Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 16:10, 15 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20757
Magleska napisał(a)
Wiola fajnie Ci idzie

Ścieżka z kamyczków ?

Cykaj fotki nadal z postępów prac


No małymi krokami idzie ...

W sobotę planuję dzielić i sadzić seslerię i tyle narazie

Tak ścieżka z grysu jak w przedogródku
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ajka 17:35, 15 maj 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4147
Wiola ty jesteś niesamowita, u ciebie to człowiek nie nadąży normalnie. Parę dni przerwy, a tu pół ogrodu przeryte Jak ty to robisz z dzieckiem.

Uwielbiam to twoje ciurkadełko z czosnkami. Jest pięknie. U mnie coś te czosnki nie chca się dzielić. Będę musiała dosadzić na jesień, bo się nie doczekam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Makao 22:04, 15 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4765
No roślin wejdzie sporo. Szaleństwo na maksa
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 22:23, 15 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5457
Ścieżka będzie fajnie rozdzielać rabaty, podoba mi się, ja wiem, że wyjdzie czad jak zawsze
Jakie kolory będą?

Wiola seslerie będziesz dzielić, jak o tym myślę to się boję, mnie ta trawa po prostu nie lubi. Hakone dla rosną u mnie wszędzie, nawet zmasakrowana cięciem, mrozem i zdeptana żyje i zaczyna wychodzić, inne trawy też, a seslerie nic a nic się nie ruszyły, o co chodzi?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Patrycja_KG_Lu 09:00, 16 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2843
Wiaan napisał(a)
Ścieżka będzie fajnie rozdzielać rabaty, podoba mi się, ja wiem, że wyjdzie czad jak zawsze
Jakie kolory będą?

Wiola seslerie będziesz dzielić, jak o tym myślę to się boję, mnie ta trawa po prostu nie lubi. Hakone dla rosną u mnie wszędzie, nawet zmasakrowana cięciem, mrozem i zdeptana żyje i zaczyna wychodzić, inne trawy też, a seslerie nic a nic się nie ruszyły, o co chodzi?

U mnie totalnie na odwrót. Seslerie już piękne, a hakone ledwo żyją.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiolka5_7 09:06, 16 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20757
Makao napisał(a)
No roślin wejdzie sporo. Szaleństwo na maksa


Nooo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:12, 16 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20757
Wiaan napisał(a)
Ścieżka będzie fajnie rozdzielać rabaty, podoba mi się, ja wiem, że wyjdzie czad jak zawsze
Jakie kolory będą?

Wiola seslerie będziesz dzielić, jak o tym myślę to się boję, mnie ta trawa po prostu nie lubi. Hakone dla rosną u mnie wszędzie, nawet zmasakrowana cięciem, mrozem i zdeptana żyje i zaczyna wychodzić, inne trawy też, a seslerie nic a nic się nie ruszyły, o co chodzi?


No zobaczymy jak wyjdzie
Na pewno trawy takie jak : sesleria jesienna i skalna, sporobolus różnołuskowy, molinia Edith dudszus i hakonechloa Greenhills. Do tego byliny w kolorach fioletu i fuksji,czyli ulubione kocimiętka, knautia, driakiew, przetacznik, goździk kartuzek, gaura,bodziszek Rozanne, bodziszek Orkan cherry ,pięciornik nepalski, czyściec Hummelo i chyba tyle tych dobroci

A czasem Twoje seslerie nie mają za mokro? Albo mało słońca?
Z nimi jest tak , że im mają gorsze warunki ,tym lepiej rosną. Czyli jak moje - rosną na patelni i mają sucho teraz jak nie pada.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:13, 16 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20757
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

U mnie totalnie na odwrót. Seslerie już piękne, a hakone ledwo żyją.
Hakone ci przymroziło jak i u mnie. Dadzą radę. One pierwszy rok nie szaleją ze wzrostem ,bo się ukorzeniają.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:16, 16 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20757
ajka napisał(a)
Wiola ty jesteś niesamowita, u ciebie to człowiek nie nadąży normalnie. Parę dni przerwy, a tu pół ogrodu przeryte Jak ty to robisz z dzieckiem.

Uwielbiam to twoje ciurkadełko z czosnkami. Jest pięknie. U mnie coś te czosnki nie chca się dzielić. Będę musiała dosadzić na jesień, bo się nie doczekam.


Jestem szalona ogrodniczka
Te moje duże rewolucje to całkiem spontaniczne

Dziecko ładnie śpi na dworze ,no i mam teściową pod ręką,czasem się zajmie.

Ja też uwielbiam
Dzięki!

Moje czosnki jak słabo kwitną to przesadzam na nowe miejsce ,wybieram tylko duże cebulki i sądzę od nowa. Narazie działa.Kwitnąbmi bardzo ładnie te przesadzane.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 12:17, 16 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5457
Wiolka5_7 napisał(a)


No zobaczymy jak wyjdzie
Na pewno trawy takie jak : sesleria jesienna i skalna, sporobolus różnołuskowy, molinia Edith dudszus i hakonechloa Greenhills. Do tego byliny w kolorach fioletu i fuksji,czyli ulubione kocimiętka, knautia, driakiew, przetacznik, goździk kartuzek, gaura,bodziszek Rozanne, bodziszek Orkan cherry ,pięciornik nepalski, czyściec Hummelo i chyba tyle tych dobroci

A czasem Twoje seslerie nie mają za mokro? Albo mało słońca?
Z nimi jest tak , że im mają gorsze warunki ,tym lepiej rosną. Czyli jak moje - rosną na patelni i mają sucho teraz jak nie pada.


Czy lubimy takie same kolory

Może masz rację z wodą, do niej dociera podlewanie z nawadniania trawnika. Jak były duże kępy to ładnie rosły, podział, potem mróz, może sobie nie poradziły i drobne korzenie są za bardzo podlewane, nie wiem. Dam im szansę, dokupię na drugi brzeg i zobaczymy. Jak nie dadzą rady to wymienię na turzycę Raureif lub molinię.

Zerkniesz u mnie, mam zagwozdkę z cisami do kupienia
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies