Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Poziomka 19:17, 23 lis 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Bogdzia napisał(a)
Popatrzyłam na Twoje cudne roślinki.


Bogdziu póżna jesień zabiera urodę ogrodu bylinowego, na szczęście zawsze znajdzie się jakaś roślinka pocieszacz - w tym roku to zwariowany ciemiernik , który nie kwitł wiosną tylko latem a teraz znowu ma kwiaty albo nagietki, które same się nasiały jeszcze - teraz kwitną



Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 19:26, 23 lis 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
irena_milek napisał(a)
W planach mam, nadal na żywo wszystko obejrzeć, pozdrawiam


Irenko zaproszenie zawsze aktualnie , zapraszam szczególnie w czerwcu w czasie kwitnienia róż i piwoni.



Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
monteverde 20:23, 23 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Poziomka napisał(a)
Agato i Aniu obiecany aster







Pozdrawiam Jasia

Jasiu czy to jest odmiana Schneetanne czy Esther jest śliczny pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 20:30, 23 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jasiu Hardy raz kwitnie? kiedy? Alba Luxurians też mam pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
mira 22:14, 24 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poziomka napisał(a)


Mirko irys kupiłam w Anglii, był to bardzo korzystny zakup . Kupiłam 3 doniczki z irysami o kwiatach białych, różowych i niebieskich. Już w kraju otrzymałam od jednego z uczestników wycieczki siewki irysów , lecz w tym roku jeszcze nie zakwitły. Jestem bardzo ciekawa tych kwiatów.

Przy łączeniu roślin kwitnących na biało problemem jest głównie to jakie to są odcienie bieli .
Róża Mme Hardy kwitnie zdecydowanie krócej od clematisa, u mnie kochają ją wszystkie szkodniki,
ma bardzo ładny zielony pąk.




Pozdrawiam Jasia



Jasiu dziękuję za zestawienie róży i powojnika - dobrze że zwracasz mi uwagę że nie łatwo polączyć odcienie bieli to prawda nie pomyślałam i chyba to zestawienie nie jest najlepsze.
Zła wiadomość że tą róże kochają szkodniki - tego nie lubimy - ale jak się dziwić szkodnikom skoro taka cudna, przemyślę moje zestawienie

i jeszcze jedno - masz cierpliwość do irysów - też jestem ciekawa co Ci wyrośnie
posadziłaś cebulowe?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Poziomka 18:40, 30 lis 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Agnieszko z Jurajskiego Ogrodu dziekuję za odwiedziny.
Danusia napisała artykuł o jarzmiankach więc dzisiaj rozdaję zdjęcia z jarzmiankami , niektóre sprzed kilku lat.



Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 18:58, 30 lis 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Kondzio napisał(a)
ubóstwiam twój ogród i podziwiam i sprawdzam co jakiś czas czy coś dajesz nowego i sie zachwycam hi hi hi hi i chciałbym żeby mi się udało zrobić też ogród pełen zapachów już dużo zrobiłem ale jeszcze dużo pracy przede mną hi hi hihi


Kondziu uwielbiam Twoją krytykę
Ostatnio odkrywam na nowo goździki. Mam je w ogrodzie ale zapragnęłam powiększyć stan posiadania.





Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 19:09, 30 lis 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Witam Panią Przyrodę z Dwóch ogrodów, też zaglądam do Twoich ogrodów i podpatruję.



Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 19:36, 30 lis 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Aniu Montewerde aster kupiłam jako Aster ericoides 'Snow Flurry'.
Hardy kwitnie tylko raz, w tym roku pierwsze kwiaty były 15 czerwca, pełnia kwitnienie po tygodniu.

15.06.2013


22.06.2013




Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:01, 30 lis 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
mira napisał(a)


i jeszcze jedno - masz cierpliwość do irysów - też jestem ciekawa co Ci wyrośnie
posadziłaś cebulowe?


W przypadku tych irysów cierpliwość wynika z ciekawości
Posadziłam dokładnie tylko 5 szt tulipanów o biało-zielonych kwiatach. Chciałam posadzić mały zagonik o kwiatach różowych i białych , ale zabrakło czasu na poszukiwanie ( miały kwitnąć rónocześnie).
Nie uzupełniałam w tym roku "drobnicy cebulowej" ale przez miejsce dla nich przeznaczone w przedogródku będzie przechodziło przyłącze kanalizacyjne - kawałek przedogródka zostanie zniszczony .







Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies