników, charakteryzujące się dużą przyswajalnością zawartych w nim składników mineralnych przez rośliny w dwóch pierwszych latach.”
Toszko, jakbym mogła prosić o porównanie tego pieczarkowego z obornikiem, ( na rabaty i warzywnik, bez kwasolubów) Mówisz ,że trzeba dodać kory, mączki , ale do obornika też dodajemy. Wystarcza na 2 lata , ale obornik podobnie. Jakie są inne plusy, minusy jednego i drugiego. Czy rzeczywiście pieczarkowe może się równać z obornikiem? Lepsze, gorsze? Wydaje mi się ,że jednak częściej polecasz obornik. A może sensownie byłoby je wymieszać ?
Jak to jest z tą korą? Mówisz że trzeba” zastosować dodatki zakwaszające - kora, siarka” , a przecież zawsze podkreślasz ,że przekompostowana kora nie ma już właściwości zakwaszających?
Mariposa 22:26, 14 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Aniu, nie mam wystarczającej wiedzy, aby wypowiadać się, co lepsze obornik czy ziemia popieczarkowa. Natomiast miałam w tym roku okazję oglądać ogród właściciela pieczarkarni i powiem Ci, że takiego trawnika i takich warzyw to nigdzie nie widziałam! Ale rh nie miał, nie wiem, czy nadaje się do nich.
Sama bym tę ziemię popieczarkową od niego kupowała, bo nie ma co z nią robić, ale niestety, za daleko
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies