Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasadzenia przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenia przed domem

Limka 18:23, 25 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Witam, mam na imię Olimpia. To mój początek na Waszym forum więc proszę o wyrozumiałość
Od kiedy mam swój kawałek ogrodu - mam o czym myśleć i gdzie się relaksować. Mimo tego, że jest różnie z moimi roślinkami to i tak sprawia mi to ogromną przyjemność. Ostatnio przyszła pora na zagospodarowanie przodu domu. Jest to strona wschodnia więc słońce do południa. Zaczęłam czytać i szukać inspiracji z cisami i bukszpanami w roli głównej. W ten sposób trafiłam na gardenarium.pl i Ogrodowisko. Skutek jest taki, że im więcej czytam i oglądam tym mniej wiem co, jaki i gdzie powinnam posadzić. Poprzeczka poszła ostro w górę... Przygotowałam zdjęcia, mały plan tego w czym potrzebuję pomocy. Pomożecie?
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 18:47, 25 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Miejsce przed domem jest do zagospodarowania, włącznie z małymi zaniedbanymi rabatami pod oknami.

Ogród jest wzdłuż ulicy czyli na lewo, patrząc na przód domu.

To jest rozrysowany plan miejsca przed domem

Marzą mi się rośliny, które będą ładne przez cały rok, bez okrywania na zimę. Nie potrzebuję przed domem drzewka bożonarodzeniowego, wolę coś co nie przytłoczy nas swoją wielkością.
Myślałam o tym, żeby na prawo od ścieżki prowadzącej prostopadle do schodów wejściowych zrobić niski murek, a za nim podwyższona rabatę z nasadzeniami.
Czy jest szansa na Waszą pomoc?
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 19:48, 25 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Na rabacie z nr 2 wzdłuż ściany domu - przed garażem jest taki wąski pasek o szerokości 35 cm zasadziłam tam cisy Dawid chyba za mało mają słońca, bo z pięknych żółtych zrobiły się zielone :-/ Nie wiem czy to był dobry pomysł, czy one sobie tam poradzą, nie dość że wąsko to jeszcze słońce tylko o poranku.
Dom z przodu jest symetryczny, mam nadzieję, że nie przenosząc tej symetrii na ogród nie popełniam jakiś drastycznych błędów. Choć pewnie po obu stronach schodów wejściowych (1 i 2) będzie podobnie. Np. po 2 szczepione na wys 1,3m trzmieliny pod nimi coś niskiego? Jak długo trzeba czekać aż z trzmieliny urośnie gęsta kula o średnicy np. 0,5 metra?
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 20:01, 25 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Część rabaty z nr 4: tam pewnie powinnam pociągnąć trawnik, bo tędy często chodzimy więc planujemy zamontować pojedyncze płyty z kamienia w trawniku, w miejscu "przedłużającym" kamienną ścieżkę. Mniej więcej tak jak na zdjęciach ale to na razie jest na sucho, raczej do poprawki...


I zdjęcie z planowanym podwyższeniem na nasadzenia z małym murkiem


Niestety sama widzę, że coś jest nie tak i nie bardzo mi się te moje pomysły podobają.
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 20:41, 25 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam serdecznie. Już popatrzyłam, że działka ma wielki potencjał

Te murki na rabacie nr 4 mogą być, ale koniecznie między płytami powinna być trawa.

Murek powinien dojść jakieś 1,5 m od płotu, a ta rabata powinna mieć kontynuację dalej. Trzeba bedzie wyciąć dalej trawnik i włączyć chyba tamto widoczne drzewo, co teraz rośnie w trawniku.
Bardzo mi się podoba łączona nawierzchnia - te płyty i kostka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:43, 25 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te płyty powinny okalać taras i być może mieć kontynuację dalej, Ale nie wiemy jak dalej ogród się ciągnie. A może cały planik ogrodu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 21:00, 25 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Jeśli cały plan ogrodu to muszę trochę popracować, pomierzyć i porysować. Wieczorem może przyszykuję, jeśli dzieci pozwolą. Nawierzchnia - mam nadzieję, że się nie rozczarujemy po zimie, bo jeszcze nie testowana... troszkę nas nerwów kosztowała, właśnie przez te płyty kamienne, trudno było znaleźć ludzi którzy chcieli i wiedzieli jak to zrobić a nam się tak zamarzyło...
Rzeczywiście płyty przed tarasem - tak by się przydało je tam pociągnąć. Jak ja lubię nowe spojrzenie na nasz ogród.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 22:27, 25 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Czy hortensje Limelight pasowałyby na tę rabatę nr 4? Czy to by było ok? Podobają mi się, u sąsiadki właśnie kwitną i mnie czarują. Z czym i jak je można komponować, żeby tło do nich pasowało i było ślicznie cały rok? A może w innej części lepiej je posadzić? Mamy białą elewację domu więc rabaty 1 i 2 pewnie odpadają. Kwiaciarą nie jestem ale te hortensje mnie urzekły.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 22:49, 25 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Dołączam plan ogrodu. Oczywiście taki mniej więcej, kształty krawędzi tak na oko. Nasadzeń nie jestem w stanie narysować. Są miejsca które wymagają dosadzenia, poprawki ale priorytetem jest dla mnie aktualnie przód domu, bo to już czeka jakiś czas.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 00:41, 26 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Czy może mi ktoś polecić szkółkę w okolicach Płocka, Ciechanowa z bogatą ofertą? Z roślinkami szczepionymi na pniu? Do tej pory korzystałam z jednej ale chyba potrzebuję czegoś więcej.
____________________
Nasadzenia przed domem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies