Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

basia3012 15:29, 11 lut 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Roocika napisał(a)

Ewa podobają mi się te jesienne honorine jobert i jakieś białe jarzmianki.
Tam jest na razie bardzo mokro, woda tam dosłownie spływa zarówno od strony skarpy, jak od strony oczyszczalni (przyszłego żywopłotu) w stronę rzeczki.
Nie wiem jak będzie jak brzozy urosną (mam nadzieję, że przeżyją).
Wychodzi tam tez drenaż górnej skarpy, woda się stamtąd sączy nawet jak nie pada.


Asiu, i ja od zeszłego sezonu mam zawilce i jarzmianki. Pierwszy sezon mam te byliny i jeszcze naparstnice i 1 szt miesięcznicę. Ale ta ostatnia jeszcze w zeszłym roku nie zakwitła. Jarzmianki, zawilce i naparstnice rok temu zakwitły już. Ciekawa jestem jak drugi sezon będzie wyglądał z nimi. Jarzmianki to mam takie jakby srebrne, biało-szare? W każdym razie dziwny kolor.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylwia_slomc... 16:52, 11 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Dzięcioł zielony Róże pod taką okrywą białego bezpieczne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 08:17, 12 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)


Asiu, i ja od zeszłego sezonu mam zawilce i jarzmianki. Pierwszy sezon mam te byliny i jeszcze naparstnice i 1 szt miesięcznicę. Ale ta ostatnia jeszcze w zeszłym roku nie zakwitła. Jarzmianki, zawilce i naparstnice rok temu zakwitły już. Ciekawa jestem jak drugi sezon będzie wyglądał z nimi. Jarzmianki to mam takie jakby srebrne, biało-szare? W każdym razie dziwny kolor.

Będę u Ciebie podglądać
Myślę, że brzozowa dopiero w 2022 r. będzie robiona, jak dobrze pójdzie Basiu
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:19, 12 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dzięcioł zielony Róże pod taką okrywą białego bezpieczne

Kapitalne były Chciały się dostać do karmnika, ale były za duże
Sylwia, róże są źle posadzone, mają to szczepienie nad ziemią, zobaczymy, to nie są jakieś szlachetne róże, ale szkoda by było To taki ogrodowy sentymentalny zakup, bo córka bardzo chciała róże
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 08:27, 12 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Śniegu dużo to może róże dadzą radę. Tak mi się skojarzyło, bo jak masz tak mokro w okolicy brzóz to dereni jakichś tam nie chcesz? To wymarzone warunki na nie. Zestaw brzozy i derenie już oklepany ale ładny
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Roocika 09:26, 12 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Margerytka40 napisał(a)
Śniegu dużo to może róże dadzą radę. Tak mi się skojarzyło, bo jak masz tak mokro w okolicy brzóz to dereni jakichś tam nie chcesz? To wymarzone warunki na nie. Zestaw brzozy i derenie już oklepany ale ładny


Asiu, tak, derenie chciałam
Na razie mam plan w głowie, jakoś sobie poukładałam po zmianach koncepcji po tysiąc razy. Derenie elegantissima dam pomiędzy brzozami po prawej stronie przy choinach (jeden taki dereń rośnie za ambrowcem), a w samych brzozach to myślę o trzmielinie oskrzydlonej compactus a z przodu, tam gdzie najwięcej płynącej z góry wody dam te mniejsze derenie kelsey, pomiędzy jakieś bodziszki, bergenie, trawki i może te jarzmianki, zawilce i orliki wmieszane w to wszystko, no zobaczę jeszcze co się urodzi
Jak pomierzę wszystko po roztopach to jakoś to narysuję
Niestety dalej nie wiem co ja za styl wymyślam ale już trudno
Lubię krzaki i trochę bylin i traw. Spróbuję z tym nie walczyć
Brzozowa to raczej dopiero na przyszły rok ale lubię mieć już jakiś plan i punkt zaczepienia, wtedy łatwiej mi myśleć i funkcjonować z planami

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 09:49, 12 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Z planami to też tak mam i rozumiem Cię doskonale. Mnie też plany pomagają bardzo nawet jeśli są bardzo na wyrost. Mogę się przygotować, podzielić, rozmnożyć potrzebne rośliny, kupić wcześniej co tam potrzeba. Później tylko ustawić i sadzić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
galgAsia 09:51, 12 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asia, dzięcioły super Jak fajnie, że Cię odwiedziły
Derenie z brzozami... Zajrzyj do Hani - Gruszki. Ona na brzozowej miała taki zestaw i niestety derenie tam raczej wegetowały, brzozy wypijały całą wodę. Mogę się mylić, ale spytaj u źródła, czy to ma szanse powodzenia.
Zimowe buziaki przesyłam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Roocika 09:54, 12 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Margerytka40 napisał(a)
Z planami to też tak mam i rozumiem Cię doskonale. Mnie też plany pomagają bardzo nawet jeśli są bardzo na wyrost. Mogę się przygotować, podzielić, rozmnożyć potrzebne rośliny, kupić wcześniej co tam potrzeba. Później tylko ustawić i sadzić


Dobrze, że nie jestem sama
Wciąż myślę, teraz myślę nad dużą skarpą ale tylko w kontekście, co tam będzie rosło i dobrze wyglądało
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:59, 12 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
galgAsia napisał(a)
Asia, dzięcioły super Jak fajnie, że Cię odwiedziły
Derenie z brzozami... Zajrzyj do Hani - Gruszki. Ona na brzozowej miała taki zestaw i niestety derenie tam raczej wegetowały, brzozy wypijały całą wodę. Mogę się mylić, ale spytaj u źródła, czy to ma szanse powodzenia.
Zimowe buziaki przesyłam


Dzięcioły były kapitalne, mąż akurat wyjął aparat, żeby uwiecznić sikorki przy karmniku, a tu dwa wielkie zielone dzięcioły. Niestety tylko to jedno zdjęcie wyszło ostre
Asiu, znam historię Hani brzozowej , u mnie są jednak zupełnie inne warunki gruntowo wodne.
Zaraz za choinami mam ciek wodny i wysoko wody gruntowe.
Wiadomo, że w suszę, jak woda nie będzie płynąć i tak wszystko trzeba podlewać... ale jak będzie "normalnie", to myślę, że one sobie poradzą, jak się ukorzenią.
U nas przed choinami rosły nawet sity
No zobaczymy
Pozdrawiam


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies