Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

barbara_kraj... 00:11, 19 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ach, ta nasza kapryśna wiosna!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Kasya 06:53, 19 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
Aż sobie westchnelam na widok ostatniej fotki
I jeszcze bardziej niecierpliwosc dokucza
No może teraz juz od środy będzie w końcu ciepło...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agania 11:11, 19 kwi 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Rozbudzasz moją wyobraźnię i te maki...lato będzie obfitowało u Ciebie w kolorach na rabacie bylinowej, żółto ognistej i wśród róż, ja czekam na żeleźniaki od Ciebie, wszystkie się przyjęły
Aromatyczną herbatkę sobie przyrządzam, tylko sernika mi brakuje, może wrzucisz przepis, Aga z moim przyszłym zięciem wracają z misji zaproszeniowej za tydzień, przywitałabym ich tym smakołykiem, córcia uwielbia serniki

Magnolie, te młode, jak wysilają się, żeby zakwitnąć, odpoczywają w następnym roku, bo nie są w stanie zakwitnąć jak rozbudowują koronę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
popcorn 11:23, 19 kwi 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
mm, jakie fotki u nas też zima:/ pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 11:31, 19 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
I nie mogłoby tak byc u nas? Sprawiedliwości nie ma.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gabriela 14:32, 19 kwi 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
barbara_krajewska napisał(a)
Ach, ta nasza kapryśna wiosna!


Bardzo zimna i kapryśna.











____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 14:36, 19 kwi 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)
Aż sobie westchnelam na widok ostatniej fotki
I jeszcze bardziej niecierpliwosc dokucza
No może teraz juz od środy będzie w końcu ciepło...


Ma być cieplej. Teoretycznie.











____________________
Ogród w budowie nieustającej
Kasya 14:37, 19 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
Ale jaka piękna i kolorowa mimo to...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gabriela 15:30, 19 kwi 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Agania napisał(a)
Rozbudzasz moją wyobraźnię i te maki...lato będzie obfitowało u Ciebie w kolorach na rabacie bylinowej, żółto ognistej i wśród róż, ja czekam na żeleźniaki od Ciebie, wszystkie się przyjęły
Aromatyczną herbatkę sobie przyrządzam, tylko sernika mi brakuje, może wrzucisz przepis, Aga z moim przyszłym zięciem wracają z misji zaproszeniowej za tydzień, przywitałabym ich tym smakołykiem, córcia uwielbia serniki

Magnolie, te młode, jak wysilają się, żeby zakwitnąć, odpoczywają w następnym roku, bo nie są w stanie zakwitnąć jak rozbudowują koronę


Magnolie - tak myślałam, że Rustica Rubra odpoczywa, ale za to śmignęła zeszłego lata w górę i teraz pewnie też to zrobi, bo ma tylko 3 kwiatki.

Herbatę z zapachami też zaparzam, bo co robić w taki ziąb.

Przepis na aromatyczną herbatę:

Do dzbanka wsypujemy czarną herbatę (albo torebki), tyle żeby była porządna, mocna. Nie muszę dodawać, że najlepsza będzie angielska. Do tego wrzucamy spory kawałek świeżego imbiru i 10-12 goździków. Zalewamy wrzątkiem do pełna, okrywamy dzbanek "kołderką" na co najmniej 5 minut. Po tym czasie dodajemy syrop malinowy, mieszamy.
Do wysokiej szklanki włożyć gruby plaster pomarańczy, dla wygody przekrojony na pół, ze skórką. Zalać gorącą herbatą, podawać z długą łyżeczką, którą wygnieciemy sobie sok.

Przepis na sernik (niestety tuczący)

Ciasto: Robimy dzień wcześniej i chowamy do lodówki.
1,5 szkl mąki, wymieszanej z 3 łyżkami kakao i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia siekamy na stolnicy z 15 dkg masła i koglem-moglem z 3 żółtek i 0,5 szkl. cukru. Zagnieść kruche ciasto.

Masa serowa:
6 żółtek utrzeć z niecałą szklanką cukru, wetrzeć powoli jedną kostkę miękkiego masła, wmiksować 1 kg białego sera utartego wcześniej na gładko (albo wziąć wiaderko serka na sernik) i 0,5 kg, czyli cały tłusty serek "Babuni", taki okrągły. Dodać aromat waniliowy i cały budyń śmietankowy (bez cukru), z odrobiną proszku do pieczenia. Ubijamy pianę z 9 białek (6 + 3 białka z wczoraj), dosypując ok. 0,5 szkl. cukru. Sztywną pianę delikatnie wmieszać do masy serowej.

Teraz: sporą blachę z wysokim rantem wykładamy papierem do pieczenia, bierzemy tarkę do jarzyn i ścieramy równomiernie połowę kruchego ciasta na grubych wiórkach, wykładamy całą masę serową i ścieramy na wierzch resztę ciasta.
Piec 1 godzinę 10 minut w temp 180 stopni z termoobiegiem, bez opiekania. Jak się upiecze, uchylić piekarnik i zostawić sernik w spokoju, wyjąć po ok. 20 minutach.

Skoro przy kulinariach jesteśmy, to wstawiam rabarbar z dzwona, delikatny i pyszny, kruchy, taki kawałek zamaczany w cukrze - poezja. PRzedwczoraj łodygi wypchnęły denko i zobaczyły światło, wobec czego czym prędzej wpychałam je z powrotem i ułamał się kawałek.





Uzupełniam kulinaria o liście czosnku niedźwiedziego, pyszne.











____________________
Ogród w budowie nieustającej
popcorn 15:38, 19 kwi 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
mm, cudny ten rabarbar i ten zielony ciemiernik! piszę się na siewkę, kiedyś przy okazji, jeśli można w zamian oferuję zwykłych białych i w przyszłości czerwonych
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies