Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Mo_nira 15:13, 21 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 430

jak postępować z tymi roślinami?


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5368-moj-wlasny-kawalek-klepiska?page=1
Gardenarium 15:14, 21 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Postępuj jak z hortensjami bukietowymi czyli przycinaj a wszystko masz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/425-hortensje-bukietowe-najpiekniejsze-krzewy-lisciaste-kwitnace
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_d 12:11, 25 lut 2015


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Witam!
Muszę na wiosnę przesadzić jedną hortensję bukietową, odmiana prawdopodobnie Pink Diamond, rośnie w kompletnym cieniu co ewidentnie jej nie służy, chciałabym się dowiedzieć, czy do dołka mogę podsypać przekompostowanego obornika bydlęcego? Jeśli nie, to jak prawidłowo powinnam przygotować podłoże pod nią ?
Pozdrawiam
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Gardenarium 12:39, 25 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podłoże powinno być lekko kwaśne.

Kompost lub próchnica odkwaszona, torf kwaśny, obornik.

Lub próchnica kwaśna, próchnica odkwaszona, ziemia ogrodowa (z worka) obornik.

Obornik im służy, ale musi być spróchniały, nie świeży.

Albo poczytaj tutaj, sporo się napracowałam nad tekstem

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/425-hortensje-bukietowe-najpiekniejsze-krzewy-lisciaste-kwitnace
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta_d 12:49, 25 lut 2015


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Obornik jest spróchniały, jestem właśnie w trakcie czytania, dziękuję za podpowiedzi
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
magdaw 14:02, 27 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Witajcie latem UB roku dostałam hortensje z likwidowanie go ogrodu duża ale wykonana zupełnie bez ziemi dojechał do mnie w strasznym stanie i posadził am ja bez wielkich nadziei na jej przeżycie. Podzieliła bryle Korzeniowski na 2 części posadził am w kompozycje i kwaśnym podłożu przysięgam to co było kompletnie zwiedzić te i zostały suche patyki i teraz o dziwo wypuszcza z ziemi 2 pędy pytanie co mam zrobić z tymi suchym i ki kulami? ????

____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
magdaw 14:06, 27 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Jeszcze jedno zdjecie



i przepraszam za dzwony zlepek słów ale jestem w pociągu i nie zauważyłam że mój telefon sam poprawia słowa. ..
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 16:09, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W pierwwszej kolejności usuń brezent, zabijesz nim wszystko w glebie łącznie z roślinami Po drugie utnij sucha patyki a zostaw tylko zielone.

Ta hortensja nie będzie kwitła, ponieważ kwitnie na pędach zeszłorocznych, a one właśnie padły, wypuszcza pędy tegoroczne.

O szmacie brezencie itp. zapomnij, nie tędy droga do zdrowego ogrodu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 17:41, 03 mar 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Tak tak Pani Danusiu o szmacie już wiem została założona jesienią ale nie ściągam jej jeszcze bo panowie będą brukować za 2 -3 tygodnie i póki co jest różnica poziomów więc obawiam się że cała ziemia spłynie. Potem od razu wywalam z tego i innych miejsc
Czyli ciacham!
dziękuję!
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
maggra 15:59, 09 mar 2015

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
Mam pytanie,
Dzisiaj tak nieśmiało poszłam zobaczyć co tam słychać u hortensji i pąki na czubkach zaczynają się otwierać. Rozgrabilam też delikatnie kopczyk z ziemi którym były przykryte i tam o dziwo na gałązkach zielone kuleczki pączków lub listków( ciężko mi określič co to) Skubańce pod ziemią zaczęły wypuszczać chyba listki. I teraz moje pytanie czy w takim razie rozgrzebać całkowicie kopczyk aby gałązki miały dostęp do światła i np. Okrywać stroiszem tylko jak zrobi sie Ew. Zimno? Czy jeszcze je zostawić pod tym kopczykiem ?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies