Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Pelargonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pelargonie

Matka 14:01, 31 sty 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a to można gdzieś kupić?
____________________
U Matki
Sebek 13:24, 10 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W ogrodniczym Jest też antywylegacz i B-9
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
daphne 15:09, 28 lut 2013


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 78
wczoraj zamówiłam przez internet sadzonki pelargonii. W tym roku okna będą przyozdobione białymi, zwisającymi. Nigdy nie kupowałam sadzonek przez internet więc troche zjada mnie stres bo az/tylko 17 kupiłam. Do maja trzeba się uzbroić w cierpliwość ... a to jeszcze całe 2 mce!
____________________
"Marchewka jest rodzajem ziemniaka o rewolucyjnych poglądach" Valeriu Butulescu ogród-w-moim-krwioobiegu
Anabell 00:11, 17 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Moje kochane. pelargonie miałam przez wiele lat, różne rabatowe stojące, angielskie, bluszczolistne , zwisające, Zawsze najdorodniejsze były w drugim i trzecim roku ta sama donica lub skrzynka.
Zwisające jesienią obcinałam, do wysokości 20 cm. Stojące najdłuższe odbicia już jesienią ukorzeniałam . Potem stały i od stycznia -lutego do 20 marca wyłamywałam sztobry, ukorzeniałam.
Stare donice z pelargonią mateczną, wyjmuję w marcu z doniczki ,połowę korzeni obcinam ,z góry też co się daje okruszyć ziemi i do tej samej lub innej ,jak pasuje może do nowej kompazycji podsypać nowej ziemi do pelargonii wymieszać z nawozem compo lub osmocate.
Podlewać samą wodą do połowy lub końca lipca. W tym czasie wyjdą dwa silne kwitnienia.
Wspomagam potem nawożeniem doglebowym. do końca sierpnia.
W trzecim roku tak samo podchodzę do przesadzania. Kwiatów jest dużo dużo więcej jak z młodej rośliny.
Pelargonie Angielskie i stojące miałam te same po 8 lat, a wyglądały w donicach jak wielkość dużych krzewów hortensji.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Matka 07:19, 17 mar 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
daphne napisał(a)
wczoraj zamówiłam przez internet sadzonki pelargonii. W tym roku okna będą przyozdobione białymi, zwisającymi. Nigdy nie kupowałam sadzonek przez internet więc troche zjada mnie stres bo az/tylko 17 kupiłam. Do maja trzeba się uzbroić w cierpliwość ... a to jeszcze całe 2 mce!


u kogo kupiłaś?jeśli można wiedzieć?

w maju w Tesco często sprzedają w takich też cenach w 8 pakach, tyle że później się rozkręcająa ja tak je lubię
____________________
U Matki
Anita1978 09:58, 18 kwi 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ja zamówiłem na Allegro - bardzo ładne i zdrowe sadzonki, jak ktoś chce podam wiad na priv
____________________
ogródek Anity
Pszczelarnia 14:22, 18 kwi 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anabell napisał(a)
Moje kochane. pelargonie miałam przez wiele lat, różne rabatowe stojące, angielskie, bluszczolistne , zwisające, Zawsze najdorodniejsze były w drugim i trzecim roku ta sama donica lub skrzynka.
Zwisające jesienią obcinałam, do wysokości 20 cm. Stojące najdłuższe odbicia już jesienią ukorzeniałam . Potem stały i od stycznia -lutego do 20 marca wyłamywałam sztobry, ukorzeniałam.
Stare donice z pelargonią mateczną, wyjmuję w marcu z doniczki ,połowę korzeni obcinam ,z góry też co się daje okruszyć ziemi i do tej samej lub innej ,jak pasuje może do nowej kompazycji podsypać nowej ziemi do pelargonii wymieszać z nawozem compo lub osmocate.
Podlewać samą wodą do połowy lub końca lipca. W tym czasie wyjdą dwa silne kwitnienia.
Wspomagam potem nawożeniem doglebowym. do końca sierpnia.
W trzecim roku tak samo podchodzę do przesadzania. Kwiatów jest dużo dużo więcej jak z młodej rośliny.
Pelargonie Angielskie i stojące miałam te same po 8 lat, a wyglądały w donicach jak wielkość dużych krzewów hortensji.


Haniu, miałaś 8 lat cały czas tę samą roślinę (pelargonię)? Ja w tym roku posiałam angielskie, ładnie wzeszły ale są małe, ciągle jak zaczarowane w miejscu, choć krzepkie.
W porównaniu do tych, które w marcu ukorzeniłam z sadzonki pobranej z rośliny matecznej i te będą kwitnąć za rok.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anabell 19:45, 18 kwi 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Tak miałam stojące rabatowe była to odmiana Preludium czerwona.pierwsze kupiłam , potem sama ukorzeniałam. doszłam do wniosku ładnie przeżyła zimy. Zdarzało się że stare łodygi z karpy wycinałam, czy skracałam o połowę.
Pelargonia angielska to główne łodygi stały się mocno zdrewniałe i puszczały krótkie międzywięźla. a potem ogrom kwiatów, żałuję nie robiłam zdjęć.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
arcobaleno 09:38, 27 kwi 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
No to ja zostawiłam też mateczniki, wczesną wiosną były mocniej obcięte, sadzonki porobiłam z tych obcinek i do jednej donicy posadziłam w świeżą ziemię i mateczniki i młode. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Angielskie są piękne, ale ja chyba nie mam do nich ręki, raz miałam i słabo mi kwitły, czy z nimi trzeba jakoś specjalnie się obchodzić? Może się skuszę bo bardzo mi się podobają.
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Basiaw 12:10, 28 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Powiedzcie mi proszę, kiedy będziecie swoje pelargonie na stałe wysadzać do skrzynek, doniczek?
Zawsze tego typu kwiaty wysadzałam po 15 maja, dla bezpieczeństwa, ale może niepotrzebnie tak długo czekam?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies