Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek u livii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek u livii

Liviaa 01:46, 17 wrz 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Dziękuję Wiolu za namiary

Szałwie posadzone Wstawię zdjęcia, może za rok zrobię porównanie jak przyrastają rośliny, bo na razie to takie śmieszne pierdki na rabacie :

____________________
jak powstaje ogródek u livii
Kordina 10:48, 17 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Jak dobrze ukorzenione, to im dobrze wróży powodzenia
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
DariaB 12:39, 20 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3091
Widzę, że się ładna rabata tworzy! Rozchodniki wszystkie ukorzeniam od razu w glebie, to raczej bezproblemowe rośliny są. Miałam w tym roku taką sytuację, że jeszcze nie zdążyły wiosną z ziemi wyjść, a ja ryłam ziemię glebogryzarką i one skubane po takim zryciu wyszły z ziemi i rosną prawie jak chwasty
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
ajka 22:39, 20 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4109
Szałwie rosną jak chwasty Nie znam dokładnie tej odmiany, ale będzie Pani zadowolona
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Liviaa 01:50, 21 wrz 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Bożenko, Dario, Aniu dziękuję za dobre słowo Lubię bezproblemowe rośliny Rozchodniki będę rozmnażać, tylko na razie tak mnie cieszą, że nie mam serca ich ciąć.

W ogóle teraz nic się nie dzieje, bo pogoda paskudna, leje i wieje, słońce wyjdzie czasem na parę minut, ale potem nagle bez ostrzeżenia znów oberwanie chmury...brr
A trzeba jeszcze wyściółkować, bo zaczynają chwasty wyłazić. No i jakieś cebulowe tam kupić, ale nie mam pojęcia jak ta rabata będzie wyglądać na wiosnę. Myślę, że tam gdzie rozchodniki i rozplenice, czyli na froncie -krokusiki, a na wysokości jeżówek tulipany róż/fiolet. Powinno zgrać, prawda?
Zamówiłam też 2 cebulki czosnka Ambasador, na rabatę z grabami. Zobaczymy czy się polubimy
Ceny zaporowe, ponad 20 zł za cebulę, jak będą takie fajne jak mówią, spróbuję rozmnażać.
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 01:22, 06 paź 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Pogoda ani atakujące choróbska nie sprzyjają pracom ogródkowym, ale jakieś drobne rzeczy udało się zdziałać.
posadziłam trochę cebulowych :


I 3 hakonki udało się kupić:



Z największej sadzonki odważyłam się oddzielić kawałek, który aż się o to prosił:

Ma tylko 2 pędy, ale całkiem sporo małych kiełków pod ziemią. Zobaczymy czy coś z niego będzie
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 01:26, 06 paź 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
I trochę aktualności:
Zakwitły pseudo-gracki w donicach:


Rozplenica zachwyca niezmiennie wszystkich:


Hortensje już malinowe:


W przyszłym roku muszę je ładniej podwiązać
____________________
jak powstaje ogródek u livii
DariaB 13:08, 07 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3091
Nie dziwię się, że rozplenice zachwycają bo są zaiste piękne Moje pseudo gracki też kwitną. Śliczne te botaniczne tulipanki, ja kupiłam żółtą wersję
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
LIDKA 21:01, 07 paź 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7444
Rozlenicowy szpaler super jest.

Wywaliłam z budlejowej budleje.
Za duże były. Zasłaniały mi rozplenice. To piękne trawy.

Lubię oglądać powstające/rozwijające się ogrody.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Liviaa 01:37, 11 paź 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Dario rozplenice dziękują Tulipanki botaniczne sadzę pierwszy raz i mam nadzieję, że będą cudne.
W ogóle staram się teraz kupować tulipany wczesne, bo w zeszłym roku o tym nie pomyślałam i mam sporo późnych. Dla mnie tulipany to były tulipany I stwierdzam, że jak kwitną późne, to już sporo innych roślin/ bylin cieszy, a wolę jak tulipanki są zwiastunami wiosny
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies