Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ogrodoweimpresjejolki

Pokaż wątki Pokaż posty

ogrodoweimpresjejolki

jotka 00:38, 19 sty 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
miło było gościć
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Danusza 10:57, 21 sty 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
jolanta_kaminska napisał(a)

Działeczka będzie polem doświadczalnym przed własnym ogrodem.
A mnie bardzo się spodobał dach z wikliny (?), Czy długo wytrzymuje? Czy ma zadanie cieniujące, czy też leży na czymś nieprzemakalnym i chroni od deszczu?
Dziękuję za ten wątek, mamy więcej inspiracji.


Daszek wykonany jest z plexi, a wiec chroni nie tylko przed słońcem, ale i przed deszczem; Są to płyty faliste ułożone są na konstrukcji z kantówek. Pomysłodawcą i wykonawcą jest mój kochany mąż, który od lat pomaga mi w trudniejszych pracach.
Danusiu, złudzenie jakiemu uległaś myśląc, że jest to dach z wikliny wynika z tego, że wisteria przeplotła swoje pędy na konstrukcji, tworząc siatkę. Podoba jej się zarówno pod daszkiem jak i na daszku. W porze jej kwitnienia czujemy się pod jej fioletowoniebieskimi gronami jak w niebie. Zazwyczaj w maju, jak zakwita, robimy na działce spotkanie towarzyskie z okazji "święta wisterii" W tym roku jednak z powodu przemarznięcia (wyjątkowo ostra zima była) nie zakwitła w maju w ogóle i wyglądała na schorowaną; ale począwszy od lipca zaczęły zakwitać pojedyncze grona i tak było aż do września. Nie wiem jak da sobie rade w tym roku, ale mam nadzieję, że sobie poradzi.

Aha, jeśli chodzi o trwałość daszku, to ma on kilka lat i ogólnie ma się dobrze. Ale wspomniana glicynia wpycha się swoimi coraz grubszymi pędami pomiędzy plexi a kantówki i niektóre płyty popękały, wtedy w czasie deszczu "wędrujemy" z naszym stołem, aby nie kapało do kubeczków lub talerzyków. Remont w planie, ale to trzeba zgrać z cieciem wisterii




właśnie w tym roku chce zadaszyc pleksą i wikliną a od spodu puścic pędy winogron , super to wygląda u Ciebie Jolu!
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Danusza 11:09, 21 sty 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
miło mi było tu gościć , fajny klimat
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
jotka 17:19, 25 sty 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Wszyscy już tęsknimy za wiosną - ja też
Ci co mają ogródki przy domu, mogą przez okno wypatrywać, ja niestety musiałam zrobić wyprawę. W ramach niedzielnego spaceru, z moją drugą połową udaliśmy się na działeczkę.
Spacer się udał, ale wielkich oznak zmiany pory roku nie widziałam. Ziemia przyprószona jeszcze śniegiem, rośliny śpią, tylko "bazie" już niecierpliwie rozchyliły swoje płaszczyki.


Uploaded with ImageShack.us

szkód wielkich (jak w poprzednie lata) nie widać
jak przeżyły rośliny, to się dopiero okaże
tęsknię już do kolorów, zapachów, jakimi obdarza nas przyroda


Uploaded with ImageShack.us

czekam na dzień, kiedy włączy się mój "ręczny" system nawadniania, aby spragnionym roślinom dać wytchnieni

Uploaded with ImageShack.use

a na razie czekam i spaceruję po zakamarkach Waszych cudownych ogrodów prezentowanych tu na Ogrodowisku

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 18:29, 28 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ręczny system nawadniania lubi tę robotę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jotka 18:57, 28 sty 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
gardenarium napisał(a)
Ręczny system nawadniania lubi tę robotę?


mówi, że ja mówię, że On lubi
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 20:17, 28 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aha, czyli pytasz: "co robisz?" - a on: olewam...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jotka 12:30, 03 lut 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
W oczekiwaniu na wiosnę sięgam do mojej spiżarni, która wypełniona jest głównie przetworami z mojej działki

Brzoskwinia owocuje obficie, ale jej owoców nie da się długo przechowywać, więc rozdaję znajomym,
a z nadwyżek robię sok;
często przycinamy gałęzie, bo łamią się pod ciężarem owoców



spory pożytek mam też z wiśni - 3 drzewka dają moc owoców
robię kompoty, konfitury, nalewki, zasypuję drylowane cukrem a częściowo drylowane zamrażam - świetne są zimą do deserów



cukinię w dużych ilościach zjadamy na bieżąco: grillujemy, smażymy, robimy placki, leczo, ale nadwyżki mrożę i zimowe leczo też jest pycha



pomimo zakusów, żeby poszerzyć część kwiatową z mojego warzywniaka chyba nie zrezygnuję
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gardenarium 21:59, 03 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dorodne te zbiory bardzo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MiroslawBorek 23:23, 03 lut 2011


Dołączył: 01 gru 2010
Posty: 98
Miło mi było pospacerować po Twoim ogródku. Pozdrawiam i aby do wiosny.
____________________
Mirbo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies