Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Lidka 14:39, 10 sie 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Oglądam raz po raz Twój ogród dla czystej przyjemności.To zdecydowanie moje klimaty.
Masz niesamowity dar komponowania roślin.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
justi 15:20, 10 sie 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263




Ogród "wylał się" za ogrodzenie.
Jasiu wygląda to przecudnie. Ogród utrzymany w fajnym klimacie. Oglądając zdjęcia ma się wrażenie jakby był gdzieś za granicą Anglia może Belgia. Jestem pod wielkim wrażeniem.


____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Martek 15:34, 10 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Nie tylko zajrzałam,podziwiam i czytam ! Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 15:37, 10 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Piwonie krzewiaste są piękne ,ale usłyszałam,że przemarzają i nigdy się za nimi nie rozglądałam .Takie piękne okazy za pewne już nie dają się naszej zimie ...???
Pnącze u mnie zostało usunięte do dziś z przęsła nie mogę zdjąć jednego "zawijaska")) Nigdy nie kwitła ,ale to też chyba wina niecierpliwej T ))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Poziomka 22:20, 12 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
justi napisał(a)




Ogród "wylał się" za ogrodzenie.
Jasiu wygląda to przecudnie. Ogród utrzymany w fajnym klimacie. Oglądając zdjęcia ma się wrażenie jakby był gdzieś za granicą Anglia może Belgia.

Ato Polska właśnie Dziękuję Justyno za tak piękną opinię.

Przed ogrodzenien był przydrożny rów. Obsadziłam brzeg roślinami bo nie mogłam znieść krzywych krawężników. Rów został zarurowany. Korona nasypu jest już w ok.80% zagospodarowana,a na skarpie posadziłam rząd przywrotników. Niestety większośc została zniszczona przez kolonie mrówek ,tylko kilka ocalało. Jutro posadzę nowe.



Na zdjęciu przywrotnik już przekwita kwiatostany leżą.
Najpięknie przywrotnik wygląda w pełni kwitnienia jest niezrównanym towarzyszem innych kwiatów



Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:36, 12 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Martek napisał(a)
Piwonie krzewiaste są piękne ,ale usłyszałam,że przemarzają i nigdy się za nimi nie rozglądałam .Takie piękne okazy za pewne już nie dają się naszej zimie ...???
Pnącze u mnie zostało usunięte do dziś z przęsła nie mogę zdjąć jednego "zawijaska")) Nigdy nie kwitła ,ale to też chyba wina niecierpliwej T ))


Piwonie rosną w zacisznym miejscu, nigdy nie były okrywane.





Z wisterimi bywa różnie , jeżeli jest szczepiona to będzie kwitła wcześniej, jeżeli rozmnażana z nasion to trzeba czekać często bardzo długo na kwiaty.



Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:57, 12 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Lidka napisał(a)
Oglądam raz po raz Twój ogród dla czystej przyjemności.To zdecydowanie moje klimaty.
Masz niesamowity dar komponowania roślin.


Lidko często przesadzam rośliny aż uzyskany efekt sprawia mi przyjemność. Liliowiec ze zdjęcia poniżej został wykopany i posadzony za hostą na miejscu mniszka



Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
monteverde 00:13, 13 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ładnie Jasiu u Ciebie, dużo przycinasz wisterie, słyszałam ,że jest bardzo ekspansywna?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
justi 00:24, 13 sie 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Przywrotnika nie znam, ale bardzo ładnie wygląda. A na kolonię mrówek to mus kup jakiś proszek, u mnie zadziałał, tylko trochę zabrakło.
Dziękuje za pozdrowienia i odwzajemniam serdecznie!
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Poziomka 20:55, 13 sie 2011


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
monteverde napisał(a)
ładnie Jasiu u Ciebie, dużo przycinasz wisterie, słyszałam ,że jest bardzo ekspansywna?

Przytnę bardzo mocno nowe przyrosty, na kilka oczek. Gdybym tego nie zrobiła za miesiąc nie byłoby widać okna.

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies