Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

monteverde 12:04, 02 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
śliczna ta bezimienna pozdrawiam Jasiu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Poziomka 12:20, 02 lut 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Dorota123 napisał(a)

Napisz mi proszę co to za clematis i co Ty mu robisz, że jest taki cudny?


Witaj Doroto, ten clematis to 'Purpurea Plena Elegans'. Widocznie odpowiadamu miejce i gleba bo cała moja opieka kończy się na wiosennym mocnym cięciu i 2 razy zasilam go nawozem wieloskładnikowym , obok rosną róże i hortensje więc bywa to czasami nawóz do róż lub hortensji

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Eve 12:29, 02 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Przepiękny ten clematis Jasiu No i bezobsługowy, hmm, ja coś na takie trafić nie mogę, nawet te najstarsze, w jakimś momencie w sezonie łapią uwiąd.. Nie wiem czy to cecha gatunkowa, czy moje wybitne zdolności No, ale żeby tak wszystkie ?!
Tego jeszcze nie mam, spróbuję go posadzić, może wreszcie ten się zadomowi i ucieszy mnie takim kwitnieniem ! W towarzystwie róż wygląda przepięknie, róże i clematisy to jest to!
____________________
ogród Ewy
Poziomka 12:30, 02 lut 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
aldonaz napisał(a)
Planuję kupić w tym roku budleję skrętolistną.


Popieram , popieram
Najlepiej zostawić jej sporo miejsca, korona mojej miała w upiegłym roku kilka metrów szerokości, niestety nie mogę jej pozwolić żeby swobodnie się rozrastała ( ciąg komunikacyjny), po kwitnieniu przycięłam ją bardzo mocno , a gdybym ją przy sadzeniu przesynąła o 2 - 3m w prawo mogłaby rosnąć swobodnie.

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Kondzio 12:35, 02 lut 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ale długo cię nie było czekamy na jakieś fotki zima twojego ogrodu hi hi him
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Poziomka 18:18, 02 lut 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Wg życzenia




styczeń 2009r.
Dzisiaj było pochmurno i padał deszcz, sesję zdjęciową musiałam odłożyć na jutro.
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 18:37, 02 lut 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Agnieszko, Bogdziu, Pani Przyrodo choinka została rozebrane a bombki czekają do kolejnego grudnia
Teraz już myślę o wiośnie, robię przegląd nasion ( zawsze jakieś pozostają z poprzedniego sezonu), dokupiłam nasiona heliotropu i astrów igiełkowych , zamówiłam aminka i białe kosmosy.
Mam tylko jeden słoneczny parapet więc możliwości są ograniczone.




____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 18:45, 02 lut 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
monteverde napisał(a)
śliczna ta bezimienna pozdrawiam Jasiu


Aniu najprawdopodobniej to jest pnąca róża, która nie powtarza kwitnienia - będę prowadzić dochodzenie

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 19:04, 02 lut 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Eve napisał(a)
Przepiękny ten clematis Jasiu No i bezobsługowy, hmm, ja coś na takie trafić nie mogę, nawet te najstarsze, w jakimś momencie w sezonie łapią uwiąd.. Nie wiem czy to cecha gatunkowa, czy moje wybitne zdolności No, ale żeby tak wszystkie ?!
Tego jeszcze nie mam, spróbuję go posadzić, może wreszcie ten się zadomowi i ucieszy mnie takim kwitnieniem ! W towarzystwie róż wygląda przepięknie, róże i clematisy to jest to!


Ewo może spróbuj posadzić clematis 'Betty Corning' , ma kwiaty w kształcie dzwoneczków, ładnie wygląda w towarzystwie róż, kwiaty nie są duże ale bardzo urokliwe i cudownie pachnące.




____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
paniprzyroda 19:31, 02 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Piękne dzwoneczki. Moje clematisy chorują, zrobię im w tym roku oprysk wg ogrodowiskowego przepisu, a pewnie i nornice podgryzają im korzenie. Aminek śliczny
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies