Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Rojodziejowa 14:16, 04 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8849
Witam serdecznie wszystkich miłośników hortensji. Zakupiłam dziś w super wyspecjalizowanym w sprzedaży hortensji sklepie Biedronce takie oto osobniki Czy ktoś może rozpozna to co za odmiana?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
KasiaBawaria 14:30, 04 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Bela, early blue?Teraz jest tez duzo nowych. Odmian hortensji tez jest masa, wiec jak nie ma etykietki to pewnosci nie bedziesz miec.
____________________
Zapraszam na kawe
Rojodziejowa 14:34, 04 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8849
No właśnie nie ma etykietki poza taką:

Tyle, że to hortensja to każdy głupi wie, więc informacji troche poskąpili
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
KasiaMalopol... 18:04, 04 maj 2016

Dołączył: 04 maj 2016
Posty: 6
Witam serdecznie,
To mój pierwszy wpis na forum, które jednak czytam już regularnie. Mam nadzieję, że mi pomożecie. Otoczenie jest mocno pobudowlane i nie wiem co gdzie jeszcze ma być, więc postanowiłam w zeszłym roku zasadzić trzy krzaczki hortensji w ceramicznych donicach, a na zimę zadołowaliśmy je z mężem w gruncie i pieczołowicie osłoniłam je agrowłókniną. W zeszłym miesiącu, kiedy pokazały się listki przesadziliśmy je na nowo do donic i podcięłam je zaraz pod zaschniętymi kwiatami z zeszłego roku, zasugerowałam się tym, że na tych badylkach są pączki. Teraz jednak nie wiem czy nie powinnam wyciąć tych zdrewniałych części niżej, bo te pączki są raczej nieżywe i chyba już nie ruszą Kompletnie jestem zielona jak widzicie. Czy to znaczy, że krzewy jednak przemarzły i w tym roku nie zakwitną? Zdjęcia są zrobione dzisiaj. Będę wdzięczna za wszelkie rady
KasiaMalopol... 18:06, 04 maj 2016

Dołączył: 04 maj 2016
Posty: 6
Tak to jest z początkującymi na forum Tym razem fotki.

KasiaBawaria 19:08, 04 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Rojodziejowa napisał(a)
No właśnie nie ma etykietki poza taką:

Tyle, że to hortensja to każdy głupi wie, więc informacji troche poskąpili


Zapytaj producenta.Napisz do niego emaila z fotka i etykieta.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 19:09, 04 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kasiu, te hortensie odbijaja od korzenia, wiec raczej nie zakwitna.Jakie to odmiany?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaMalopol... 19:40, 04 maj 2016

Dołączył: 04 maj 2016
Posty: 6
Kasiu,

Dziękuję za szybką odpowiedź. Potwierdziłaś moje obawy. Coś zrobiłam źle Czy możliwe, że za bardzo je otuliłam? Te pączki były już wczesną wiosną suche. Ta pierwsza to Black Diamonds Dark Angel dostałam w prezencie, piękna była zeszłego roku, a dwie pozostałe to nawet nie wiem - białe z marketu
KasiaBawaria 20:28, 04 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mrozna zima, zbyt mlode rosliny, za pozno nawozone(nie zdazyly zdrewniec) i kilka innych powodow. Moze skup sie na odmianach ktore zawsze kwitna?Endless summer, forever and ever, diva fiore?

Moj Black diamond przezimowal dobrze, ale w bardzo oslonietym miejscu. Mielismy kilka dni -18 a tak ok -12-15.Tez mloda roslina.
____________________
Zapraszam na kawe
Rojodziejowa 20:40, 04 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8849
Kasiabawaria dzięki za wskazówkę. Właśnie też mi przeszło przez myśl, żeby napisać do Tomaszewskiego. Spytać nie zaszkodzi Pozdrawiam
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies