Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi

tetmajer11 00:01, 10 sie 2018


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 2
Moja przygoda z ogrodem zaczeła się od kupna zaniedbanej działki leśnej w 1998r wraz z domem. Ogromnym atutem działki były 40-letnie brzozy i dęby. Miusem architektura domu lata 80-te i zaniedbana posesja.
Początkowo panował tam taki busz, że z trudem przedzierałam się na poszczególne części działki. Wokół zalegały liczne śmieci, pozostałości po budowie, połamane gałęzie i drzewa.

Stopniowo z roku na rok, mój zielony zakątek zmieniał się, cywilizował. Drobne akacje, które tworzyły busz zostały usunięte, na ich miejce zostały posadzone krzewy no i został założony trawnik.

Obecnie ogród na tyłach domu wygląda tak, ale to jeszcze nie jest ostateczna wersja.


Ogród z boku domu początkowo wyglądał tak:


a obecnie po licznych nasadzeniach tak:

Pnączem obsadziłam te elementy domu, które moim zdaniem wyglądają nieatrakcyjnie

Zieleń z przodu domu to również była plątanina gałęzi, powalone drzewo






Kilka lat później w 2015 r. przód wyglądał tak;



Wszystko rośnie i zmienia się. Wreszcie (2017r) bukszpany wokół tarasu utworzyły szpaler a mój ulubiony zielony kąt prezentuje sie tak;
____________________
zielono mi
Gardenarium 08:06, 10 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jesli mogę prosić o zmianę tytułu bo mamy juz taki tytuł https://www.ogrodowisko.pl/watek/42-zielono-mi

i napisanie 3 pustych postów z kropką, bo w jednym poście 4 zdjęcia max
Przepraszam, że zwracam uwagę taka moja rola Potem zmoderuję ten post.
Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies