Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

bozga 21:14, 12 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Fuksja napisał(a)
Witam, czy ktoś posiada w swoim ogrodzie odmianę hortensji wins red? Czy ona rzeczywiście przebarwia się na ciemną czerwień?


Żadna z hortensji bukietowych nie przebarwia się na czerwono ( nie ma też żółtych), są to tylko odcienie różu
Wim's Red



Najintensywniej przebarwia się Diamant Rouge
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Fuksja 21:49, 12 kwi 2016


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Dziękuję.
____________________
pozdrawiam,Ania
dorota_lewinska 14:25, 13 kwi 2016

Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3
Chciałam zapytać jak prawidłowo wsadzać hortensję w ziemię w ogrodzie.Chodzi mi o to z czym wymieszać ziemię i jak szybko po wsadzeniu nawozić. Będę sadziła anabelki i zależy mi żeby to zrobić dobrze aby zapewnić im dobre miejsce. Będę wdzięczna za odpowiedź
Gardenarium 21:05, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Próchnica kwaśna, ziemia kwiatowa - wymieszane plus do tego dwa szpadle ziemi z wierzchu dołka wykopanego. Wymieszać./

Dołek dwa razy większy niż średnica bryły korzeniowej (co najmniej).

Lekkie zagłębienie żeby woda się zatrzymywała. Podlać obficie.
Półcień, a jeśli słońce - to musi być dobrze podlewana.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorota_lewinska 21:12, 15 kwi 2016

Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź A czy masz Danusiu jakieś godne polecenia nawozy czy nie ma znaczenia jakie byle były do hortensji? I jak szybko po wsadzeniu do ziemi można nawozić?
Gardenarium 21:14, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krzewów świeżo posadzonych nie nawozi się w pierwszym roku, bo w dołu zakładam, że mają zyzną glebę, poza tym muszą się korzenić, a nie mieć pod nosem nawóz Roslin po posadzeniu nie nawozi się.

Stosuj nawozy dla hortensji

Przeczytaj te artykuły pomocne w uprawie hortensji.

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=hortensje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ilonaak 08:18, 17 kwi 2016

Dołączył: 12 maj 2012
Posty: 3
Mój hortensjowy późnojesienny przedogródek.
Marzą mi się pięknie kwitnące ogrodówki. Niestety kupiłam odmiany, które u nas nie zimują, a teraz po tylu latach szkoda mi wykopać. Krzewy mają ładny kulisty pokrój i piękne ciemne iście więc na swój sposób są ozdobą. Na zdjęciach ich najlepszy rok pod względem kwitnienia.

Ilona
____________________
ilonaak 08:36, 17 kwi 2016

Dołączył: 12 maj 2012
Posty: 3
KasiaBawaria napisał(a)

Dark angel





Piękny kolor!

Ilona
____________________
kasia_c 12:03, 19 kwi 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Witam,
Zakupiłam w weekend hortensje Pink Anabelle. Były trzymane w tunelu gdzie było cieplutko i już sporo liści puściły. Pani w szkółce poradziła bym nie sadziła przed majowymi przymrozkami. Teraz codziennie rano wystawiam je do słońca w wieczorem chowam do garażu. Czy myślicie, że czekać do maja z sadzeniem i rzeczywiście może im coś zaszkodzić?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
KasiaBawaria 13:27, 19 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kasiu, tak.Jezeli przyjda przymroki to i liscie i paki zmarzna. Te hortensje sa pedzone w szklarni i nieprzystosowane jeszcze do temperatur na dworzu.
Ja mam 16 hortensji, ktore czekaja od marca na wsadzenie.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies