Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

ZbigniewG 19:05, 29 wrz 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
NN zaczynała jako śnieżno biała


Hanabi Rose powolutku blednie


a Fantasia jak to Fantasia schowana w cieniu zzieleniała

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
KasiaBawaria 20:57, 29 wrz 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Rozczarowala mnie biala endless sommer.Kwiaty male, mikre, pedy dlugie i cienkie.Pelno zieleni i male kwiaty. A nawozona osmocote do hortensji i stoi na stanowisku zachodnim.Od 14 ma pelne slonce.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 21:06, 29 wrz 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 21:53, 29 wrz 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Kasia coś za coś, niezawodność kwitnienia i ilość kwiatostanów zdecydowanie na plus


nie doczytałem Kasia pisałaś chyba o Endless Summer ' Blushing Bride' a moja to Endless Summer Orginal

zdjęcia z czerwca





chyba nie jest tak źle
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Magdazet 22:27, 29 wrz 2014

Dołączył: 12 wrz 2014
Posty: 4
Toszka napisał(a)
A może po prostu podkarmić ją trzeba? To żarłoczne rośliny. U mnie dostają obornikiem po glebie


"you&me" w różnych fazach przebarwiania od prawej do lewej...i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa Czekam na intensywną czerwień


Toszka, tak po prostu normalny obornik zmieszany z glebą? Czy może taki suszony w kuleczkach, do kupienia w sklepie ogrodnicznym ? Bo hortensje przepiekne masz.
Toszka 08:29, 30 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Najlepszy by był przekompostowany obornik podsypany na wiosnę wokół krzaka i delikatnie przemieszany z wierzchnią warstwą gleby. Myślę, ze ten suszony tez od biedy może być. Dużo wody, bo ogrodówki to pijaczki i ściółka z kory. Nawożę jedynie barwnikiem do niebieskich hortensji, ale nie jakoś intensywnie...byle by nie były różowe...a i tak mam mix kolorów na krzakach
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaBawaria 12:34, 30 wrz 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zbigniew- normalne endless-orginal sa ok, choc fakt, te pedy tez jakies rozlazle. Ale lepsze niz u Bride. Nie podoba mi sie i jezeli w ciagu dwoch lat jakos sie nie poprawi, to wylatuje. Wszystkie inne ladne, tylko ta taka jakas cienka.Wytne jej na wiosne wszystkie cienke pedy, moze sie poprawi.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 12:42, 30 wrz 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tutaj widac roznice biala endless i obok forever and ever.

A teraz to juz wyglada okropnie, w lecie jeszcze jakos wygladala



____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 12:46, 30 wrz 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Inne wygladaja ladnie -tu endless sommer original- juz w sumie z mala iloscia kwiatostanow-tzn.ma sporo ale sa male, bo u nas nocami juz ok 2 stopni


____________________
Zapraszam na kawe
Toszka 13:08, 30 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Myślę, że możesz Kasiu poskracać cienkie gałązki, albo wręcz je wyciąć. Czasami swoje ogrodówki lekko prześwietlam - pół krzaka, ale tak by drugie pół kwitło, a pierwsze wzmocniło pędy i się rozkrzewiło w kontrolowany sposób.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies