Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ogrodoweimpresjejolki

Pokaż wątki Pokaż posty

ogrodoweimpresjejolki

Gardenarium 22:59, 27 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Działeczka będzie polem doświadczalnym przed własnym ogrodem.
A mnie bardzo się spodobał dach z wikliny (?), Czy długo wytrzymuje? Czy ma zadanie cieniujące, czy też leży na czymś nieprzemakalnym i chroni od deszczu?
Dziękuję za ten wątek, mamy więcej inspiracji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jotka 12:09, 29 lis 2010


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
gardenarium napisał(a)
Działeczka będzie polem doświadczalnym przed własnym ogrodem.
A mnie bardzo się spodobał dach z wikliny (?), Czy długo wytrzymuje? Czy ma zadanie cieniujące, czy też leży na czymś nieprzemakalnym i chroni od deszczu?
Dziękuję za ten wątek, mamy więcej inspiracji.


Daszek wykonany jest z plexi, a wiec chroni nie tylko przed słońcem, ale i przed deszczem; Są to płyty faliste ułożone są na konstrukcji z kantówek. Pomysłodawcą i wykonawcą jest mój kochany mąż, który od lat pomaga mi w trudniejszych pracach.
Danusiu, złudzenie jakiemu uległaś myśląc, że jest to dach z wikliny wynika z tego, że wisteria przeplotła swoje pędy na konstrukcji, tworząc siatkę. Podoba jej się zarówno pod daszkiem jak i na daszku. W porze jej kwitnienia czujemy się pod jej fioletowoniebieskimi gronami jak w niebie. Zazwyczaj w maju, jak zakwita, robimy na działce spotkanie towarzyskie z okazji "święta wisterii" W tym roku jednak z powodu przemarznięcia (wyjątkowo ostra zima była) nie zakwitła w maju w ogóle i wyglądała na schorowaną; ale począwszy od lipca zaczęły zakwitać pojedyncze grona i tak było aż do września. Nie wiem jak da sobie rade w tym roku, ale mam nadzieję, że sobie poradzi.

Aha, jeśli chodzi o trwałość daszku, to ma on kilka lat i ogólnie ma się dobrze. Ale wspomniana glicynia wpycha się swoimi coraz grubszymi pędami pomiędzy plexi a kantówki i niektóre płyty popękały, wtedy w czasie deszczu "wędrujemy" z naszym stołem, aby nie kapało do kubeczków lub talerzyków. Remont w planie, ale to trzeba zgrać z cieciem wisterii
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 12:50, 29 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, wisteria może być problemem, może rozwalić dach normalnego domu. Tnij, bo zniszczy, nie pozwól wrastać pod coś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jotka 10:10, 30 lis 2010


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Gosi, Ewie, Grazynie, Ali, ... dziękuje za miłe słowa
Marzę oczywiście o własnym ogródku, który widać z własnego okna, do którego można wyjść w każdej chwili, w którym zmiany można obserwować na bieżąco.
Przez dłuższy czas nie sadziłam na swojej działeczce najwcześniej i najpóźniej kwitnących roślin, bo mało kiedy mogłam się cieszyć ich widokiem; z czasem jednak "złamałam się" i zwiastuny wiosny oraz późnojesienne kwiaty też się u mnie pojawiły

uwielbiam krokusy i zimowity



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

zimowitami mogłam cieszyć się dość długo, bo kwitły pod osłoną iglaczków i nie straszny był im już nadchodząc chłód

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
jotka 10:14, 30 lis 2010


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
W imieniu wnuków-pomocników dziękuję za miłe słowa. Uczę ich kochać przyrodę angażując w drobne prace - lepsza to metoda, niż nie rusz, nie dotykaj, odejdź, ...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 12:32, 30 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jolu dziekuję Ci za wspaniałe podejście do wnuków, dzięki Tobie być może wyrosną z nich ogrodnicy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 14:20, 02 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
gardenarium napisał(a)
Jolu dziekuję Ci za wspaniałe podejście do wnuków, dzięki Tobie być może wyrosną z nich ogrodnicy.

Mój synek jak był młodszy też tak chętnie pomagał w ogródku.
Miał takie małe taczuszki, którymi podwoził mi doniczki z roślinkami do sadzenia.
Cieszył się jak coś zakwitło.
Teraz już mu przeszedł ten zapał ale mam nadzieję, że wrażliwośc na piękno przyrody pozostanie w nim .
____________________
Małgosia mój zielony świat
jotka 11:39, 11 sty 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Dziś pięknie u nas zaświeciło słońce, rośliny na parapetach okiennych pławią się w jego promieniach.
Dzień się wydłuża i skraca się czas wyczekiwania na wiosnę, więc moje myśli częściej krążą wokół mojej ukochanej działeczki
Czekam na pierwsze oznaki wiosny, na to jak rośliny przetrwały zimę, na to co chcę zmienić i dodać...
ale także na chwile wypoczynku wśród przyrody


Uploaded with ImageShack.us
na chwile, kiedy będzie można pochodzić boso po trawie



Uploaded with ImageShack.us
na wspólne biesiadowanie i smakowanie działkowych da

Uploaded with ImageShack.us
na delektowanie się kolorami kwiatów

czekam tak jak i WY
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
zbigniew_gazda 11:52, 11 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Jolu a co to za pychota w tym garnku z drewnianą łygą ? U nas też dziś pięknie i ciepło.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
jotka 12:09, 11 sty 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
zbigniew_gazda napisał(a)
Jolu a co to za pychota w tym garnku z drewnianą łygą ? U nas też dziś pięknie i ciepło.


żeby było "ogrodowo" odpowiem Ci tak:
ogrodzenie typu "palisada" wykonane z biszkoptów,
podłoże z serka mascarpone (może być wzbogacone cukrem),
a na nim posadzone borówki amerykańskie zerwane prosto z mojego krzaczka
borówki można sadzić grupami, rzędami, lub wysiać tak jak trawnik czyli "sypnąć z ręki"

Ponieważ my z OGRODOWISKA miewamy różne gusta, to myślę, że "nasadzenia" mogą być różne )))))

pozdrawiam - byle do wiosny

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies