Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

MarcinKRK 08:22, 15 sie 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Rozpoczynają kwitnienie h. involucrata:

- Yoraku tama


- Tokado yama



Dłużej utrzymujące się kwiatostany h. macrophylla Madame Emile Mouillere bardzo delikatnie przebarwiają się na róż:
ewa_k 20:49, 15 sie 2017


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
Co dolega mojej hortensji? Rośnie już kilka lat. Powoli usychają gałęzie.
____________________
Ewa
ewa_k 20:56, 15 sie 2017


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
I jeszcze zdjęcie. To gałązka z prawej
____________________
Ewa
MarcinKRK 22:58, 15 sie 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Sprawdź, czy nie ma zbyt mokro.
KasiaBawaria 07:57, 16 sie 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Byc moze monilia. Zamieranie pedow. Albo poprostu za mokro. Nie rosnie pod rynna przypadkiem?
____________________
Zapraszam na kawe
ewa_k 11:58, 16 sie 2017


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
Nie rośnie pod rynną, raczej ma sucho niż mokro.
Poszukam co to monilia i czy można temu zaradzić. Szkoda mi krzaka, kupiony na wyprzedaży pod koniec sezonu za grosze, tak pięknie urósł.
____________________
Ewa
MarcinKRK 14:29, 16 sie 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Raczej czy na pewno?

Zawsze możesz wykopać na kilka chwil i sprawdzić co dzieje się tam na dole - jaki poziom wilgoci, a może jakieś szkodniki.
brydziasia 14:56, 16 sie 2017

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
MarcinKRK napisał(a)
Odnośnie "Europy" - właśnie doczytałem w książce Corinne Mallet (którą dostałem w piątek), że ta odmiana powinna mieć czarne pędy więc ten kolor u mojej tylko świadczy o tym, że roślina jest dojrzała i że to rzeczywiście Europa, a nie np. Hamburg.


No i trochę mnie tym Marcinie zasmuciłeś, jedna z moich to 'dziecko Babopielki', dokładnie taka, jaką zapamiętałam, poszukiwana z sentymentu, bo właśnie Europę uprawiał mój Dziadek. A zdecydowanie czarnych pędów nie ma, będą ciemne po zdrewnieniu, a nie o to chodzi...
Przestudiowałam zagraniczne strony, ale nigdzie informacji o ciemnych pędach nie znalazłam, owszem porównywanie wielkości docelowej, wielkości liści, itp....
ZbigniewG 19:18, 16 sie 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Limelight wieczorową(nocną) porą


mix
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
MarcinKRK 22:42, 16 sie 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Brydziasia

To ja może zacytuję dokładnie jak jest w książce, o której wspomniałem. Dla przypomnienia - Corinne Mallet jest założycielką kolekcji hortensji Shamrock na północy Francji (Varengeville), jeśli nie największej, to jednej z największych na świecie, zdaje się, że ok. 1200 odmian. Chyba można jej ufać. Oto co pisze w akapicie o odmianie Hamburg:

"The plant [Hamburg] can be distinguished from "Europa" by the fact that its stems are green and not black".


Ja, niestety, czasem też u siebie odkrywam takie "kwiatki". W tym roku np. moja Otaksa okazała się nie być wcale Otaksą

Jest jeszcze możliwość, że Twój Dziadek też myślał, że ma Europę, a była to Altona albo Hamburg
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies