Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

paniprzyroda 00:06, 02 gru 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dziś spełniło się jedno z moich marzeń - zwiedzałam cudowny ogród angielski, pełen zapachów, barw i mistrzowskich zestawień. Odnalazłam w nim kilkanaście swoich roślin i ich nazwy, zapragnęłam wielu następnych. I chociaż tylko wirtualnie, to dzięki lekturze strony po stronie jestem bogatsza o niezwykle przeżycia. Dziękuję Poziomko.
____________________
Dwa ogrody
Milka 14:12, 02 gru 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Poziomka napisał(a)


Irenko zaproszenie zawsze aktualnie , zapraszam szczególnie w czerwcu w czasie kwitnienia róż i piwoni.



Pozdrawiam Jasia


Wybierzemy się bo jeszcze mam obiecane u was wilczomlecze, pozdrawiamy oboje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tamaryszek 14:31, 02 gru 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Poziomko! Masz wyjątkowy ogród, wiesz ? Doskonale wykorzystałaś walory swojego miejsca - piękne, stare, ceglane budynki , otaczające dziedziniec. Udało Ci się tak dobrze dobrać rośliny, stworzyć takie kompozycje, że niezwykle harmonijnie łączą się w całość z architekturą. Powstał niepowtarzalny ogród...Jestem zachwycona!
Można u Ciebie zobaczyć oryginalne rozwiązania - jak np. niskie , metalowe ogrodzenie od strony ulicy. I te przelewające się na zewnątrz posesji byliny..!
Uwielbiam ceglane ściany, a Twoje tak bujnie porośnięte pnączami wyglądają cudownie, budynki otulone zielenią i kwiatami pięknie łączą się z ogrodem.
Bardzo mi się spodobał ganek obrośnięty różami i drzwi "z niemodną klamką" i nawet piwniczne okienko ukryte wśród bylin. Długo by wymieniać...
Żałuję,że nie mogę poczuć zapachów, które były myślą przewodnią przy tworzeniu Twojego ogrodu.
Zapytam jeszcze o ścieżki (świetne zresztą) - czy te kwadratowe płyty na dziedzińcu to kamień ?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
gaby3003 20:06, 08 gru 2013


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 377
Poziomka napisał(a)


Gabrysiu nigdy swojej nie zabezpieczałam, a temperatury były dużo niższe niż -15 stopniu. U mnie rośnie w zacisznym miejscu . Natomiast budleje dawida wymarzły.



Pozdrawiam Jasia


serdeczne dzieki Joasiu
w maju opisze budleje...,,,
gaby
____________________
paniprzyroda 00:46, 25 gru 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Składam świąteczne życzenia właścicielce cudownego ogrodu.
____________________
Dwa ogrody
monteverde 02:08, 01 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jasiu Do siego Roku pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
aldonaz 11:42, 01 sty 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Jasiu, życzę Ci spełnienia wszystkich planów i samych pogodnych dni w Nowym Roku!
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
Kondzio 12:43, 01 sty 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Szczęśliwego nowego roku 2014 hi hi hi spełnienia marzeń ogrodowych i nie tylko hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
AniaDS 19:27, 01 sty 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Poziomka 21:52, 04 sty 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Bardzo dziękuję za życzenia z okazji Świąt i Nowego Roku , ja także chcę Wam życzyć
radosnego i szczęśliwego Nowego Roku z marzeniami o które warto walczyć,
z radościami którymi warto się dzielić, z przyjaciółmi z którymi warto być i
z nadzieją bez której trudno żyć.



Tamaryszku i Pani Przyrodo napisałyście cudowne recenzje dla ogrodu . Dziękuję.
Tamaryszku kwadratowe płyty to zwykłe płyty betonowe ... tylko że mają około 100 lat






Pozdrawiam cieplutko Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies