Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

EdytaB 18:03, 23 lip 2015


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
KasiaBawaria napisał(a)
Dwie rożne sadzinki wsadzone razem?


Oczywiście, ze tak
A założyłam z góry że tam tylko jedna sadzonka jest. Nie pamiętam kiedy dosadziłam inna ha ha ha Orzeszek ze mnie )))
Dorotka 07:22, 24 lip 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Koleżanki i Koledzy mam problem.
Mam hortensje Limelight, sadzona na wiosnę, w tej chwili ma ona około 70 cm i piękne duze kwiaty. Kwiaty są tak ciężkie że ostatni wiatr mi ją połamał.
Jak sobie dajecie z tym radę? Czy podwiązujecie czymś? Czy Dajecie drabinki lub patyczki??
Proszę o rade bo mam 5 sztuk i z każdą taki problem.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
KasiaBawaria 16:34, 25 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moje sie nie lamia.Nawet incrediball po ostatniej wichurze nie ucierpiala. Musisz wiosna mocniej przyciac,by miala mniej pedow, ale mocniejsze.
____________________
Zapraszam na kawe
waldek727 21:03, 25 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dorotko.
Tak jak już Kasia zaznaczyła wiosną przycinając pędy hortensji nad 2-3 pąkiem znacznie wzmocnisz ich dalszy rozwój. W sprzedaży są koła w kolorze zielonym na trzech lub czterech sztycach które są łatwe w montażu, a zarazem skutecznie chronią krzew przed pokładaniem się słabszych gałązek.
Pozdrawiam
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Piorunek 11:27, 26 lip 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Jak szeroka może urosnąć hortensja limelight? Czy stanowisko z odrobiną zach. słońca będzie odpowiednie? Czy tnąc można mieć ja cały czas małą?
____________________
gochnakozik 15:29, 26 lip 2015

Dołączył: 06 maj 2013
Posty: 23
Witam. Proszę o pomoc. Chciałabym zrobić szpaler z hortensji ogrodowych. Posadziłam już je przed szmaragdami ale nie wygląda to zbyt dobrze... coś im brakuje, jakiegoś towarzystwa..dzisiaj poszerzyłam rabatkę aby je bardziej dać do przodu i coś za nimi lub pomiędzy nimi posadzić...może trawy - jakie?
chciałam mieć limetki ale sąsiad uraczył mnie ogrodowymi będę próbowała zmienić im w przyszłym roku kolor - na niebieski...pozdr
____________________
gochnakozik
gochnakozik 15:47, 26 lip 2015

Dołączył: 06 maj 2013
Posty: 23
Piorunek napisał(a)
Jak szeroka może urosnąć hortensja limelight? Czy stanowisko z odrobiną zach. słońca będzie odpowiednie? Czy tnąc można mieć ja cały czas małą?



witam. z tego co mi wiadomo to są w sprzedaży limetki miniaturowe... co do jej szerokości to są dość krzaczaste pooglądaj sobie fotki użytkowników ogrodowiska...
w zeszłym roku kupiłam małą sadzonkę i sama nie wiedziałam, że w ciągu tylko paru miesięcy tak urośnie...jest śliczna...
____________________
gochnakozik
KasiaBawaria 18:30, 26 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
gochna- na pewno sa za blisko zywoplotu.Hortensje rosna do 2 metrow szerokosci. Moje maja juz z 1,5 metra.
____________________
Zapraszam na kawe
gochnakozik 08:48, 27 lip 2015

Dołączył: 06 maj 2013
Posty: 23
dziękuję Kasiu za odpowiedź...dam je bardziej do przodu
____________________
gochnakozik
marcin_stemp... 10:05, 27 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
gochnakozik napisał(a)
Witam. Proszę o pomoc. Chciałabym zrobić szpaler z hortensji ogrodowych. Posadziłam już je przed szmaragdami ale nie wygląda to zbyt dobrze... coś im brakuje, jakiegoś towarzystwa..dzisiaj poszerzyłam rabatkę aby je bardziej dać do przodu i coś za nimi lub pomiędzy nimi posadzić...może trawy - jakie?
chciałam mieć limetki ale sąsiad uraczył mnie ogrodowymi będę próbowała zmienić im w przyszłym roku kolor - na niebieski...pozdr


Zgodzę się z Kasią, że za blisko.
Poza tym rośliny w żywopłocie to nie Smaragd, tylko Cyprysik Lawsona.
Ja bym nic nie dodawał, bo hortensje się dość mocno rozrosną i stworzą fajną grupę przed tymi cyprysikami.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies