Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

17:23, 04 maj 2014
Oj wszystkie już na wierzchu, mini, średnie i giganty tylko człowiek z pieleniem nie nadąża











17:27, 04 maj 2014










Jadwiszka 22:53, 04 maj 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Pwl napisał(a)
Hosta Halcyon




piękne !
Kasiek 23:43, 04 maj 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Witajcie, moze ktos bedzie wiedzial jak nazywa sie ta hosta? Kupilam ja w zeszlym roku, rosnie do okolo 5 cm. Nazwy oczywiscie mialam, ale...zmyly sie z lyzeczek

____________________
Bawarka
meconopsis 08:10, 05 maj 2014

Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 46
Kasiek napisał(a)
Witajcie, moze ktos bedzie wiedzial jak nazywa sie ta hosta? Kupilam ja w zeszlym roku, rosnie do okolo 5 cm. Nazwy oczywiscie mialam, ale...zmyly sie z lyzeczek



Wygląda na Teeny Weeny Bikini, w moim ogrodzie tej wiosny...


latem centrum powinno zbladnąc do biało-kremowego, rok wcześniej...


I wspominany wcześniej Halcyon w sezonie, no masakrycznie wolno przyrasta. To 7 letnia hosta, zdjęcie maj 2013...


Pozdrawiam,
Piotr
____________________
Ewa 11:51, 05 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Danusiu pozwolę sobie tu spytać Cię o moja hostę czy ma wirusa?
Zmartwiłam sie bardzo, mam na trzech coś takiego:


Z góry dziekuje za odpowiedź

____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
meconopsis 13:06, 05 maj 2014

Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 46
Ewa napisał(a)
Danusiu pozwolę sobie tu spytać Cię o moja hostę czy ma wirusa?
Zmartwiłam sie bardzo, mam na trzech coś takiego:
(...)
Z góry dziekuje za odpowiedź



Wprawdzie post ma dokładnie określonego adresata, ale może przyda się i ta odpowiedż . Hosta wygląda na "Wide Brim" i na zdjęciach nie widać zakażenia wirusem HVX, którego pierwsze symptomy ujawniajają się w obrębie unierwienia liści. Nie widac też sladów chorób grzybowych. Jak dla mnie hosta rozwija się wiosennie i zdrowo. Przykład liści 'Wide Brim" z mojego ogrodu, czas trochę późniejszy, liście już nie są zrolowane, choć na dole widać jedną parę jeszcze w takim stanie...



Pozdrawiam,
Piotr
____________________
Anita1978 13:11, 05 maj 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Czy mogę pdzielić hosty teraz? Gdy wypuściły już liście? Zrobić to nożem czy łopatką? Może to głupie, ale jeszce nigdy tego nie robiłam.....z góry dziękuję za odpowiedź
____________________
ogródek Anity
Gardenarium 13:15, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewa napisał(a)
Danusiu pozwolę sobie tu spytać Cię o moja hostę czy ma wirusa?
Zmartwiłam sie bardzo, mam na trzech coś takiego:


Z góry dziekuje za odpowiedź



Nie wiem czy to wirus. Zdjęcia są nieostre, a ja nie jestem aż takim znawcą a to nie takie jest proste. Ale radzę usunąć hostę z rabaty i wsadzić w doniczkę daleko. Sa testery do badania czy to wirus i radzę się zaopatrzyć w nie.

Albo wykonać takie doświadczenia i obserwacje podane w opracowaniu naukowym

http://www.progress.plantprotection.pl/pliki/2007/2/47-2%20(8).pdf


Tutaj są opracowania naukowe i symptomy do rozpoznania

Zdjęcia

LInk do artykułów
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:16, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anita1978 napisał(a)
Czy mogę pdzielić hosty teraz? Gdy wypuściły już liście? Zrobić to nożem czy łopatką? Może to głupie, ale jeszce nigdy tego nie robiłam.....z góry dziękuję za odpowiedź


Mozesz podzielić hosty. najlepiej nożem, wtedy cięcie jest precyzyjne, ale możesz spóbowac rozerwać delikatnie, może nic sie nie uszkodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies