Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Jagna 16:33, 06 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
przemekg napisał(a)

Krzaczasta o pełnych kwiatach
nazwa gdzieś się znajdzie


ONA PIEKNA JEST

znajdź proszę nazwę..albo odsprzedaj proszę mi jakąś szczepkę
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Elfik 18:14, 06 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Problem mam!
Długo szukałam szczegółowych danych o Silver Dollar i wreszcie znalazłam to, o co mi chodziło: „To jedna z najpóźniej zakwitających hortensji. Długo utrzymuje barwę biało-kremową. Może lekko się zaróżowić, ale nie zmienia barwy całkowicie. To jest jej atut, ponieważ większość hortensji bukietowych mocno przebarwia się jesienią. Silver Dollar jako nieliczna pięknie rozjaśnia jesienny ogród swoją bielą”.
Czy to prawda???????? Przesadziłam prześliczną Vanille Fraise właśnie dlatego, że po przebarwieniu się na brudno-ceglasty kolor, a potem na brąz, bardziej mi szpeciła niż zdobiła centralne miejsce w ogródku... Przemawiają też do mnie te sztywne pędy u Silver. .
A jak jest u „Phantom”? Ta ponoć kwitnie już od lipca, ale szczegółów, o które mi chodzi nie mogę się doczytać. Przede wszystkim, jak się przebarwia. A też mi się bardzo podoba... Może nawet bardziej niż Silver...
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
bociek 19:14, 06 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991

Mnie tez interesuja hortensje dosc mocno, bo planuje szpaler u siebie i sie nie moge zdecydowac - Limelight, Phantom, Silver Dollar...
Tyle, ze mnie zalezy na jak najwczesniejszym kwitnieniu i na bialych kwiatach... Czyli Silver Dollar musze odrzucic, skoro kwitnie najpozniej...
Annabelle odpuscilam, bo u mnie wietrznie jest, a poza tym odradzana jest na szpalery wlasnie z powodu pokladania....
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Elfik 19:29, 06 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Tak, Annabelle też Ci odradzam na szpaler. Moja ma kwiatostany tak ogromne i ciężkie, że w 3 okółkach ją trzymam, a jeszcze podpieram. Ale może nie rób szpaleru jednorodnego, tylko właśnie ze 3 gatunki pomieszaj tak, żeby kwitły po kolei? Wiesz, ja miałam w ub. roku taki plan, żeby sobie notować dokładnie, co kiedy zakwitło, ale rok był taki, że na bzdury zabrakło czasu. Może w tym roku...
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
bociek 19:37, 06 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
No wlasnie pierwotnie myslalam o dwoch gatunkach, Annabelle i Limelight, ale mi odradzano i slusznie. Z drugiej strony jesli by to byl jeden gatunek to moze rzeczywiscie sprobowac?.... Wtedy Limelight i Silver Dollar, a co powiesz o Phantom?
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
babopielka 19:44, 06 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Jagna - ta hortensja o pełnych kwiatach, którą pokazywał Przemek, to jest 'Hayes Starburst'



Bociek - może sobie coś z tych wybierzesz

Silver Dollar - zaczyna kwitnąć w lipcu .



A tak wygląda w pażdzierniku



Cov Levana - zaczyna kwitnąć w lipcu i do końca kwiaty pozostają białe .



Magical Starlight - podobnie jak Cov Levana, też do końca kwitnienia zachowuje białe kwiaty .


____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
bociek 19:52, 06 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Bozenko, dziekuje.... Czyli Silver Dollar podobnie jak Limelight startuje z kwiatami w lipcu, a co z bialych zaczyna kwitnienie w czerwcu? Podpowiesz cos? Prosze.....
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
babopielka 20:02, 06 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
W czerwcu - niech pomyślę ?
Najwcześniej kwitnąca bukietowa ,to chyba będzie Bulk Early Sensation , ale szybko zmienia barwę na różową
Następnie Ammarin,też pod koniec czerwca zakwita ,ale w ostatniej fazie kwitnienia, nie jest biała .
Dolprim /PrimWhite - ta podobno jest biała i kwitnie dosyć wcześnie ,ale nie wiem dokładnie, mam młodą z tego roku i u mnie nie kwitła .
Kolmagino Magical Moonlight - mogę polecić każdemu .Kwiaty giganty ,nie różowieją i kwitnie dosyć wcześnie

____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
bociek 20:10, 06 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
O totototo Dziekuje.
Dolprim szukalam, ale nigdzie nie znalazlam zdjec w pelni kwitnienia. Tylko gdzie mozna znalezc Kolmagino Magical Moonlight?
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 20:44, 06 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Elu tutaj na pewno szkółka Kolster Beheer z Boskoop (Holandia), może tutaj

http://www.plantmar.pl/kollisciaste.php

http://www.uzdowscy.pl/

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies