Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Sebek 15:14, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
abiko napisał(a)
Pytanie, jak potraktować hortensję ogrodową w donicy, która ma masakrycznego mączniaka. Spryskać jasne, to zrobiłam, czekać aż liście opadną przed zimą, oberwać.. ?i tak nieciekawie wygląda Zimuje w garażu. W tym roku pierwszy raz tak nie ładnie wygląda.


Oberwij te liście i spryskaj oraz podlej krzaczek Amistarem lub Dithane - ale do garażu dopiero ją daj jak przyjdzie zima
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 15:17, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Magdazet napisał(a)
Witajcie, proszę o radę w dwóch kwestiach dotyczących moich hortensji (na zdjęciach).
1. Co zrobić aby kwiatostany były większe a liści mniej? Moje mają gęstwinę liści, a kwiaty małe, chowające się w liściach. Zasilane były nawozem do hortensji.
2. Chcialabym ograniczyc ich wzrost wzwyż. W tym roku zwłaszcza jedna ma wybujałe wosoko, dlugie pędy. Znam oczywiście generalne reguły dot cięcia (nie cięcia) hortensji ogrodowych. Ale może z bardziej zaawansowanej Waszej wiedzy mogłabym coś zaczerpnąć.

Pozdrawiam, magda


Co do pierwszego pytania to szczerze sam z chęcią bym się podpiął, bo mam identycznie jak Ty - małe kwiaty rosną w gęstwinie liści. Ale chyba po prostu taka odmiana się mi trafiła...

Moje co roku właściwie ścinam do zera, a i tak mają ponad metr wysokości. Zależy na jakim etapie chcesz je zatrzymać, bo jak metr to kup jakieś miniaturowe Bo te zwykłe na pewno będą wyższe, nie ma innej opcji
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 15:18, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
beata_kulesza napisał(a)
Chciałabym zapytać czy można traz hortki przesadzić? Chcę je zbliżyć bardziej do siebie bo są trochę roztrzelone.


Można Możesz również to zrobić jak zrzucą liście. Jeśli teraz to zrobisz to pamiętaj o wodzie dla nich
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Marcin89 15:48, 26 wrz 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2409
Sebek napisał(a)


Co do pierwszego pytania to szczerze sam z chęcią bym się podpiął, bo mam identycznie jak Ty - małe kwiaty rosną w gęstwinie liści. Ale chyba po prostu taka odmiana się mi trafiła...

Moje co roku właściwie ścinam do zera, a i tak mają ponad metr wysokości. Zależy na jakim etapie chcesz je zatrzymać, bo jak metr to kup jakieś miniaturowe Bo te zwykłe na pewno będą wyższe, nie ma innej opcji


Dla ścisłości - Ty Sebek chyba piszesz o hortensjach bukietowych co? . W pytaniu chodziło o hortensje ogrodowe. Nikt ogrodowych raczej nie tnie przy samej ziemi .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
beata_kulesza 19:12, 26 wrz 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Sebek dziękuję za odpowiedź.
Jak pogoda będzie w miarę ładna a hortki bez liści to przesadzę.
____________________
Beti - Ogród Beaty
Nallar 08:39, 27 wrz 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
To horcia kosmata (aspera) Chyba że się mylę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ZbigniewG 19:09, 27 wrz 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Ewa jakby to ująć kosmata to kosmata a ta ma liście jak policzki pewnej uśmiechającej się jurorki ( po liftingu )
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Nallar 19:32, 27 wrz 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ZbigniewG napisał(a)
Ewa jakby to ująć kosmata to kosmata a ta ma liście jak policzki pewnej uśmiechającej się jurorki ( po liftingu )

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
asica 19:59, 27 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Sebek napisał(a)


Co do pierwszego pytania to szczerze sam z chęcią bym się podpiął, bo mam identycznie jak Ty - małe kwiaty rosną w gęstwinie liści. Ale chyba po prostu taka odmiana się mi trafiła...

To chyba niekoniecznie odmiana. Kiedy kupiłam swoje hortensje ogrodowe miały kilka pędów i kwiaty wielkości talerza śniadaniowego. Obecnie w 3cim roku są wielkości piąstki. Wiosną spróbuje prześwietlić krzewy. Może krzewy nie dają dary wykarmić dużej ilości liści i kwiatów..
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Toszka 22:35, 28 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A może po prostu podkarmić ją trzeba? To żarłoczne rośliny. U mnie dostają obornikiem po glebie


"you&me" w różnych fazach przebarwiania od prawej do lewej...i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa Czekam na intensywną czerwień
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies