Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

HannaR 09:02, 25 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
No tak, wygląda przy pozostałych roślinach jak Pałac Kultury. Ale on jest już bardzo wysoki. Żeby go uformować musiałabym chyba z podnośnika .

Z drugiej strony jednak mam z boku domu wysoki blok . Widać na innym zdjęciu. Brabant zasłania mnie częściowo od niego. Tzn. ta część z placykiem i huśtawką jest zasłonięta przez brabanta i tam mnie lokatorzy nie widzą. Na całości ogrodzenia posadziłam serby i czekam, aż też trochę zasłonią.

A jakbyś go formowała? Ciachnąć z góry i potem ze wszystkich stron dookoła? W stożek tylko mniejszy?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Toszka 09:27, 25 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Haniu, miałam podobny problem z brabantem i świerkiem. Pierwsze lata cięliśmy naokoło, by zmniejszyć obwód. Potem przyszła męska decyzja i górę eM ściął w połowie. Płasko. U nas powstał walec z podkrzesanym pniem (ile miejsca!, ci mówię). Pierwszy rok nie był to zachwycający widok, bo cięcie było bardzo drastyczne. Ty możesz stopniowo to robić. Do szaleństw nie namawiam.

Jak chcesz ciąć i co będzie dla ciebie dobre sama przeanalizuj. Jednak do cięcia namawiam, bo jeszcze teraz okiełznasz ów Pałac, a za kilka lat to będzie monstrum. Cięcie przynosi jeszcze dodatkowe wymierne korzyści - system korzeniowy hamuje, bo nie musi juz karmić tak wielkiej masy zielonej.
Jesli byś cięcie zrobiła w połowie marca to już w lipcu masa zielona wypełni luki i dziury po cięciu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
HannaR 09:39, 25 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ciekawe, jak wysoko można wdrapać się po gałęziach w środku w celu ścięcia czubka. Chciałabym, żeby nie był niższy niż połowa tego co jest.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Mariposa 10:15, 25 sie 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Zaglądam do Ciebie, bo dużo się dzieje i warto poczytać! Rabata garażowa istotnie śliczna i naprawdę warto powtórzyć nasadzenia na podokiennej.

A przy okazji wypatrzyłam, że mam identyczną bramę - chyba nasze działeczki pochodzą z podobnego okresu czasu Tylko moją w czasie budowy kilka razy "przestawili" i będzie do wymiany.

HannaR napisał(a)
____________________
Ela Motylogród
HannaR 10:28, 25 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj Elu u mnie.
Brama rzeczywiście stara, malowana kilka razy. Również czeka na wymianę, ale razem z nawierzchnią podjazdu i ścieżek dookoła domu. Myślę, że wkrótce to nastąpi. Wykonawcę już mam . Jeszcze tylko trzeba uzbierać pieniążki... Trochę nie po kolei bo najpierw powinny być roboty budowlane, a potem ogród.

Rabata garażowa udała mi się rzeczywiście. Dziękuję! Myślę, że decyzja powtórzenia nasadzeń jest słuszna.

Mam też jeszcze trochę do zrobienia w innej części ogrodu. Podglądaj i pomagaj!
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
lojalna_ 13:32, 25 sie 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
HaniU ja ostatnio dwa stozki dość mocno od góry ściekami bo mam etap na prostokąty i ładnie się zagescily. Dobrze by to u Ciebie wyglądało taki walec albo prostokąt ....namawiam do cięcia stojąc cichutko za plecami Toszki hihi poważnie duxo zyska to drzewko. Trawnik masz śliczny a garażowa godna kopiowania . Pliss nie pisz mi już tyle komplementów bo się zamknę w sobie.
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
makadamia 18:14, 25 sie 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Haniu, najpierw Cię solidnie pochwalę - bardzo ładny masz ogródek, stonowany, elegancki ale nie nudny, z bardzo dobrze rozmieszczonymi topiarami. Naprawdę niewiele widzę tu pola do poprawy
Do tego pięknie utrzymany trawnik - po takim sezonie, jak mieliśmy w tym roku szczególnie zasługuje na uznanie.

Zła wiadomość jest taka, że faktycznie nie za bardzo widzę miejsce na żywopłot
Może pod ścianą pokombinować? Tam jeszcze nasadzenia niedojrzałe i co nieco by się jeszcze zmieściło?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
HannaR 18:59, 25 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
polinka napisał(a)
Haniu, niestety Twoje przypuszczenia co do miskanta mogę potwierdzić. Gracilimus przy długiej i ciepłej jesieni może u nas zakwitnąć ale to w pażdzierniku. Jeśli teraz kwitne to nie Gracek



Polinko tak podejrzewałam, że ten to nie gracek. Za to mam inne, które podejrzewam, że są grackami.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:09, 25 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
lojalna_ napisał(a)
HaniU ja ostatnio dwa stozki dość mocno od góry ściekami bo mam etap na prostokąty i ładnie się zagescily. Dobrze by to u Ciebie wyglądało taki walec albo prostokąt ....namawiam do cięcia stojąc cichutko za plecami Toszki hihi poważnie duxo zyska to drzewko. Trawnik masz śliczny a garażowa godna kopiowania . Pliss nie pisz mi już tyle komplementów bo się zamknę w sobie.


Nie wiedzieć czemu do tej pory nie przeszkadzało mi takie wielkie. Rosło sobie i urosło nie wiadomo kiedy. Na zdjęciach to rzeczywiście wygląda karykaruralnie. Na wiosnę będzie cięcie.

Postaram się nie pisać komplementów, ale do końca nie mogę tego obiecać .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:13, 25 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
makadamia napisał(a)
Haniu, najpierw Cię solidnie pochwalę - bardzo ładny masz ogródek, stonowany, elegancki ale nie nudny, z bardzo dobrze rozmieszczonymi topiarami. Naprawdę niewiele widzę tu pola do poprawy
Do tego pięknie utrzymany trawnik - po takim sezonie, jak mieliśmy w tym roku szczególnie zasługuje na uznanie.

Zła wiadomość jest taka, że faktycznie nie za bardzo widzę miejsce na żywopłot
Może pod ścianą pokombinować? Tam jeszcze nasadzenia niedojrzałe i co nieco by się jeszcze zmieściło?


Dzięki Asiu, naoglądałam się już tyle zdjęć przepięknych ogrodów, więc coś tam kopiuję co mi w duszy zagra.

Na żywopłot też nie widzę miejsca. Przy ściance to i owszem coś by się przydało - po jej prawej stronie. Tylko nie wiem co. Ale nie te cisy, bo mam już tam inne.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies