Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiaan 15:03, 21 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5297
Wiola przyszła mi zamówiona hakonechloa Greenhils i ma bardzo długie liście, nie wygląda ładnie. Kładąc je na rabacie to jak chwast leżący Czy ona jak rośnie już w gruncie to odbija do góry czy od razu leży? Pewnie głupio pytam ale inne odmiany lepiej wyglądały u mnie od samego początku. Wrzucę u siebie fotkę.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 15:26, 21 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20591
Wiaan napisał(a)
Wiola przyszła mi zamówiona hakonechloa Greenhils i ma bardzo długie liście, nie wygląda ładnie. Kładąc je na rabacie to jak chwast leżący Czy ona jak rośnie już w gruncie to odbija do góry czy od razu leży? Pewnie głupio pytam ale inne odmiany lepiej wyglądały u mnie od samego początku. Wrzucę u siebie fotkę.


Spokojnie,jak ją wsadzisz do ziemi to będzie się zachowywać normalnie w przyszłym roku.

Ona leży plackiem,ale po deszczu a potem wstaje
W doniczkach są wybujałe i się kładą.

Moja wygląda teraz tak
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 17:12, 21 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5297
Dzięki Wioluś
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 18:19, 21 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Też to zauważyłam że moje ogromne Beni Kaze kładły się plackiem od samej rosy. A wystarczyło trochę słońca i już tworzyły piękną fontannę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 18:21, 21 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20591
Wiaan napisał(a)
Dzięki Wioluś


Proszę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:22, 21 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20591
Nowa12 napisał(a)
Też to zauważyłam że moje ogromne Beni Kaze kładły się plackiem od samej rosy. A wystarczyło trochę słońca i już tworzyły piękną fontannę.

Tak hakonki szybko się podnoszą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Brzozowadzie... 20:47, 21 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wiolu przyszłam zobaczyć Twoje opieńki, a zobaczyłam piękny październikowy ogród Brzozowa Bajkowa
Z umbrosy będziesz zadowolona, my mamy podobny klimat, a u mnie żadna nie przemarzła, są piękne. Polecam Ci też bardzo podobną odmianę do umbrosy - carex Spring, jest bardziej limonkowa, tylko nie wiem, jak jest teraz z kupnem tej trawki.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Wiolka5_7 21:38, 21 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20591
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Wiolu przyszłam zobaczyć Twoje opieńki, a zobaczyłam piękny październikowy ogród Brzozowa Bajkowa
Z umbrosy będziesz zadowolona, my mamy podobny klimat, a u mnie żadna nie przemarzła, są piękne. Polecam Ci też bardzo podobną odmianę do umbrosy - carex Spring, jest bardziej limonkowa, tylko nie wiem, jak jest teraz z kupnem tej trawki.


Z opieniek teściowa się ucieszyła

Dzięki za miłe słowa

Fajnie, że jesteś zadowolona z tych carexów Mrokasia właśnie chwaliła tego Spring pasowałby mi w sumie na cienistą taki limonkowy carex, a carex Umbrosa pójdzie do półcienia
Teraz widzę, że w necie nie ma ,ale może wiosną będzie , będę pamiętać

Dzięki!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
basia3012 00:06, 22 paź 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Wiolu, u nas też dzisiaj o 8 rano dachy były białe.
Czytałam u Madzi, że będziesz wprowadzała w ogrodzie zmiany na wiosnę. Wiolu, czy może być jeszcze piękniej niż jest?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Wiolka5_7 07:04, 22 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20591
basia3012 napisał(a)
Wiolu, u nas też dzisiaj o 8 rano dachy były białe.
Czytałam u Madzi, że będziesz wprowadzała w ogrodzie zmiany na wiosnę. Wiolu, czy może być jeszcze piękniej niż jest?


No niestety takie widoki będą już coraz częstsze...

Basiu wiosną planuję już tylko kosmetyczne zmiany na ranatach a większa zmiana będzie w trawniku przed altaną/tarasem będę ściagać trochę tego pięknego zielonego dywanu na koszt wymarzonego oczka wodnego i małej rabaty w koło

Jak się nic nie poknoci,to wiosną będzie się działo
A czy będzie piękniej...? to się okaże
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies