Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Ewa777 13:15, 13 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
Moja hortensja wygląda tak. Zamówiłam Nikko Blue, a wyrosła taka

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
hindsight 14:23, 13 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Chyba musisz ją zabarwić na niebiesko, wtedy wyjdzie fiolet
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
ZbigniewG 15:29, 13 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8916
ale i tak dalej nie będzie to Nikko

tu pomyłki nie było anabelka jak się patrzy



Unique po trzech latach zaczyna przypominać oryginał -wiecha zapowiada się okazale


a ta wciąż NN -kilka krótkich pędów wyrastających z bryły i prawie wszystkie z kwiatami


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Ewa777 16:08, 13 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
Raczej liczyłam na to, że napiszecie mi co to za hortensja
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ZbigniewG 17:43, 13 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8916
Ewa to może być np hortensja ogrodowa 'Blaumeise' ale tak samo kilka innych, decydują niuanse zwłaszcza że ta sama odmiana może mieć bardzo różne kwiaty z kształtu i koloru

..............
teraz załapałem że Kasia wcześniej też tak napisała
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
hindsight 19:12, 13 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ewa777 napisał(a)
Raczej liczyłam na to, że napiszecie mi co to za hortensja


Ewa, no przecież napisali, że prawdopodobnie Blaumeise. Tylko tamta ma pewnie kwaśniejszą ziemię, dlatego jest podbarwiona niebieskim. Zresztą zobacz, jeden bukiecik ma różowy.


Tymczasem moja Bobo, kupiona ok. miesiąc temu. Roślina była w dużej doniczce, jak widać spora i gęsta, cena też niemała jest bardzo ładna, pędy sztywne jak druty


Dziś dotarły do mnie małe, dwupędowe hortensje z promocji, m.in. 2 Bobo. Niestety pąki kwiatowe dopiero w rozwoju, ale cóż, cztery razy tańsze niż ta duża nawet takie młode mają sztywne pędy. Póki co stanowisko musi się najpierw przygotować, na razie więc będą przebywać w doniczkach lub miejscu tymczasowym.

Aaaa... Jakieś 2 tygodnie temu podsypałam Bobo i Little Lime trocinami od świnki morskiej i na to kora. Wczoraj delikatnie rozgrzebałam LL i widziałam, że są już małe korzonki. Będą małe LL jesienią
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
MarcinKRK 21:16, 13 lip 2016


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Kilka moich ogrodowych z dzisiejszego poranka:

Leuchtfeuer


Sweet fantasy


Blue Heaven


Otaksa


Bodensee


No name


Sabrina
KasiaBawaria 08:33, 14 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Marcin, ta Sabrina podobna do mojej preziosy. A ta pierwsza to Leuchtfeuer Bodensee masz w gruncie?
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 10:03, 14 lip 2016


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
KasiaBawaria napisał(a)
Marcin, ta Sabrina podobna do mojej preziosy. A ta pierwsza to Leuchtfeuer Bodensee masz w gruncie?



Oczywiście, że ma być "latarnia morska", a nie "lekki ogień" Już poprawiłem.

Moje Bodensee wszyskie mam w gruncie (dwie różowe, trzy niebieskie), ale u mnie w sumie niezłe warunki: wprawdzie 400 mnpm, ale wszystkie wrażliwsze hortensje rosną w zacisznym wąwozie. W zasadzie problem z kwitnieniem jest na razie tylko u Ayeshy.

Sabrina to bardzo fajna odmiana - nie tylko ze względu na tą ciemniejszą obwódkę na skraju płatków, ale też ciemniejsze liście, trochę przypominające liście h. serrata wczesną jesienią.
KasiaBawaria 10:20, 14 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To raczej plomyk ognia
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies