Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Aleksandra 09:01, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Dzięki Ogrodowisku zakochałam się w hortensjach - mam:
Limelight (posadzona tydzień temu, więc mam nadzieję, że za kilka lat będzię taka ładna jak u niektórych z Was) :

Zamierzam jednak wykopać tę pęcherznicę złotą, która jest za limką i zostawić tylkę pęcherznicę czerwoną, aby był ładny kontrast


Oto mój Phantom - zakupiony na zielongórskiej gieldzie 2 tygodnie temu - ale już teraz jestem nim zauroczona - mimo ogromnej ulewy dzisiejszej nocy kwiaty się tak mocno nie pokłądają i myślę, że w nastepnym roku będą jeszcze mocniejsze:



Oto przekwitająca Anabellka: niestety tak jak Danusia, przestałam być jej miłośniczką, ze względu na jej szybkie przekiwtanie i kładzące się łodygi:


Oraz hortensje ogrodowe - rzeczywiście bardzo kapryśnei ciężkie w utrzymaniu w ziemi:


____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 09:24, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45

W dniu dzisiejszym maja do mnie dotrzeć 4 zamówione przez internet hortensje Silver Dollar, zobaczymy co z nich będzie
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 15:32, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
I są, oto i one Jestem zadowolona z zakupu
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Ewa777 19:39, 05 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Aleksandro, piękne przyszły do Ciebie hortensje w przesyłce. Tydzień temu też do mnie przyszły, ale nie wyglądały tak pięknie jak Twoje.
Odpowiedz mi na pw.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ZbigniewG 20:07, 05 sie 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8904
Aleksandra napisał(a)
..Oto przekwitająca Anabellka: niestety tak jak Danusia, przestałam być jej miłośniczką, ze względu na jej szybkie przekiwtanie i kładzące się łodygi:..

i błąd wystarczy ją odpowiednio potraktować a zalety przyćmią wady,
z tego co widzę zostawiłaś zbyt dużo pędów i w dodatku cienkie
po przycięciu zostały zbyt długie pędy i z nich wyrosło po kilka bukietów,
jeden prosty pęd - jeden kwiat reszta na kompost
spróbuj -nie pożałujesz
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Aleksandra 21:06, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Zbyszku, dziękuję za radę i wskazówki - ja jako laik ogrodowy rzeczywiście zrobiłam tak jak to opisałeś, w nastepnym roku uczynię wg Twojej rady - ale chyba i tak ją przesadzę w inne miejsce - co sądziś o Silver Dollar?

Ewa, odp. Ci na priv, jak byś miała dalsze pytania, chętnie służę pomocą Sklep naprawde godny polecenia Wczoraj zamówiła, dzisiaj o 9.00 hortensje były u mnie, bardzo dobrze zabezpieczone no i efekt piorunujacy, lepszy niż na zdjęciach

____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
ZbigniewG 08:04, 06 sie 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8904
Aleksandra na moim piasku wszystkie hortensje muszę mieć w cieniu, ogrodowe w pełnym a bukietowe w półcieniu

Silver Dollar jest piękna kupiłem na jesień ale coś jej nie pasowało i bardzo późno ruszyła, też ją przesadzę
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
xAga 12:37, 07 sie 2014

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
A ja mam pytanie odnośnie hortensji piłkowanej, np. Blue Bird czy Blue Deckle. Jak są Wasze doświadczenia z piłkowanymi. Zależy mi na hortensji ciemno czerwonej albo niebieskiej, fioletowej. Ogrodowa odpada, bo ma być na słońcu. Mam w tej chwili Anabelke, Limelight i Vanilkę i są radzą bez problemu. Nie znalazłam innej hortensji niż ogrodowa niebieskiej. Coś możecie poradzić? Ta niebieska ewentualnie ciemno czerwona (Wims red) ma być przed żywotnikami Zebrina.

z góry dziękuje
maria_kalino... 15:46, 07 sie 2014


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Proszę o radę co mam zrobić z tymi hortensjami?

Dwa dni temu dostałam w prezencie 2 hortensje w doniczkach. Na etykiecie tylko napis " hortensja" i import z Holandii.Czy zostawić je w tych doniczkach, czy przesadzić do większych.Ciekawe jak by się zachowały posadzone w gruncie, a może przezimować je w piwnicy i traktować jako balkonowe w pojemnikach. Bardzo proszę o radę.



____________________
Maria - Moje krzewy
ZbigniewG 17:20, 07 sie 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8904
xAga napisał(a)
.. Ta niebieska ewentualnie ciemno czerwona (Wims red) ma być przed żywotnikami Zebrina...

z hortensjami cos wykombinujesz ale co do Zebriny to bardzo się rozczarujesz, puki możesz zamień na coś ładniejszego rośnie duża i gubi wzorek
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies